مفاهیم اولیه و پایه وردپرس

آموزش مقدماتی و پایه وردپرس
مفاهیم اولیه و پایه وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۷ votes

مفاهیم اولیه و مقدماتی وردپرس و آشنایی با آن

با سلام.تاکنون با نصب وردپرس بر روی هاست و مراحل اولیه آشنا شده اید و آن ها را طی کردید از امروز به بعد دیگر میخواهیم کار با خود وردپرس و اصطلاحات وردپرس را یاد بگیریم.برای کار با این سیستم مدیریتی باید با ان اشنایی کافی داشته باشیم مثلا برگه،نوشته،برچسب و….باما همراه باشید.

مفهوم یا معنی وبلاگ یا بلاگ؟

وبسایت هایی که مقالات و نوشته هایی را بر اساس زمان مشخص به شکل مرتب نمایش میدهند مثل خاطرات و  وقایع روزانه یا یک سایت خبری وازه وبلاگ به کار میرود.در گذشته استفاده از وبلاگ خیلی مرسوم تر بود اما با گذشت زمان و روی کار آمدن شبکه های اجتماعی کم کم تعداد وبلاگ ها هم کاهش پیدا کرد اما هنوز هم از ان استفاده میشود.

در گذشته وردپرس یک ابزار ساده برای مدیریت و راه اندازی یک وبلاگ بود اما امروزه با توجه به پیشرفت و گسترش آن در تمامی وبسایت ها با موضوعات گوناگون از این سیستم استفاده میکنند.

مطالبی که قالب بر زمان در وردپرس نمایش داده میشود با نام پست یاد میشوند اما ترجمه شده آن به فارسی نوشته است.برای نمایش مطالب با با اطلاعات ابزار مختلفی سروکار داریم. وردپرس مانند وب سایت‌های ساده و معمول نوع نوشته ای برای انتشار مطالب مستقل از ترتیب زمانی دارد که به ان برگه گفته می شود.

یکی از ویژگی های جالب وبلاگ ها دریافت نظر و پیشنهادات از خوانندگان مطالب است که به آن در وردپرس با نام دیدگاه یاد میشود.

در وردپرس هم میتوانید مطالب را بر اساس زمان بایگانی کیند و این ویژگی به شکل روزانه و ماهیانه و غیره قابل دسترس است. برای دسترسی به بخش انتشار و مدیریت مطالب یک پنل مدیریتی موجود است که با نام پیشخوان یا داشبورد نمایش داده میشود. برای ورود به پیشخوان اخر آدرس سایت /wp-admin/ یا /adminبیفزایید.مانند:

www.yoursite.ir/admin

فرم ورود یوزر و پسورد

پس از وارد شدن به بخ کنترل پنل مدیریت از شما یوزنیم و پسورد میخواهد که از قبلا باید آن را داشته باشید.

محیط پیشخوان وردپرس

محیط پیشخوان وردپرس

خب حالا وارد پنل کاربری خود میشود که صفحه اول پنل کاربری با نام داشبورد یا پیشخوان یاد می شود. در پیشخوان دو نوار ابزار مشاهده میکیند یک نوار ابزار جزیی که به شما اجازه دسترسی را میدهد و یک نوار ابزار کلی در سمت چپ صفحه که به شما ماکان دسترسی به تنظیمات سایت،دیدگاه ها،نوشته ها و تنظیمات نوشته هارا میدهد،ناگفته نماند میزان دسترسی شما به نوع پنل کاربری شما بستگی دارد برای مثال پپنل کاربری نویسنده فقط امکانات محدودی جهت ارسال نوشته دارد اما پنل کاربری مدیر تمامی گزینه های تنظیماتی و ارسال و کنترل را دارا میباشد.

و اما دو دکمه وجود دارد در بالا صفحه که یکی با نام تنظیمات صفحه و دیگری راهنما میباشد که با فشردن دکمه راهنما شما توضیحاتی درباره برگه ای که در آن هستید دریافت می کنید و با فشردن دکمه تنظیمات میتوانید به دلخواه خود تنظیمات برگه خود را اضافه یا کم کنیم یا برگه را شخصی سازی کنیم.

آموزش امروز هم به پایان رسید امیدوارم لذت برده باشید.در بخش بعدی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه نوشته ای روی سایت وردپرس ارسال کنیم و تنظیمات مربوط به ان چیست؟


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 68 = 77