قراردادن آواتار کاربران در قالب وردپرس

avatar آواتار
نظر خود را ارسال کنید

آواتار Avatar چیست ؟

هنگام سفارش طراحی قالب وردپرس از امکانات محبوب کاربران که به طراحان اعلام می کنند، نمایش آواتار نویسندگان و کاربران شان در قسمت های مختلف سایت است. رایج ترین موارد، نمایش آواتار کاربرانی که دیدگاه ثبت کرده اند در کنار دیدگاه شان و نویسنده در انتهای متنی که در وردپرس نوشته ، می باشد. در این مطلب به صورت ساده نمایش آواتار را توضیح میدهیم ، این آموزش می تواند برای کاربران و توسعه دهندگان وردپرس مفید باشد.

اکنون چگونگی کنترل چیدمان  آواتار را با CSS توضیح میدهیم.(تصاویر بر اساس وردپرس انگلیسی تهیه شده اند اما اصل مطلب و روش کارهمانند وردپرس فارسی است.)

نمایش تصویر نویسنده یا درج نماد گرافیکی درون مطلب به شیوه ای جذاب را، (بطور مثال : نمایش تصویری برای نویسنده در گوشه سمت راست موضوع هر مطلب.) میتوانید با چند خط کد به قالب وردپرس خود اضافه کنید.

آپلود کردن یک آواتار

آواتار avatar موردنظررا قبل از مرحله کدنویسی در سایت بارگذاری میکنیم، بصورت پیش فرض در وردپرس محلی برای قراردادن آواتار وجود ندارد، با استفاده از یک افزونه می توانید این کار را انجام دهید.

البته راهی ساده وجود دارد تا شما بتوانید با یک آواتار ثابت در سایت فعالیت کنید .میتوانید در سایت gravatar.com آواتار مورد نظرتان را قرار دهید. فقط بعنوان یک کاربر وردپرس دقت داشته باشید که آدرس ایمیلی که در هنگام ثبت سایت وردپرسی خود وارد کرده اید باید با آدرس ایمیلی که در سایت gravatar.com استفاده می کنید یکسان باشد.

کد نمایش تصویر پروفایل / آواتار

در ادامه یکی از کدهای مختلفی که برای نمایش آواتار در سایتهای وردپرسی وجود دارد را مشاهده میکنید:

 

شما میتوانید اندازه آواتار را به سلیقه خود بزرگ یا کوچکتر کنید.عدد ۶۰ نشان دهنده اندازه آواتار بوده و قابل تغییر است.

ظاهر آواتار، بدون CSS

با قراردادن کدی فوق در داخل فابلی از قالب سایت(مثلا فایل single.php ) آواتار نویسنده مطالب نمایش داده میشود.

اما میبینید که مشکلی در نمایش وجود دارد…! تصویر بدون هیچ کنترلی در هر خطی که کد را وارد کرده ایم ، نمایش داده میشود.

مانند تصویر زیر:

آواتار سسس

CSS و کنترل آواتار

به مقداری کدنویسی CSS برای انتقال تصویر به یک خط بالاتر و قرار دادن صحیح جهت بهتر بنظر رسیدن، نیاز داریم.

مانند کد زیر برای ساخت قسمت و بخش مختص آواتار در قالب وردپرس مان باید کد ها را درون یک div قرار دهیم

 

این یک تقسیم بندی جداگانه و یکتاست که آنرا با آیدی “author_pic” مشخص می کنیم.

نکته: از یکتا بودن ایدی div یی که ساخته اید اطمینان حاصل کنید. زیرا نیاید در قالب دو div با یک آیدی وجود داشته باشد و آیدی یه نام منحصر به فرد برای شناسایی این div در هر جای قالب است

بعد از این کار نیازمند تعریف استایلی مناسب برای آواتارمان هستیم ، برای اینکار از CSS استفاده میکنیم

“author_pic (همان div ای که قبلا ایجاد کرده ایم )را به فایل style.css قالب مان ارجاع میدهیم.

فایل CSS آواتار

برای ایجاد تغییرات مورد نظر بر روی div یا هر قسمت دیگر از قالبتان در پنل مدیریت به منو نمایش > ویرایشگر رفته فایل style.css پوستهای که فعال است را انتخاب کنید و تغییرات لازم را بروی آن اعمال نمایید.

برای مثال به کد زیر توجه کنید:

 

در ابتدا یک علامت # گذاشته سپس دقت کنید نامی که وارد میکنید با نام انتخابی برای div مان یکسان است و در نهایت علامت } را درج میکنیم.مانند:

#author_pic {

و با دستور زیر چیدمان را چپ چین میکنیم.

float: left;

از آنجا که آواتار چپ چین تنظیم شده عنوان و تاریخ و محتوا در سمت راست قرار میگیرند پسیک فضای ۱۰ پیکسلی در نوار سمت راست درنظر میگیریم و در نهایت با علامت { فرمان را خاتمه میدهیم.

margin-right: 10px;
}

حال باید از اجرای صحیح آن مطمعن شویم. تا اینجا توانستیم div را با استفاده از CSS کنترل کنیم. در تصویر زیر خروجی کارمان را میبینیم

image_thumb2

لینک دادن آواتار

معمولا درصفحات وب وقتی بر روی آواتاری کلیک می کنید می توانید مشخصات نویسنده و یا نوشته های بیشتری از آن نویسنده را مشاهده کنید.اما کاری که ما تا به اینجا انجام دادیم فقط آواتاری به صورت عکس ایجاد کرد.

حتما میپرسید چه باید کرد؟!

پاسخ این است، باید این تصویر آواتار را به آرشیو نوشته ها و مشخصات کاربر لینک دهیم. نیازی به تغییر در فایل   css نداریم ، فقط باید مقادیر دیگری در کد وردپرسی که در ابتدای امر درست کرده بودیم ، اضافه کنیم. برای حصول نتیجه سریع کد زیر را وارد کنید:

 

با این کد هر وقت روی تصویر آواتار کاربری کلیک شود بازدید کننده به صفحه آرشیو مطالب کاربر که در سایت وردپرسی مان وجود دارد هدایت میشود.

نمایش آواتار جایی دیگر از قالب وردپرس

محل اضافه کردن آواتار کابران در محل های مختلف سلیقه ایست.

اینبار آواتار را در بالای ستون کناری نمایش دهیم. برای اینکار از منو نمایش–> ویرایشگر استفاده می کنیم. همچنان میخواهیم تصویر آواتار را به صفحه آرشیو مطالب نویسنده متصل کنیم.

 

کد

حتما متوجه دو تغییر ایجاد شده در این کد شده اید. تغییر اول برای آن است که تصویردرستون کناری فضایی مطمعن داشته وفضایی برای جابجایی ندارد. و تغییر دوم شامل تغییر پییکسل ها از ۶۰ به ۱۹۸ است. اینکار برای داشتن فضای بیشتر برای تصویر است

وتصویر زیر به صورت عملی شاهد خواهید بود.

آواتار انیشتین

سبکی که برای نمایش آواتار در وردپرس می پسندید

فراموش نکنید در هر فایلی که میخواهید آواتار در آن نمایش داده شود باید به بخش اضافه کردن کد مراجعه کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + = 16