آموزش نمایش آمار و ترافیک وب سایت با گوگل آنالیتیک

ترافیک وب سایت با گوگل آنالیتیک google analytics
آموزش نمایش آمار و ترافیک وب سایت با گوگل آنالیتیک
۵ (۱۰۰%) ۶ votes

آنالیز محتوای وب سایت با استفاده از گوگل آنالیتیک google analytics

از جمله سوالاتی که در بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا به طور کلی مطرح شده این است که چگونه مشخص کنیم که یک مححتوا ارزش این را دارد که به اشتراک گذاشته شود و یا خیر . آیا از یک وبلاگ به مقدار کافی استقبال می کنند. احتمال محبوب شدن یک توییت چقدر است ؟ پیش بینی کردن آینده به سخت و هزینه بردار است ولی از آن گذشته، سازمان های انگشت شماری وجود دارند که از تجزیه و تحلیل های مربوط به ترافیک برای درک این موضوع و پیش بینی استفاده می کنند. چون تخصص لازم و تکنولوژی مورد نیاز را در اختیار ندارند.

گوگل آنالیتیک یا Google Analytic
گوگل آنالیتیک یا Google Analytic

بعضی از بازاریاب ها و یا فروشنده ها معمولا” در پایان فصل، ماه، و یا هفته به تجزیه و تحلیل ترافیک خود می پردازند. با این کار درک روند محتوا با مشکل روبرو می شود. برای همین در این مورد، شما نیاز دارید که یک سیستم هشداردهنده داشته باشید. بدین منظور، Google Analytic و یک ساعت برای تنظیم کردن هشدار مورد نیاز است.

استراتژی محتوای وب سایت

چیزی که در مورد آن می خواهیم اطلاعاتی به دست بیاوریم این هست که روند رو به رشد محتوای وب سایت چه زمانی است. این مطلب به این معناست که محتوای مورد نظر چه هنگامی حرکت صعودی دارد و به طور مثال یک مطلب چه هنگامی در وب سایت به خوبی عمل می کند.

پیاده کردن استراتژی محتوا و آگاهی از ترافیک وب سایت

برای آغاز، دانستن این که ترافیک وب سایت در هر ساعت از شبانه روز به چه صورت است، ضروری است. با گوگل آنالیتیک می توانیم این کار را انجام دهیم. به طور پیش فرض هیچ ساعتی برای ارائه دادن گزارش تنظیم نشده است. برای این منظور، به منو Custumization بروید و یک گزارش جدید بسازید.

استراتژی محتوا

حال گزینه ی create new report را برگزینید که با این کار گزارش به صورت ساعتی انجام می شود.

use google analytic2

در گزارشی که ایجاد کردید، درصد ترافیک سایت خود را می توانید در هر ساعت از روز ببینید. علاوه بر این، می توانید جدول را بر اساس گزارش در هر ساعت تنظیم کنید و نحوه نمایش دادن را به شکل نمودار میله ای تنظیم نمایید.

use google analytic3

حال، به اضافه کردن درصد بپردازید ، تا زمانی کخ درضد به ۲۵ درصد برسد آن را اضافه کنید ( در آمار به این کار چارک پایین می گوییم و به این معناست که ۲۵ درصد پروسه انجام شد) ساعت را یادداشت نمایید و آن را به خاظرتان بسپارید. به عنوان مثال ساعت هفت صبح را در نظر بگیرید. پس از آن از راه audience overview شروع بع بررسی مخاطبان کنید. میانگین سایت خود را حساب کنید. میانگین بازدید روزانه را می توانید از تقسیم بازدید کل بر کل روزها به دست بیاورید، که در مثال زیر به طور میانگین بازدید روزانه ۴۱۴ است.

ترافیک وب سایت با گوگل آنالیتیک

با توجه به تنظیماتی که قبلا” انجام دادیم، که ۲۵ درصد ترافیک اولیه را برگزیده بودیم، در اینجا ۲۵ درصد از ۴۱۴ بازدید تقریبا” برابر به ۱۰۳ بازدید می شود. به این عدد، عدد هشدار می گوییم. یعنی تا ۷ صبح هر روز ( هنگامی که ۲۵ درصد از ترافیک سایت معلوم می شود) اگر سایت بیشتر از ۱۰۳ بازدید داشت به این معنی است که یکی از آیتم ها رشد داشته است . از اقدامات دیگری که می شود انجام داد، اجرای تبلیغات پولی است که موجب رشد محتوا می شود.
برای این که گوگل آنالیتیک را روزانه در همان ساعت خاصی که در نظر گرفتید چک کنید، خوب است که برای آن در موبایل خود آلارم ایجاد نمایید و درهر بار ۱۰۳ مرتبه بازدید را در نظر داشته باشید.

خاموش روشن

با گوگل آنالیتیک آمار روند رو به رشد محتوا را چک کنید

برای اطلاع از این که کدام محتوا رو به رشد بوده است به گوگل آنالیتیک بروید و تاریخ امروز را در جدول زمانی ملاحظه کنید. بعد از آن از منوی acquisition به source/medium بروید . حال، secendry dimension را طبق نمایش هر صفحه یا همان page قرار بدهید و صفحات با بازدید بالا را چک نمایید.

use google analytic

زمانی که بدانید چه چیزهایی مخاطبان بیشتری دارد و کدام محتوا بین کاربران تان به اصطلاح داغ تر است، می توانید تصمیم درستی را درباره آ« محتوا بگیرید. به عنوان نمونه، مقاله ای که در توییتر به صورت خوبی عمل کرده است و بازدید خوبی داشته است را با تبلیغات پولی می توانید ارتقا دهید.

جمع بندی

شاید این تجزیه و تحلیل مثل سیستم های پولی و گران قیمت تاثیر نداشته باشد، ولی برای شروع انتخابی خوب به شمار می آید. به صرفه تر است و همه به سادگی می توانند از آن استفاده کنند. پیشنهاد ما این است که این روش را امتحان نمایید تا ببینید گدام محتوای سایت تان بازدید بیشتری دارد و محبوب تر است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

63 + = 66