۵ روش کاربردی در بازاریابی مربوط به محتوا وب سایت

بازاریابی محتوا Content
۵ روش کاربردی در بازاریابی مربوط به محتوا وب سایت
۵ (۱۰۰%) ۹ votes

آموزش بازاریابی محتوای وب سایت را چطور انجام دهیم ؟

هر کس به عنوان تولیدکننده محتوا همواره انتظار دارد کسانی باشند تا محتوای تولید شده در دنیای دیجیتال را که ایجاد کرده ببینند و بشنوند.

یکی از هدف های ما به عنوان بازاریاب محتوا، افزایش شانس دیده شدان و شنیده شدن مطالب محتوا توسط اشخاص مدنظر است که این کار امکان پذیر نخواهد بود مگر با گسترش مخاطب هایی که این پیام را مشاهده میکنند. گاهی تایید خیلی زیاد بر روی مطالب می تواند ما را بیشتر به هدفمان نزدیک کند. این نکته ای کلیدی در بازاریابی محتواست. در اینجا چند روش کاربردی را در زمینه بازاریابی محتوا برای افزایش مخاطب شرح می دهیم :

عالی بودن محتوا به عنوان اصلی ترین زیرساخت بازاریابی محتوا

پایه و اساس بازاریابی در فضای اینترنت محتوا درک درست این مطلب است که ما باید محتوایی بسیار خوب تولید کنیم. محتوایی که به خوبی تولید و انتشار داده شود و برای مخاطب با ارزش باشد. بدون این ویژگی ها، بدیهی است که دیگران به مطلب های ما توجهی نخواهند کرد. به عنوان مثال هیچ کس به افتادن برگی از یک درخت در جنگل توجه نمی کند هر قدر هم که نزدیک  آن درخت ایستاده باشد !

بازاریابی محتوا وب سایت

سایت شما مهم ترین قطب بازاریابی محتوا است

این نکته همواره برای نود و نه درصد کسب و کارهای بزرگ بیان شده است که وبسایت به عنوان قطب اصلی در بازایابی محتوا قلمداد می شود. بنابراین وب سایت اولین مکانی است که می توان به گسترش مخاطب در نظر گرفت.

یک راه حل خوب، جذب بازدیدکننده های بیشتر برای وب سایت از طریق بهینه سازی سئو  است.

مهم ترین توصیه در مورد سئو این عبارت می تواند باشد : خیلی زود اقدام کنید و به طور پی دی پی این عمل را تکرار کنید.

بهینه سازی و سئوی وبسایت باید یکی از رکن های اصلی کار شما باشد، بنابراین محتوای تولید شده، روش سازماندهی آن، و زبانی که استفاده می کنید همه  به جست و جوی کلمات کلیدی بستگی دارد. شما به این نیاز دارید که زبان مورد استفاده مخاطبان خود را بیاموزید و در ارتباط با موضوعات مورد علاقه آن ها و همچنین موضوعاتی که شما باید پوشش دهید اطلاعات به دست آورید.

روشن است که باید زبانی مشترک با کاربرهای خود داشته باشید تا بتوانید مخاطبان خود را گسترش بدهید. شما همچنین می توانید در ارتباط های خود به اضهار نظر بپردازید و می بایست به طور روشن و ملموس برای حفظ این رابطه بکوشید.

سئو، کمی با تنظیم های مکانیکی گذشته که جنبه تکنیکی نیز داشت تفاوت دارد به همین دلیل باید مفهومی تر به سایت خود نگاه کنید.

همچنین دقت داشته باشید که در دام “تنظیم و فراموش کردن” گرفتار نشوید. سئو نیازمند تلاش مداوم و متناوب است تا بتوان نتایج همیشگی را نیز نمایان کند. فضای رقابتی با سرعت زیاد در حال تغییر است و الگوریتم هایی که موتورهای جست و جو استفاده می کنند دائما” در حال تغییر است.با وجود این روش هایی که قبلا” استفاده می کردید امکان دارد بیش از این کاربرد نداشته باشد.

استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی برای تقویت محتوا

سئو فقط آغاز کار است. بعد از آن باید به افزایش بهبود محتوایی که ساختید بپردازید و آن را به کسانی که به دنبال این مطالب هستند و به پیدا کردن آن ها در موتورهای جست و جو اقدام نکردند ارائه کنید. اینجا است که شبکه های اجتماعی وارد میدان می شوند. هیچ گاه نباید شبکه های اجتماعی را با فعالیتهایی که جوانان و نوجوانان در محیط وب انجام می دهند اشباه گرفت. طرز استفاده میتواند خیلی تفاوت داشته باشد.

مشخص نمودن این مورد که شبکه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می شود یا فقط برای فعالیت های اجتماعی است، خیلی اهمیت دارد.

دست یافتن به این موضوع ایجاب میکند محتوای قانع کننده و مرتبط تولید کنید. کلمات کلیدی اهمیت زیادی دارند ; به عنوان مثال می توان در مورد باریابی محتوا از هشتگ contentmarketing# در شبکه های اجتماعی استفاده کرد. در این راه باهوشی و زیرکی حرف اول را می زند. شاید تنها چند دقیقه صرف کنید یا فقط ۱۴۰ کاراکتر برای جلب نظر مخاطبان مورد استفاده قرار دهید و آن قدر آن ها را به موضوع علاقه مند سازید تا موجب شود مطالب شما را با مخاطبان خودشان به اشتراک بگذارند. بی شک قدرت واقعی شبکه های اجتماعی در همین نکته است.

ایمیل مارکتینگ به منظور یک یادآور

شانس این که شخصی به سایت شما سر بزند و ببیند چه تغییراتی را این اواخر انجام داده اید خیلی کم است. به همین منظور است که ایمیل مارکتینگ باید جزئی از ابزار کار شما قرار گیرد. این در حالی است که  معمولا” صندوق اینباکس در ایمل ها به اندازه کافی پر شده اند و پر از ایمیل های گوناگون هستند و امکان فشار دادن دکمه delete توسط اشخاص احتمال زیادی دارد.

به عنوان یک اصل مهم در بازاریابی ایمیل مارکتینگ، ایمیل ها باید در بازه زمانی مناسبی ارسال شوند.

اگر شما چند ماه پیش با  مشتریانی  ملاقاتی داشتید که در آن زمان امکان خرید و یا بودجه کافی نداشتند باید ارتباط خود را با آنان حفظ نمایید. به این نکته نیز توجه کنید که لزوما” نباید از راه ایمیل دسترسی به افراد جدید را گسترش داد بلکه میتوان ارتباط های گذشته را به این صورت حفظ نمود.

استفاده از فراخوانی ها در بازاریابی محتوا که منجر به خرید می شود

در آخر باید گفت که دست یافتن به هدف نهایی در تعامل و به اشتراک گذاشتن خلاصه می شود. بازاریابی محتوا بدون مشارکت ارزش واقعی خود را ندارد. CTA)Call to action) همان جایی است که فعالیت های شما را به مشارکت تبدیل می کند. مشارکت انواع مختلفی دارد که به اشتراک گذاشتن مطالب یکی از آن هابه شمار می رود. مطمئن شود که از طریق فرصت هایی که برای مخاطبان خود ایجاد می کنید به آسانی بتوان محتوای تولید شده را از طریق شبکه های اجتماعی و یا ایمیل با آن ها به اشتراک گذاشت. این یک راهکاری برای ارزش محتوا و ارزیابی اعتبار است که برای رسیدن به هدف میتواند کارگشا باشد. این روش ها را می توان در همه بخش های تولید شده به کار گرفت.

business2community.com


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 76 = 79