آموزش افزونه ی تلگرام در وردپرس برای ارسال خبرنامه

آموزش افزونه ی تلگرام در وردپرس برای ارسال خبرنامه

راهی مناسب در وردپرس برای ایجاد ارتباط میان سایت و کاربران استفاده از افزونه خبرنامه تلگرام است. این افزونه (پلالین) رابطی مطمعن میان وردپرس و شبکه اجتماعی تلگرام است. سسیستم مدیریت محتوای وردپرس و نرم افزار تگرام هر یک به نوبه خود از بهترین ها و پر مخاطب ترین ها در میان کاربران و بخصوص ایرانی ها هستند .

ارسال خبرنامه در گذشته

از قدیمی ترین روش های معرفی سایت و افزایش بازدید ارسال خبرنامه در میان کاربران است. البته برای ارسال آن سبک های متفاوتی مرسوم است. از متداول ترین روش ها، ارسال خبرنامه به پست الکترونیک کاربران و یا ارسال به وسیله پیامک است.

خبرنامه وردپرس

هر یک از این روش ها با مشکلات خاص خود مواجه هستند. برای مثال نمی توانید از سرور خود مستقیما ایمیل ها را ارسال کنید چرا که با افزایش تعداد کاربران به مرور زمان سرویس دهندگان ایمیل به کاربرانتان شما را به عنوان اسپم شناسایی میکند.

پس برای حل این مشکل باید از سیستم هایی مثل خبرنامه ایمیل Mailchimp استفاده کنید. اما این سیستم ها نیز خود معایبی دارند، مانند هزینه های تحمیلی، برلحظه نبودن محتوای خبرنامه، محدودیت و مدیریت دستی ایمیل ها.

استفاده از سرویس های پیامکی برای ارسال خبرنامه نیز بجز هزینه های تحمیلی، با محدودیت در کاراکترهای محتوای ارسالی مواجه هستند. و این احتمال وجود دارد که کاربری که پیامک را دریافت میکند امکان دسترسی به اینترنت به وسیله گوشی را نداشته باشد.

و اینک خبرنامه تلگرام

تلگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی است که از سرعت و امنیت مطلوبی برخوردار است این نرم افزار بدون هزینه خاصی و با کمترین محدودیت رابط میان شما و کاربران خواهد بود. برطبق آمار منتشر شده از سوی ایسنا تا خرداد ۹۴ پنج میلیون ایرانی از کاربران فعال تلگرام بوده اند. (آمار غیر رسمی حاکی از اعداد و ارقامی بیش از این و در حدود بیست میلیون نفر است )

در مرداد ۹۴ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محمود واعضی در گزارشی گفتند که در ایران تلگرام فیلتر نمی شود.

و این تداوم فعالیت در ایران موضوعی نوید بخش است. و امید می رود که هر روز بر تعداد مخاطبان آن افزوده شود. نکته جالب تر آنجاست که کاربران تلگرام طیف وسیعی از جامعه با رده های سنی مختلف را پوشش میدهد.

حال ما چگونه از این امتیازات بهره ببریم؟

و باز وردپرس با افزونه ای مفید و کاربردی به یاری ما می آید. با افزونه خبرنامه ای که برای تلگرام در وردپرس نصب میکنید ، به محض انتشار اخبار و مقالات و … در سایت،این مطالب برای تمام مخاطبان و کاربران تان ارسال میشود.تمامی این مطالب بدون هیچ هزینه و محدودیتی در میزان مطالب ندارد و خبرنامه به سریع ترین شکل ممکن در اختیار مخاطبین قرار میگیرد. این راهم در نظر داشته باشید که کاربران به محض اتصال به خبرنامه را دریافت میکنند و چون به اینترنت دسترسی دارند و به سادگی برای پیگیری لینک ها به سایت مراجعه میکنند.

روش کار افزونه خبرنامه تلگرام در وردپرس

سایتی که برا پایه سسیستم مدیریت محتوای وردپرس است به کمک این افزونه به ربات تلگرام متصل میشود. لینک ربات تگرام خود را برای استفاده از این ارتباط در سایت میگذارید. مخاطبین و کاربان با کلیک روی آن به ربات تلگرام متصل میشوند. به محض ارسال اولین پیام از سمت کاربران شما میتوانید خبرنامه خود را در قالب پیام برایشان ارسال کنید

میتوانید در پنل مدیریت اطلاعات مخاطبین از جمله شناسه کاربری ، زمان عضویت و در صورت وجود نام و نام خانوادگی را مشاهده کنید. به محض انتشار خبر یا محتوایی جدید در سایت میتوانید تمام این اعضا را مطلع سازید. میتوانید در پیام خبرنامه آدرس صفحات، محتوایی خاص و یا ترکیبی از لینک و مطلب را قرار دهید.

نکته: برای انصراف کاربران از دریافت خبرنامه کافیست کاربر شما را از لیست مخاطبین خود حذف و یا بلاک کند تا دیگر پیامی از سوی شما ارسال نشود.

مزایای پلاگین خبرنامه تلگرام

 • نصب آسان در کمترین زمان
 • قابلیت استفاده از زبان فارسی
 • مدیریت و دسترسی به اطلاعات مخاطبین خبرنامه و بروزرسانی به صورت اتوماتیک و دستی
 • درج پیام مناسب برای کاربران جدید خبرنامه
 • ارسال خبرنامه به محض بروزرسانی یا انتشار محتوای جدید
 • نیازنداشتن سرویس هایی چون SSL
 • ارسال آدرس صفحات،یا محتوا یا هردو
 • امکان شناسایی کاربران غیر فعال و حذف آنها از لیست ارسال خبرنامه
 • امکان پشتیبانی از Custom Post Types (نوع نوشته سفارشی)
 • امکان تنظیم ساعت و روز و تعداد دفعات بروزرسانی و ارسال خبرنامه به صورت خودکار
 • رایگان بودن

گام به گام با افزونه خبرنامه تلگرام در وردپرس

قبل از هر کار نیاز به ربات تگرام و یک Token فعال دارید. که پیش از این با عنوان ساخت ربات تلگرام گفته بودیم. افزونه خبرنامه تلگرام را دریافت و نصب کنید.

تنظیمات افزونه خبرنامه تلگرام

در تصویر زیر منوی API تلگرام را میبینید که از مسیر پنل مدیریت و قسمت تنظیمات به آن میرسیم

پس از نصب افزونه از پنل مدیریت و در بخش تنظیمات به منوی API تلگرام مراجعه کرده و تنظیمات موجود در تصویر زیر را به دقت انجام دهید.

API تلگرام

 1. کد ارتباطی (Token) را که بعداز راه اندازی ربات از تلگرام دریافت کردید در این قسمت وارد کنید.
 2. دو روش getUpdates و Manualبرای ارتباط با API تگرام وجود دارد
 • Get Updates : به کمک Cron Job سایت اتوماتیک به سرویس وب تلگرام متصل شده و اطلاعات بروز شده را دریافت میکند.
 • Manual : قالب برگه ای با عنوان Telegram API به سایت اضافه میشود.باید برگه ای جدید بسازید و برای آن قالب Telegram API را انتخاب کنید. حالا با هر فراخوانی لینک این برگه تلگرام به صورت اتوماتیک بروزرسانی ها را دریافت میکند. (نکته : برای حفظ امنیت، دسترسی این برگه را محدود کرده و آن را در حالت خصوصی قرار دهید یا برای آن رمزی در نظر بگیرید)
 1. در صورتی که از getUpdates استفاده کنید . زمان دریافت بروزرسانی های جدید از تلگرام را میتواند براساس تعداد مخاطب یا اعضای جدید انتخاب کرد و اینکار اختلالی در عملکرد این افزونه ندارد.
 2. تمام خبرنامه هایی که برای مخاطبین ارسال میکنید در ربات تلگرامتان ذخیره می شود. اگر از سروری ضعیف تر استفاده میکنید این افزونه به شما این امکان را میدهد تا تعدادپیام ها وبروزرسانی های دریافتی تان را در هر بار اتصال مشخص کنید. بالارفتن تعدادپیام ها موجب ازدست رفتن آنها نمی شود و در اتصال بعدی آنها را دریافت میکنید.
 3. برای آنکه هر کاربر در اولین ارتباط با ربات تلگرامتان پیام خوش آمدی دریافت کند .متن مورد نظر را در این قسمت وارد کنید.
 4. این پلاگین به صورت اتومات انواع محتوا و نوشته های سایت را تشخیص داده و آنها در این قسمت لیست میکند. شما میتوانید این قابلیت را برای هر نوعی فعال یا غیر فعال کنید. و اگر آن را فعال کنید باکس تنظیماتی به بخش ویرایش آن نوشته اضافه میشود

روند فرستادن پیام ها

بعد از ذخیره تغییراتی که در بالا آمد به پنل مدیریت ، بخش افزودن نوشته جدید بروید.

telegram-metabox

اگر گزینه “ارسال خبرنامه برای همه اعضا” فعال باشد با انتشار یا بروزرسانی محتوا خبرنامه بصورت اتوماتیک به تمام مخاطبین اعضای خبرنامه ارسال میشود.گفتیم که متن پیام ارسالی قابل تنظیم است

با فعال کردن Open graph روی سایت ، تلگرام علاوه بر آدرس صفحه، عنوان، توضیحات کوتاه و تصویر شاخص را نیز برای کاربران ارسال میکند.

فهرست اعضای خبرنامه تلگرام

منوی جدیدی به نام “اعضای خبرنامه” در پنل مدیریت قرار گرفته. شما لیست اعضای خبرنامه تلگرامی خود را با مراجعه به این بخش خواهید دید و به مشخصات کاربری ، وضعیت کاربر و تاریخ عضویت اعضا دسترسی می یابید.

کاربرانی که وضعیتشان به deactive تغییر یافته، ربات تلگرام شما را حذف کرده اند و دیگر پیام های خبرنامه برای آنها ارسال نمیشود.

لطفا آخرین نسخه تست شده را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

افزونه تلگرام

درباره مرضیه سلیمانی

موارد جالب

گالری زیبای سایت شما با افزونه کاربردی nextgen gallery

سلام و درود به همه کاربران سایت تم لاین علیرضا هستم از تیم تم لاین ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *