سود وب سایت اینترنتی خود را افزایش دهید

آمار افزایش سود فروشگاه و وب سایت های اینترنتی

طبق تحقیقات بین ۱۶۱ فروشگاه اینترنتی ایرانی ، به صورت میانگین نرخ تبدیل این سایت‌ها یعنی کسانی که وارد سایت شده و خریدکرده اند بین ۰,۵ تا ۱ درصد بوده است . بنابراین از هر ۱۰۰ بازدید کننده ۱ نفر خرید کرده است . تنها راه افزایش برای درآمد سایت افزایش ترافیک بود . نکته قابل توجه خریدن نکردن ۹۹ درصد دیگر افراد بود که این اتفاق به دلایل مختلفی بستگی دارد . مهمترین عامل آن ترافیک موثر،اطلاع رسانی مناسب به مخاطب، سیستم خرید آنلاین ساده و استفاده از سیستم حرفه ای بازاریابی ایمیلی و … است . شرکت هایی وجود دارند که فعالیت خود را بر روی پیاده سازی و بهینه ساختن نرخ تبدیل سایت ها گذاشته اند تا سود وب سایت خود را افزایش دهند.
آمار و افزایش سود
برای افزایش درآمد سایت ، ترافیک خود را نیز افزایش دهید . همچنین با افزایش نرخ تبدیل سایت ، سود وب سایت را افزایش دهید . به مثال زیر توجه کنید :فرض کنید که یک محصول را در سایت به قیمت ۶ هزار تومان به فروش می رسانید ، اگر هدف ما وارد کردن صدها کاربر به سایت از طریق تبلیغات کلیکی باشد باید ۵ هزار تومان هزینه کنیم ، در نهایت نرخ تبدیل سود ما فقط ۱% از ۱ هزار تومان خواهد بود .  اگر هدف شما بزرگتر از این حرفا است و قصد درآمد ۱ میلیونی دارید بنابراین باید باید ۱۰۰۰۰۰ کاربر را وارد سایت خود کنید . اگر سایت خود را بهینه سازی کنید و نرخ تبدیل را به ۲% افزایش دهید از هر ۱۰ کاربر ۲ نفر خرید خواهند کرد و فروش ما بیشتر خواهد شد اما هنوز هزینه تبلیغات ما ۵ هزار تومان است ، بنابراین سود ما ۷ هزار تومان تومان خواهد بود و ایندفعه برای درآمد ۱ میلیونی باید ۱۲۵۰۰ نفر را وارد سایت خود کنید . به این ترتیب با افزایش نرخ تبدیل ما از ۱% به ۲% سود ما ۷۰۰% افزایش می یابد . در صورتی که تبدیل نرخ ما ۳% باشد ، میزان سود شما نیز بیشتر افزایش می یابد و تعداد بازدید کننده کمتری را باید به سایت خود هدایت خواهید کرد.

نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید :

سایت های تجاری که محصولاتی را به فروش می رسانند ، نرخ تبدیل سایت ارزش بسیاری دارد و باید به ان توجه ویژه ای داشته باشند . شما با استتفاده از نرم افزار یا ابزاری قادر به افزایش نرخ تبدیل سایت خود نخواهید بود اما راه دیگری نیز وجود دارد . شما با استفاده از گزارش های سیستم های آمار گیری و تحلیل سایت به عیب های سایت خود پی برده و برای بهینه کردن سایت خود اقدام کنید تا نرخ تبدیل سایت شما افزایش پیدا کند.

بالا بردن آمار سود بالا سکه
برای افزایش نرخ تبدیل سایت خود از روش آزمایش و تحلیل استفاده کنید . این روش یک شانس خوب برای شما خواهد بود زیرا اکثر سایت های اینترنتی از این روش استفاده نمی کنند و می تواند یک کلید موفقیت برای شما باشد . در این روش شما برای هر کدام از صفحات فروش سایت ۲ یا چند صفحه متفاوت را طراحی کرده و پیاده سازی می‌کنید و با استفاده از نرم افزارهایی مثل گوگل آنالیز کاربران خود را تحلیل و بررسی خواهید کرد.

تحلیل در موارد زیر باید انجام شود :

  • ترافیک سایت
  • عنوان‌های سایت
  • قیمت
  • سیستم سفارش سایت
  • محتوای صفحه فروش
  • گارانتی
  • نظرات مشتریان
  • ایمیل‌های ارسالی سایت
  • گرافیک سایت

منبع تم لاین

درباره محمد بیاتی

موارد جالب

چه کالا یا خدماتی در اینترنت بفروشیم؟

چه کالا یا خدماتی در اینترنت بفروشیم؟

هنگام ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی بسیاری از افراد این سوال را می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *