چند روش خوب برای محبوبیت در شبکه های اجتماعی

social محبوبیت شبکه اجتماعی
چند روش خوب برای محبوبیت در شبکه های اجتماعی
۵ (۱۰۰%) ۵ votes

محبوبیت در شبکه های اجتماعی

اطلاعات خیلی زیادی وجود دارند که روش های دست یابی به شبکه های اجتماعی را بیان می کنند که گاهی ممکن است پیچیده به نظر بیایند. با این حال در این مطلب هفت روش ساده برای محبوبیت بیشتر در این شبکه ها را بیان میکنیم.

۱ محتوای دارای هدف شبکه اجتماعی

آیا شما محتوای مرتبط با موضوع های مختلف به اشتراک میگذارید ؟ اگر این کار برای استفاده شخصی باشد مشکلی ایجاد نمیکند. ولی اگر برای برند و یا فعالیت تجاری خود این کار را میکنید ممکن است ارتباطات شما به صورت سردرگم شود. اولین توصیه این است که مقداری زمان اختصاص دهید و به این موضوع فکر کنید که شما در تلاش هستید که چه کسی را هدف کار خود قرار دهید؟ مخاطبان شما شامل چه کسانی هستند ؟ پیشنهاد میکنیم که به حداکثر ۵ موضوع دلخواه مرتبط با مطالبی که ارسال میکنید تا مخاطبانتان را جذب کنید، فکر کنید. با در نظر گرفتن این موضوع میتوانید مطالب مورد علاقه مخاطبان تان را ارسال نمایید که این کار باید باعث ارتقای برند شما شود . اگر در کانالی و یا شبکه اجتماعی فعالیت دارید میتوانید با شرکای تجاری خود محتواهایی ارزشمند و هدفمند به اشتراک بگذارید. آن ها نیز مطالب شما را به اشتراک میگذارند و مخاطبان آن ها نیز می توانند به پست های شما دسترسی داشته باشند.

شبکه های اجتماعی

۲ داشتن نظم و فعالیت متناوب و پی در پی

داشتن نظم یک نکته مهم برای آگاهی بخشیدن مخاطبان از برند خود است. اگر با پست های کم و بی ارزش و بی روال خاص در این شبکه ها فعالیت کنید به مرور زمان فراموش میشوید و یا ممکن است مخاطبان خود را از دست دهید . چرا که دنبال کنندگان شما به دنبال رقیبی فعال تر و قدرتمند تر هستند. رعایت این نکته ضروری است که شما برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشید که چه زمانی بایدد مطلبتان را ارسال کنید و چه چیزهایی را مرتبط با آن بیان کنید. برای این منظور میتوانید از روش های بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز استفاده نمایید. پیشنهاد ما زمان بندی پست ها با استفاده از یک شبکه اجتماعی است ( می توان از چند حساب کاربری مختلف استفاده کرد). فعالیت های انحصاری در شبکه اجتماعی این اجازه را به شما خواهد داد که برای زمان ارسال مطالبتان در پلتفرم های مختلف برنامه ریزی داشته باشید. در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر روزانه حدود ۴ پست قرار بدهید اما برای شبکه هایی نظیر لینکداین هفته ای یک پست کافیست. به یاد داشته باشید که داشتن یک برنامه ریزی درست از ضعیف شدن فعالیت ها در شبکه های اجتماعی جلوگیری می کند.

۳ دنبال کنندگان یا Followers در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی عنصری اساسی وجود دارد . زمان زیادی نیاز است تا به پایگاهی قدرتمند از دنبال کنندگان Followers دست یافت. بعضی از ارتباطات از همان ابتدا از بین می روند. امکان دارد که مطالب محتوای پست ها به اندازه کافی برای آن ها جالب نباشد و یا این که افراد به دنبال این هستند که شنا آن ها را دنبال کنید. آن ها را فراموش نکنید و به جذب افراد بیشتر ادامه دهید و ارتباطهای ارزشمندی را ایجاد کنید. ولی به چه صورت می توان به این گونه ارتباطی دست یافت ؟ خیلی ساده است، به طور منظمی به ارسال پست بپردازید و آن ها را هدف مند قرار دهید. با این روش جریانی ثابت از ارتباطات کسب کنید که به مطالب ارسالی شما علاقه مندند. برای به اشتراک گذاشتن ذهنیت ما بر اساس جذابیت پست هاست و با شناسایی علاقه های مشترک نتیجه می دهد.
سعی کنید همیشه تعدا دنبال کنندگان تان بیشتر از تعداد کسانی باشند که دنبال می کنید .چون این موضوع با عث جذب افراد بیشتری میشود و همچنین شما را به عنوان یک رهبر فکری قلمداد میکند.

Followers دنبال کننده

۴ روش های بازاریابی محتوا یا محتوای کپی

اشتراک گذاری مطالب و پست های دیگران خوب است اما نه به صورت همیشگی و مداوم! چون این کار یک نوع محتوای کپی است. تلاش ما ایجاد حدودا” ۵۰ درصد از مطلب هایی است که ارسال می کنیم.
برای ایجاد تمایز استفاده از مطالب متنوع و جدید بسیار ضروری و حیاتی است. روش های بازاریابی محتوا به شما کمک میکند تا محتوایی با کیفیت و ارزشمند و مفید تولید نمایید.

۵ ایجاد تعامل مناسب با مخاطب در شبکه های اجتماعی

چه میزان بازخوردی از مطالبی که ارسال میکنید دریافت میکنید؟ این موضوع در مورد ارزیابی مشارکت های شده در پست های ارسالی شما کمک میکند. علاوه بر این، این ارزیابی میتواند مشخص کند که کدام پست بیشترین مشارکت را داشته است. با توجه به این اطلاعات ارزشمند میتوانید برای شبکه اجتماعی خود یک استراتژی به وجود بیاورید. همچنین موثر ترین زمان ارسال پستها، مطالبی که بیشتر مورد توجه قرار میگیرند و سبکی که بیشتر مورد توجه قرار میگیرد را میشوذ مشخص نمود. یک مطلب میتواند شامل تصاویر، پرسش و یا نظرسنجی باشد. البته برای تاثیر بیشتر می توان از ترکیب این سه استفاده کرد. شما همچنین میتوانید دستورالعمل های خاص خود را برای دست یافتن به تعامل مثبت و مشارکت بیشتر پیاده سازید و با گذشت زمان نتیجه خوبی را مشاهده خواهید کرد. راستی اینجا مقاله فروش محصول در فروشگاه اینترنتی رو بخوانید.

۶ هشتگ ها (Hashtags)

از این که همه کلمات را هشتگ گذاری کنید پرهیز کنید! چون اول از همه این کار باعث میشود خواندن متن شما با مشکل مواجه شود و همچنین از قابلیت اصلی هشتگ ها به این صورت استفاده نمیکنید. خوب است به جست و جوی کلمات کلیدی و مرتبط با برند و کسب و کار تجارت خود بپردازید و آ نها را به کار ببرید. این کار کمک خواهد کرد که شما به آسانی در شبکه های اجتماعی دیده شوید. این مورد نیز باعث افزایش دنبال کننده ها میشود.

 هشتگ ها Hashtags

۷ ارتباطات در شبکه های اجتماعی

به طور معمول هر چند وقت به مکالمه با دیگران در شبکه های اجتماعی می پردازید؟ این موضوعی بسیار مهم است چونت شما را به مخاطبی جذاب تبدیل خواهد کرد و دیگران خواهان این هستند که با شما تعامل بیشتری داشته باشند و در بحث های شما مشارکت داشته باشند. پس گروه هایی را تشکیل دهید و شروع بع بحث و گفت و گو کنید و از افراد گروه پرسش کنید.

ترجمه تم لاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 + = 89