خطای متداول آپلود تصویر و راه حل آن در وردپرس

ارور خطای آپلود و ارسال عکس در وردپرس

در این قسمت، از سری خطاهای متداول ، خطای مشکل ارسال تصاویر را بررسی خواهیم کرد.
یکی از کاربران با مشکلی مثل این مواجه شد که نمی توانست در وردپرس تصویر و عکس ارسال (آپلود) کند و اگر هم ارسال می کرد به نمایش در نمی آمد.

آپلود و ارسال عکس

به علت دسترسی های اشتباهی به پوشه ها و پرونده ها این مشکل بوجود می آید. باید پرونده ارسال تان ( uploads ) برای دریافت و ذخیره پوشه ها و پرونده ها دسترسی مناسبی داشته باشد. برای این که این را تصحیح کنید به برنامه FTP مثل filezilla نیاز دارید.

قبلا سایتم درست کار می کرد ! چه کسی دسترسی ها را تغییر داده است ؟

به چند دلیل می تواند این اتفاق بیفتد. نخست این که با بروز رسانی سایت شما توسط میزبان این دسترسی ها تغییر کردند. امکان دارد که سایت شما از راه backdoor hack ، هک شده باشد. در هاست های اشتراکی ضعیف تر ، هنگامی که کاربری قالب و یا افزونه ای وردپرس را از جای غیر قابل اعتمادی دانلود و نصب می کند، برای همه، میزبان دسترسی ها را محدود می کند.
اگر به FTP دسترسی دارید ، برای آن که همه چیز به حالت عادی قبل برگردد، می توانید دسترسی های پوشه ها و پرونده ها را تغییر دهید.

چگونگی تنظیم دسترسی ها

به درگاه FTP سایت تان وصل شوید. به فولدر wp-content بروید. بعد از کلیک راست کردن بر روی پوشه ی uploads به File Permissions بروید.

ftp permissions آپلود و ارسال عکس

بکس جدیدی باز می شود که این امکان را به شما می دهد که دسترسی ها را ویرایش کنید. شما در این قسمت می بایست دسترسی Permissions پوشه uploads و زیر پوشه هایش را به عدد ۷۴۴ تغییر دهید. و سپس روی گزینه Apply to directories only کلیک نمایید. و با زدن ok تغییرات اعمل می شود.

Permissions

در این مرحله شما می بایست دسترسی های پرونده ها را مشخص نمایید. مثل تصویر زیر دسترسی ها را تنظیم کنید.

file permissions

کار تمام شد !
هم اکنون می توانید به مدیریت وردپرس بروید و تصاویر تان را با خیالی آسوده آپلود و ارسال نمایید.

درباره حمید سلطانی

موارد جالب

حل مشکل آپلود فایل های فلش

با سلام حتما تا الان پیش اومده که خواسته باشید فایل فلشی رو آپلود کنید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *