در موتورهای جستجو با رتبه بالا در لیست گوگل قرار بگیریم

دسترسی بهتر سایت برای موتورهای جستجو

سئو عالی زمانی است که کاربران کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل جستجو می کنند و شما در صفحه اول باشید! ، اکثر آن ها بر روی اولین لینک موتورهای جستجو کلیک می کنند . اگر می خواهید کاربران از طریق موتورهای جستجو به سایت شما مراجعه کنند باید سایت شما در ۵ رتبه اول گوگل قرار داشته باشد.

در این مقاله چندین نکته را برای شما یاد آور خواهیم شد که برای موتورهای جستجو ارزش بسیاری دارند.

  1. در نوشتن کلمات کلیدی تیتر سایت دقت کنید زیرا در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می شود.
  2. در آدرس سایت نیز از کلمات کلیدی استفاده کنید.
  3. از کلمات کلیدی در در تگ تیتر و متن استفاده کنید.
  4. محتوای صفحه ای که به شما لینک می دهد در موتورهای جستجو اهمیت دارد.
  5. کلمات مورد استفاده شما باید با کلمات جستجو شده توسط کاربران مطابقت داشته باشد.موتورهای جستجوی گوگل

کاربران از طریق وارد کردن کلمات کلیدی در موتورهای جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا می کنند ، اگر می خواهید ان ها سایت شما را پیدا کرده و به آن مراجعه کنند باید از کلمات کلیدی که کاربران جستجو می کنند در سایت خود استفاده کنید. اگر کلمات کلیدی ساتفاده شده در سایت شما با کلمات کلیدی جستجو شده کاربران متفاوت باشد ان ها نمی توانند سایت شما را پیدا کنند.

 

اشتباه نوشتن محتوا برای بهینه سازی سایت در گوگل

برخی از نویسندگان و مدیران سایت ها برای کسب رتبه بهتر در گوگل از کلمات کلیدی مورد نظر خودشان استفاده می کنند . موتور های جستجو بسیار هوشمند شده اند و این فریب ها را به خوبی تشخصی می دهند . بنابراین به شما توضیه می شود از کلمات کلیدی مورد نظر خود در سایت استفاده نکنید زیرا رتبه خوبی در گوگل نخواهید گرفت و ممکن است توسط گوگل و دیگر موتور جستجوها جریمه شوید که این باعث می شود دیگر نتوانید کاربران را به سایت خود جذب کنید.

تنها برنامه نویسان و گوگل می دانند که باید به چه میزان از کلمات کلیدی در سایت خود استفاده کنند . تنها خواسته ی مدیران گوگل برای دادن رتبه خوب به سایت ها ، نوشتن محتوای عالی  و با کیفیت است.

میزان رای به سایت شما مهم است

لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت می کنید بخشی از امتیاز رتبه نمایش سایت شما در گوگل است . یعنی بهترین نوع محتوا در وب این است که ارزش لینک دادن داشته باشد. گوگل به شدت با سایت های کپی کار برخورد می کند . در اول سایتی که کپی کرده است را شناسایی کرده و به آن تذکر می دهد ، در نهایت آن سایت را از نتایج جستجو حذف خواهد کرد . با این روش گوگل دیگر نیاز نیست شما نگران این باشید که دیگران اطلاعات و مطالب سایت شما را کپی کنند . گوگل به خوبی می داند که محتوای اورجینال و مطلب اصلی توسط شما نوشته شده است و کپی نکرده اید .

قابل شناسایی بودن سایت

کاربران پس از ورود به یک سایت شاید برایشان این سوال پیش اید که این سایت برای چه کسی است ؟ درباره چه موضوعی فعالیت می کند ؟ این همان سایتی است که به دنبال آن میگشتم ؟ احتمالا شما نیز می خواهید کاربران در اول به این مضموعات پی برده و سوالات آن ها پاسخ داده شود و در نهایت سایت شما را به خاطر سپرده و مجدد به آن مراجعه کنند.

نشان ، نام و آدرس سایت شما مسئولیت این کار را بر عده دارند که جزئیات سایت را به کاربارن معرفی کند . دیگر روش معرفی سایت خود در چند خط و در صفحه اصلی جواب نمی دهد ، با توجه به تحقیقات بسیاری از کاربران به مطلب معرفی سایت در صفحه اصلی توجه و مطالعه نمی کنند.  برای معرفی سایت خود از یک شعار یا متن زیبا استفاده کنید . یک جمله کوتاه که کاربران را متوجه زمینه فعالیت شما کند کافی است . به طور مثال: تم لاین منبعی تغذیه وب مستران نیست بلکه مایه حیات آن هاست ! 😀

راستی مقاله آموزش ترفند های جستجو گوگل را که در رابطه با این موضوع است، حتما مطالعه نمایید.

 

درباره محمد بیاتی

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *