آموزش برچسب ها و دسته بندی های در وردپرس

تگ و برچسب
آموزش برچسب ها و دسته بندی های در وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۵ votes

برچسب ها معروف به تگ Tag و دسته بندی ها معروف به Category در وردپرس

با سلام مجدد خدمت تمامی دوستان در جلسه گذشته آموزش چگونگی افزودن و ویرایش نوشته و نصب وردپرس را باهم آموختیم امروز میخواهیم به بخش دسته بندی و برچسب ها (تگ) بپردازیم و ببینیم مدیریت و تنظیمات این بخش ها چگونه است؟

دسته بندی مطالب در وردپرس

دسته بندی موضوعات به این منظور انجام میشود که دسترسی و طبقه بندی مطالب برای کاربران و خواندگان آسان شود و سایت دارای نظم باشد. برای مثال در تصویر زیر دسته بندی های کلی یک وبسایت را مشاهده میکنید.

دسته بندی

برای ایجاد دسته بندی و مدیریت آن ها با موس روی گزینه نوشته ها رفته و دسته بندی ها را انتخاب کنید. با گشوده شدن صفحه برای شما یک برگه با تنظیمات دسته ها باز خواهد شد شما با تکمیل فرم ایجاد دسته جدید می توانید یک دسته بندی تازه ایجاد کنید.

مدیریت دسته

برای افزودن نوشته های خود به دسته های ایجاد شده در قسمت ویرایشگر نوشته خود سمت چپ ابزارکی با نام دسته ها وجود دارد که تمامی دسته های مادر و زیر مجموعه آن هارا نمایش میدهد،شما با انتخاب هریک نوشته خود را به ان ها می افزایید. اگر پنل مدیریت کامل داشته باشید در زیر همان ابزارک دسته گزینه ایجاد دسته جدید وجود دارد و نیازی نیست به بخش دسته ها برای افزودن مراجعه کنید.

افزودن نوشته

برچسب ها در وردپرس

برچسب ها نیز بسیار مشابه دسته بندی ها هستند اما دسته بندی ها به شکل کلی مطالب را از یکدیگر جدا میکنند اما برچسب ها برای یافتن مطالب با کلمات کلیدی و اختصاصی به کار میروند.برای مثال ما یک نوشته با موضوع طرز تهیه یک خوراک را داریم خوب برای این نوشته ۳ الی ۴ برچسب مرتبط با عنوان نوشته انتخاب میکیند. برای مثال طرز تهیه، غذا، خوراک و…خب حالا کاربر با سرچ هر یک از این کلمات چه در گوگل و چه در وبسایت مطالب مربوط را یافت میکند. تفاوت دیگر برچسب ها نداشتن زیر مجموعه است ما برای دسته ها میتوانستیم صد ها زیر مجموعه داشته باشیم اما برای برچسب ها چنین چیزی نیست.

انتخاب برچسب دسته بندی

برای مدیریت برچسب ها هم باید به بخش نوشته رفته و گزینه برچسب ها را انتخاب کند تا به قسمت تنظیمات و مدیریت آن دسترسی پیدا کنید. برای افزودن برچسب ها به هر نوشته در گوشه صفحه با کمک ابزارک برچسب ها میتوانید برچسب مورد نظر خود را بیفزایید در کادر اگر بخشی از حروف برچسب یا کلمه را وارد کیند تمامی مرتبط ها برایتان نمایش داده میشود.

برچسب ها

خب امروز باهم با دو ابزارک مهم برای مطالب و جداسازی آن ها برای کاربران سایت آشنا شدیم و به ان ها کمک کردیم تا راحت تر به مطالب سایتمان دسترسی داشته باشند.

در جلسه بعدی نگاهیم می اندازیم به بخش پرونده های چندرسانه ای وردپرس.برای مشاهده سایر مطالب آموزش وردپرس به بخش آموزش وردپرس مراجعه کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 22 = 29