نمایش تعداد بازدید دانلود فایل ها در وردپرس

چطور بازدید فایل های مورد خود را در وردپرس رصد کنیم ؟

شما بارها در سایت های مختلف شاهد لینک های دانلود برای فایل های مختلف بوده اید و این تنها با آپلود کردن آن فایل و قرار دادن لینک دانلود آن فایل در سایت به راحتی میسر است. ولی بعضی از مواقع شما قصد دارید بازدید فایل یا فایل های مورد نظرتان را رصد کنید. به این معنی که تعداد دانلود را خود مشاهده کنید و یا در برخی از موارد به بازدید کنندگان نمایش دهید برای این امر شما باید از افزونه های مرتبط با این عمل استفاده کنید. در همین راستا افزونه های زیادی برای رصد تعداد دانلود فایل ها نوشته شده است و در وردپرس در اختیار افراد قرار گرفته است. ولی به طورکلی بعضی از آن ها دارای ویژگی های منفی و مثبت هستند. برخی از آن ها تنها می توانند آمار را به مدیر سایت نمایش دهند و برخی دیگر نیز برای فایل ها کدهای کوتاه به وجود می اورند گاهی نیز پیش می آید که یک افزونه با نسخه های جدید وردپرس هم خوانی ندارد.

افزونه آمار دقیق تعداد دانلود ها

Electric Studio Download Counter این نام متعلق به افزونه ای می باشد که در بیشتر موارد جواب گوی نیاز اکثر کاربران می باشد و می توان گفت به صورت اختصاصی برای این کار طراحی شده است. این افزونه می تواند آمار دقیق دانلود ها را به مدیر نمایش دهد و همچنین مدیران می توانند با قرار دادن یک کد کوتاه و یا یک تگ در قالب وب سایت آمار دقیق دانلود های انجام شده را به کاربران نمایش دهند.

برای استفاده از این افزونه شما کار بسیار سختی را نمی خواهد انجام دهید تنها کافی است از مخزن وردپرس آن را دانلود کرده و آن را در سایت مورد نظرتان نصب کنید. سپس به قسمت Download Counter که ایجاد شده توسط افزونه می باشد بروید. در این مکان شما شاهد آمار دانلود ها به صورت هفتگی و ماهانه می باشید. از ویژگی های دیگر این افزونه ایجاد یک زبانه جهت نمایش ۱۰ فایل برتر می باشد.

به بخش Options مراجعه کنید و در این قسمت فرمت فایل هایی را که می خواهید تعداد دفعات دانلود آن ها شمارش شوند را مانند مثال زیر وارد کنید این قسمت برای فعال سازی آمار دانلود مورد استفاده قرار می گیرد:

pdf,mp3,wma,apk,mp4

همه ی فرمت های مورد نظر را مانند مثال فوق اضافه کنید و در آخر تنظیمات را ذخیره کنید پس از آن شاهد ثبت آمار دقیق دفعات دانلود فرمت های وارد شده می باشد که به لیست افزونه اضافه شده و تعداد دانلود های آن ها توسط کاربران ذخیره خواهد شد.

افزونه ی مورد نظر ما از کد کوتاه و تگ  php استفاده می کند این کد عملگری برای نمایش تعداد دانلود می باشد شما می توانید دفعات دانلود ها را با استفاده از کد زیر در مطالب و برگه ها و …. نمایش دهید.

[downloadcount link="428.pdf"]

در قسمت pdf428 نام و فرمت فایل آپلودی خود را وارد کنید. در صفحه Download Counter نیز می توانید این مقدار را پیدا کنید. تابع افزونه جهت شمارش تعداد دفعات دانلود به صورت زیر می باشد:

به جای ۴۲۸.pdf نام و فرمت فایل مورد نظرتان را وارد کنید ، می توانید این مقدار را در صفحه پیدا کنید . همچنین تابع این افزونه برای نمایش تعداد دانلود فایل در قالب کد زیر می باشد :

<?php echo $esdc->get_count("428.pdf"); ?>

در قسمت ۴۲۸.pdf نام و فرمت فایل خود را وارد کنید.

بسیار جای خرسندی که شما بتوانید با توجه به مطالب گفته شده مشکلات عدیده ی خود را که اعصابتان را بهم میریزد، حل نمایید. شما می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه های همین پست ارسال نمایید.

درباره امیر کامرانی

موارد جالب

حل مشکل آپلود فایل های فلش

با سلام حتما تا الان پیش اومده که خواسته باشید فایل فلشی رو آپلود کنید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *