کسب و کار شما لندینگ پیج دارد؟

اگر قصد دارید یک کسب و کار اینترنتی برای خود راه اندازی کنید یا صاحب یک سایت هستید باید (landing page) یا به عبارتی قلب تپنده یک سایت را بشناسید! در این مقاله در مورد صفحه فرود یا لندینگ پیج (landing page) صحبت می کنیم. حتما تا به حال برای شما پیش آمده که با عضویت در یک سایت تعداد زیادی ایمیل تبلیغاتی دریافت کرده اید و این امر باعث شده از عضویت در آن سایت پشیمان شوید.

 

اولین روزهای شما و من در اینترنت

اینترنت یک پدیده جدید است همچنین در کشور ما نیز نوپا هست، به همین دلیل تجربه کاربران اینترنت در ایران کمتر از کشورهای پیشرفته است. همین بی تجربگی باعث شده بود افراد به راحتی در سایت های مختلف ایمیل خود را قرار دهند و هر فرمی را که در اینترنت می دیدند پر می کردند. تقریبا همه ماها در روزهای اول آشنایی با اینترنت ، عضویت در خبرنامه ایمیلی یک سایت برایمان خیلی جذاب بود. اما پس از چند روز که ایمیل خود را چک میکردیم با تعداد زیادی ایمیل دریافتی روبرو می شدیم و این موضوع هر روز بیشتر می شد و باعث نارضایتی ما می شد. اما امروزه در ایران آگاهی همه کاربران اینترنتی نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده و امروزه کمتر حاضر می شویم در خبرنامه یک سایت عضو شویم. از ترس اینکه اینباکس ایمیلمان از ایمیل های تبلیغاتی پر نشود، حتی اگر به آن سایت علاقه مند باشیم کمتر حاضر می شویم که در سایت های مختلفی عضو شویم.

لندینگ پیج

قلب تپنده بازاریابی اینترنتی، ایمیل مارکتینگ

همچنان بالاترین نرخ بازدهی نسبت به تمام روشهای بازاریابی اینترنتی را ایمیل مارکتینگ در اختیار دارد. جمع آوری ایمیل بازدیدکنندگان یکی از مهمترین کارهای یک وب سایت است. اما حالا که کاربران کمتر از گذشته در سایت ها عضو می شوند باید چکار کنیم؟

باید از لندینگ پیج یا صفحه فرود برای رفع این مشکل استفاده کنیم.

 

صفحه فرود در کسب و کار اینترنتی یا لندینگ پیج (landing page) چیست؟

صفحه ای است که شما از کاربر می خواهید ایمیل خودش را ثبت کند تا یک هدیه از شما دریافت کند را لندینگ پیج می گویند.

یعنی ما یک هدیه درست می کنیم و از کاربران سایت می خواهیم ایمیل خودشان را ثبت کنند تا بتوانند این هدیه را دریافت کنند و هدیه به ایمیلشان ارسال شود.
چه چیزی می تواند هدیه باشد؟

یک فایل صوتی ، یک فایل تصویری و یک فایل pdf و … می تواند یک هدیه باشد.

شما باید سیستمی را در سایت خودتان پیاده کنید تا کاربران بتوانند پس از ثبت ایمیلشان به صورت اتوماتیک هدیه را دانلود کنند.

 

چه مطالبی باید در فایل هدیه درج کنیم؟

مثلا یک کد تخفیفی را می توانید در یک فایل pdf درج کنید.

می توانید کاتالوگ محصولات خود را قرار دهید.

اگر قرار است یک فایل pdf درست کنید صفحات آن را بین ۸ تا ۱۲ صفحه قرار دهید.

فایل های صوتی کمتر از ۵ دقیقه باشد.

فایل های تصویری کمتر از ۵ دقیقه باشد.

 

نکته بسیار مهم

با دقت هدیه ای که قرار است درست کنید را طراحی کنید. مطالب با ارزشی را قرار بدهید و برایش وقت بگذارید. اگر در صفحه فرود سایت خود یک فایل بی ارزش را قرار دهید، بازدیدکنندگان از طریق همان هدیه می توانند درباره کیفیت محصولات و خدمات شما هم قضاوت کنند و باعث بی اعتمادی بازدیدکننده می شود.

 

نمونه لندینگ پیج یک کسب و کار اینترنتی

اگر تا به حال یک صفحه فرود مشاهده نکرده اید ، منظور همان لندینگ پیج است.

پس از ساخت لندینگ پیج و جمع آوری ایمیل کاربران باید چکار کنم؟

شما باید یک ایمیل گروهی به لیست ایمیل خود ارسال کنید و کار ایمیل مارکتینگ کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید.

مطالب با ارزشی را در ایمیل های ارسالی خود قرار دهید.

مثلا با ساخت یک هدیه، در ایمیل های ارسالی این هدیه را به اعضای سایت خود پیشنهاد دهید.

نکته: یک صفحه در سایت بسازید و لینک آن را در ایمیل خود قرار دهید. مستقیما لینک دانلود را در ایمیل قرار ندهید و در صفحه ای که ساخته اید لینک دانلود را قرار دهید و کاربران را به آن صفحه در سایت ارجاع بدهید.

سعی کنید ایمیل های با ارزش ارسال کنید و همیشه در ایمیل های ارسالی خود پیشنهاد فروش ندهید! در بین ایمیل های با ارزش ، ایمیلهایی ارسال کنید و پیشنهاد فروش بدهید.

نکته : بهترین حالت ارسال هفته ای یک ایمیل است. در طول یک هفته چندین بار ایمیل ارسال نکنید!

اگر تعداد ایمیلهای ارسالی شما در طول یک هفته بیش از اندازه باشد پس از مدتی کاربران بدون اینکه حتی ایمیل شما را باز کنند آن را حذف می کنند و بار ارزشی خود را از دست می دهد.

 

صحبت پایانی

فرصت بسیار بزرگی را از دست دادید اگر تا به امروز سایت داشته اید ولی این روش ساده را در سایت پیاده نکرده اید. فرقی نمی کند که صاحب یک سایت بزرگ و پر بازدید هستید یا صاحب یک وبلاگ کوچک ، این روش را در سایت خود پیاده کنید از نتایج آن شگفت زده می شوید. در اولویت برنامه بازاریابی اینترنتی ایمیل مارکتینگ را قرار دهید. با اجرای صحیح ایمیل مارکتینگ می توانید خود را به شکل چشمگیری رونق بدهید.

درباره تم لاین

بنده محمود هستم . علاقمند به وردپرس و کسب و کارهای اینترنتی. این سایت رو هم برای دوستداران وردپرس راه اندازی کردیم . انتقادات و پیشنهاداتتون رو از ما دریغ نکنید . با تشکر

موارد جالب

چه کالا یا خدماتی در اینترنت بفروشیم؟

چه کالا یا خدماتی در اینترنت بفروشیم؟

هنگام ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی بسیاری از افراد این سوال را می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *