آموزش جامع اضافه کردن منو به وردپرس (فهرست)

چگونه در وردپرس منو اضافه کنیم؟ ( راهنمای مبتدیان )

آیا می خواهید منوهای (فهرست) را به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟ آیا می دانستید که یک منوی رابط خیلی ساده کشیدن و رها کردن وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا منوهای رها کردن را در وردپرس ایجاد کنید؟ در این راهنمای گام به گام ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه منوی فهرست را در وردپرس اضافه کنید. راستی در آموزش قبل نحوه افزودن فهرست به قالب وردپرس را برای کسانی که قالب آنها منو را پشتیبانی نمی کند آموزش دادیم که شاید بخواهید آن را هم مطالعه کنید.

منوهای جهت یابی به شما این امکان را می دهند تا ساختار یک سایت را به کاربرانتان ارائه دهید. آنها به کاربران کمک می کنند تا اطلاعات را پیدا کنند و از طریق بخش های مختلف وب سایت شما به جستجو بپردازند. از آنجا که منوهای جهت یابی بسیار مهم هستند معمولا آنها را در بسیاری از الگوهای وردپرس نزدیک به سرفصل قرار می دهند.

custom navigation menus

منوها (فهرست) در وردپرس

وردپرس یک سیستم جهت یابی دارد که ایجاد و مدیریت منوها را برای کار مبتدیان بسیار آسان می سازد. مکان منوها می تواند از این الگو به آن الگو متفاوت باشد. تقریبا تمام الگوهای وردپرس حداقل یک مکان منو را دارند. بعضی از الگوهای وردپرس مکان های منوی متعددی دارند تا با وب سایت های پیچیده تر تطبیق پیدا کنند.

ایجاد اولین منوی فهرست سفارشی

شما می توانید در وردپرس با رفتن به زبانه شکل ظاهری در محیط مدیریت وردپرس خود منوهایی را ایجاد کنید.

این زبانه شما را به صفحه منوهای ویرایش می برد که به دو ستون تقسیم شده است. ستون سمت چپ دارای صفحات، دسته بندی ها و لینک های سفارشی است. ستون سمت راست جایی است که شما آیتم های منو را اضافه و تنظیم می کنید.

appearance menus

اجازه دهید تا اولین منوی فهرست سفارشی را ایجاد کنیم.

یک نام برای منو انتخاب کنید مثلا « اولین منوی من » سپس روی دکمه ایجاد منو کلیک کنید . این کار موجب بزرگتر شدن فضای منو و مانند شکل زیر می شود :

نام منو جدید انتخاب

همانطور که در تصویر می بینید سایت نسخه نمایشی سه الگوی مکان ابتدایی، ثانویه و اجتماعی دارد. نام و مکان آنها از این الگو به آن الگو متفاوت است.

صفحات خالی و لیست شده

سپس شما باید صفحاتی را که می خواهید به منو اضافه کنید ، انتخاب نمائید. می توانید این کار را با انتخاب صفحات لیست شده در سمت چپ و کلیک روی دکمه اضافه به منو انجام دهید.

اضافه کردن آیتم منو

بعد از اضافه نمودن صفحات به منو مکان الگویی را می خواهید در منو نمایش داده شود را انتخاب کنید و روی دکمه ذخیره منو کلیک کنید.

اگر مطمئن نیستید که جای هر منو روی سایت شما کجاست، نگران نباشید. می توانید به سایت مراجعه کنید و عملکرد منو را مشاهده کنید. اگر از آن راضی نبودید همیشه می توانید مکان منو را تغییر دهید.

 

مرتب کردن آیتم ها در منوی سفارشی

احتمالا متوجه شده اید که هر آیتم منویی که اضافه می کنید به ترتیبی که آنها را اضافه نمودید، مرتب شده اند. برای مثال لینک درباره شما در انتها و همچنین لینک صفحه تماس در ابتدا ظاهر می شوند. نگران نباشید شما می توانید به آسانی آیتم های منو خود را در وردپرس به هر شکلی که می خواهید دوباره مرتب کنید.

یک آیتم منو را بکشید و رها کنید تا موقعیت آن در منو تنظیم شود.

 

فرآیند را تکرار کنید تا منوهای جدید برای دیگر الگوهای مکانی ایجاد کنید.

ایجاد منوهای رها کردن تو در تو در وردپرس

منوهای تودر تو که به عنوان منوهای رها کردن نیز شناخته شده اند، منوهای فهرست با آیتم های منوی والدین – فرزندی هستند. این منوها معمولا با الگوهای وردپرس به گونه ای طراحی می شوند که هنگامیتست و رها منو دراگ و دراپ که کاربر موس را به سمت یک آیتم والدین می برد تمام زیر منوهایش نمایش داده می شود.

 

ایجاد منوهای تودرتو به شما این امکان را می دهد تا یک سیستم جهت یابی ساختار یافته را به سایت خود اضافه کنید. در اینجا چگونگی اضافه کردن یک آیتم منویی به عنوان یک زیرمنو در وردپرس آمده است.

شما در ساختار منو باید آیتم منو را دقیقا زیر آیتم والدین بکشید. سپس به آرامی آیتم منو را به سمت راست بکشید. متوجه خواهید شد که به طور اتوماتیک به یک آیتم زیر منویی تبدیل می شود.

 

می توانید چندین لایه از زیر آیتم ها را اضافه کنید تا منوهای فهرست عمیقا تودرتو ایجاد کنید. با این حال مهم است که توجه داشته باشید که تمام الگوها از منوهای چند لایه تودرتو پیشتیبانی نمی کنند. اکثر آنها تا دو لایه را انجام می دهند.

اضافه نمودن دسته بندی ها به منوهای وردپرس

در آموزش قبل ما مقاله اضافه کردن دسته بندی خاص به وردپرس را قرار دادیم که میتوانید آن را مطالعه کنید اگر از وردپرس برای اداره یک وبلاگ استفاده می کنید بنابراین می توانید دسته بندی های وبلاگ را به عنوان یک رهاکننده در منوی وردپرس خود اضافه کنید.

وردپرس به طور پیش فرض یک راه ساده تری را برای اضافه نمودن صفحات و دسته بندی ها از ستون سمت چپ واقع بر صفحه نمایش ویرایشگر منو فراهم می کند.

با کلیک روی زبانه دسته بندی ها جهت بزرگتر کردن آن شروع کنید. می توانید لیست دسته بندی های وبلاگ خود را در آنجا ببینید. دسته بندی هایی را که می خواهید به منو اضافه کنید ، انتخاب کرده و سپس روی دکمه اضافه به منو کلیک کنید.

اضافه کردن دسته بندی به منو

متوجه خواهید شد که دسته بندی ها به عنوان آیتم های منو زیر ستون ساختار منو ظاهر می شوند. شما می توانید آن ها را دقیقا همانند صفحات کشیده و رها کرده تا موقعیت آنها در منو مرتب شوند. در این مثال، تمام دسته بندی ها را بکشید تا به عنوان آیتم های زیرمنویی تحت وبلاگ به نظر رسند.

اضافه کردن منو دسته بندی وردپرس

اگر یک صفحه خانگی سفارشی برای سایت خود بخواهید ، در اینجا آموزش های ما در مورد نحوه ایجاد یک صفحه وبلاگ جداگانه در وردپرس آمده است که بسیار مفید می باشد .

اضافه نمودن لینک های سفارشی به منوهای جهت یابی وردپرس خود

در حالی که اضافه نمودن دسته بندی ها و صفحات آسان است آیا اضافه نمودن لینکی به مشخصات رسانه های اجتماعی یا مکانی دیگر هم همینطور است؟ این اتفاق زمانی می افتد که بتوانید گزینه لینک سفارشی را به کار برید.

روی زبانه لینک سفارشی در ستون سمت چپ برای بزرگتر شدن کلیک کنید.

متوجه خواهید شد که تنها دو بخش دارد. بخش اول برای آدرس سایتی است که به اضافه نمودن لینک واقعی نیاز خواهید داشت. دومین بخش به عنوان متن لینک است که می توانید متن پیوند را به لینک اضافه کنید.

اضافه کردن لینک به منو

توجه کنید: باید تمام لینک ها به صورت http:// or https:// باشد و گرنه لینک شکسته خواهد شد.

ویرایش آیتم منو در منوهای فهرست وردپرس

هنگامی که صفحات یا دسته بندی ها را به منوی فهرست سفارشی خود اضافه می کنید ، وردپرس عنوان صفحه یا دسته بندی را به طور اتوماتیک به عنوان متن لینک استفاده می کند. این بدان معنا نیست که نمی توانید آن را تغییر دهید . تمام ایتم های منویی می توانند به راحتی با کلیک روی فلش رو به پایین نزدیک به آیتم منو ویرایش گردند.

در اینجا می توانید عنوان منو یا متن لینک منو را تغییر دهید. همچنین می توانید یک ویژگی عنوان را به لینک اضافه کنید. فراموش نکنید که باید روی دکمه منو ذخیره کلیک کنید تا تغییرات قبل از بررسی وب سایت شما ذخیره گردند.

حذف یک لینک از منوهای فهرست در وردپرس

شما می توانید یک لینک را به همان شیوه ویرایش آنها ، حذف کنید. فقط کافی است که روی آیکن فلش رو به پایین کنار آیتم منو کلیک کرده و سپس متوجه یک لینک حذف قرمز رنگ خواهید شد. هنگامی که روی آن کلیک کنید لینک از منوهای جهت یابی شما حذف خواهد شد.

درک الگوهای مکان برای منوهای فهرست شما

منوهای فهرست یک ویژگی الگویی در وردپرس هستند. شکل ظاهر و صفحه نمایش آنها تماما با الگوی وردپرس شما کنترل می شود. محیط مدیریت فقط یک رابط کاربر است تا آن منوها را اضافه و مدیریت کند.

درک و آموزش مکان منو وردپرس

الگوهای وردپرس معمولا حداقل یک مکان الگویی برای منوهای فهرست دارند. با این حال ، برخی از الگوها ممکن است بیش از یک مکان الگویی داشته باشند . مانند الگویی که ما برای نوشتن این مقاله استفاده کرده ایم که سه مکان الگویی اولیه، ثانویه و اجتماعی دارد.

منو دیگر وردپرس

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که نام این مکان های منویی از این الگو به آن الگو متفاوت است در حالی که برخی ممکن است آن را سر فصل بنامند. این موضوع کاملا بر مبنای ترجیح فرد سازنده الگو است.

اضافه نمودن منوهای فهرست در ستون های فرعی و دیگر مناطق آماده ابزاری گذشته از اینکه مکان های منو طراحی شده به وسیله الگوها تنظیم می شوند همچنین می توانید منوهای جهت یابی را در ستون فرعی و دیگر مناطق اماده ابزاری الگوی خود اضافه کنید.

به عنوان مثال، اگر به وب سایت موسس ما – سید بلخی – نگاه کنید متوجه می شوید که وی منوها را جهت اضافه نمودن لینک های اجتماعی و سایت هایی که در ستون فرعی خود دوست دارد ، استفاده می کند.

منو اجتماعی

شما می توانید منوها را با استفاده از ابزارها در ستون های فرعی اضافه کنید. به زبانه شکل ظاهری ابزارها رفته و ابزار منو سفارشی را از لیست ابزارهای موجود به ستون فرعی اضافه کنید.

 

سپس شما باید یک عنوان برای سر فصل ابزار آماده کنید و یکی از منوهای سفارشی خود را از لیست انتخاب کنید. در نهایت روی دکمه ذخیره جهت ذخیره تنظیمات ابزار خود کلیک کنید.

اکنون می توانید وب سایت خود را به منظور مشاهده منو سفارشی نمایش داده شده ، در ابزار کناری خود ببینید.

 

برخی از الگوها ممکن است با آیکون های از پیش ساخته رسانه های اجتماعی در منوها همانند آیکون های اجتماعی همراه شوند. متناوبا می توانید یک پلاگین را مانند منو آیکون های اجتماعی جهت اضافه نمودن آیکون ها در منوهای جهت یابی خود استفاده کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا یادبگیرید که چگونه منوی فهرست سفارشی را در وردپرس اضافه کنید.

اگر این مقاله را پسندیدید پس لطفا در شبکه یوتیوب ما جهت آموزش های ویدئویی وردپرس ثبت نام کنید. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

درباره طاهره عطایی

موارد جالب

حل مشکل آپلود فایل های فلش

با سلام حتما تا الان پیش اومده که خواسته باشید فایل فلشی رو آپلود کنید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *