نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

آموزش تصویری نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در این مطلب میخواهیم به چگونگی نصب وردپرس به روی دایرکت ادمین بصورت تصویری بپردازیم. این آموزش هم مراحلی شبیه به آموزش قسمت قبل دارد اما سعی می شود با نکات جدیدی در هر مرحله همراه شما باشیم. درباره کار و بررسی وردپرس در دو جلسه قبل بحث شده است.اگر نیاز به مرور یا مطالعه دارید به بخش ۱ و ۲ سر بزنید.

برای شروع آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید و در کامپیوتر خود ذخیره کنید.خب حالا باید به بخش پنل کاربری هاست خود بروید و با لینکی که برای دسترسی به بخش مدیریت دایرکت ادمین موجود است وارد دایرکت ادمین شوید.

راه دیگر برای دسترسی به پنل دایرکت ادمین اضافه کردن پورت ۲۲۲۲ به آخر آدرس سایت است که برای اکثر هاست ها این پورت پاسخگو است.پس از ورود به بخش دایرکت ادمین از شما اطلاعاتی مثل نام کاربری و…. درخواست میکند که با وارد کردن اطلاعات وارد بخش مدیریتی میشوید.

پس از ورود به بخش لینک ها و تنظیمات زیادی را مشاهده میکنید.از بین آن ها file manager را انتخاب کنید تا وردپرس را آپلود کنیم.

نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

آپلود وردپرس

برای آپلود وردپرس به بخش public_html یا www بروید و از نوار ابزار زیر Upload files to current directory را انتخاب کنید. و با کلیک بر  یکی از قسمت های آپلود،  فایل وردپرس خود را برای آپلود انتخاب کنید،سپس روی Upload Files کلیک کنید تا فایل آپلود شود.

نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

مرحله انتخاب فایلنصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

 

پس از اینکه آپلو فایل تمام شد با پیغام upload successful رو به رو میشوید.پس از انجام و دریافت پیغام با کلیک بر روی گزینه برگشتن به صفحه دایکتوری به صفحه اول بازگردید.نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

برای اینکه فایل را از حالت فشرده خارج کنید روی دکمه extract کلیک کنید تا مراحل extract کردن فایل برایتان پدیدار شود.با انتخاب مراحل به شکل صحیح فایل از حالت فشرده خارج میشود.نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

فایل wordpress در لیست فایل ها نمایش داده شده است. برای اینکه آدرس /wordpress برای دسترسی به آخر نشانی سایت اضافه نشود به داخل پوشه  وردپرس رفته و از بالا سمت راست select را بزنید تا همه فایل ها انتخاب شود.

برای انتقال فایل های وردپرس به پوشه اصلی سایت در نوار ابزار پایین گزینه add to Cipboard را انتخاب کنید،سپس با ورود به پوشه public_html روی گزینه Move Clipboard files here کلیک کنید تا فایل ها انتقال یابند.نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

پس از قرار گرفتن فایل ها در محل متناسب خود کافیست تا یک پایگاه داده ایجاد کنید و سپس مراحل نصب را آغاز کنید.

چگونه یک پایگاه داده بسازیم؟

برای ورود به صفحه اول دایرکت ادمین میتوانید روی گزینه home کلیک کنید تا وارد شوید.برای ساختن یک پایگاه داده ابتدا با کلیک بر روی گزینه MySQL Management وارد کنترل پنل پایگاه داده شوید،برای ساختن یک پایگاه داده اسم پپایگاه را به همراه یک کاربر برای دسترسی به mysql وارد کنید.اگر یوز و پسورد کاربری ندارید یک یوز و پسورد بسازید.نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

پس از زدن دکمه create اطلاعات پایگاه داده شما در اختیارتان قرار میگیرد،یادتان نرود که این اطلاعات و یادداشت کنید زیرا ما به این اطلاعات نیاز داریم.با باز کردن آدرس سایتتان نکته ای به شما یاداور میشود و پیامی را مبنی بر موجود نبودن پرونده wp-config.php دریافت میکنید.با کلیک بر روی گزینه ساختن پرونده‌ی پیکربندی میتوانید به آسانی این پرونده را ایجاد کنید.

نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

در مرحله بعد اطلاعاتی که برای پایگاه داده پس از ایجاد شدن دریافت کردیم را از ما درخواست میکند که میتوانید با یادداشت ها کار را حل کنید.با وارد کردن اطلاعات و تایید فرستادن آن مراحل نصب آغاز میشود.نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

در فرم نصب اطلاعات و وارد کنید فقط یه هشدار برای دوستان و آن هم اینکه نام کاربری را admin نگذارید چون به آسانی توسط هکر ها شناسایی میشود.سپس روی دکمه راه اندازی وردپرس کلیک کنید.نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (3)

خب سایت وردپرسی شما اماده ست و میتوانید شروع به کار کنید.شما می توانید آموزش انتقال از لوکال هاست به هاست اصلی را برای تمرین ببینید تا راحت تر در محیط وب کار کنید.

تم لاین وردپرس

درباره آرزو کشاورز

موارد جالب

سلکتور های وردپرس

آرشیو تمامی سلکتور های وردپرس

سلام. کسانی که میخوان در وردپرس تغییراتی ایجاد کنن و قالب برای وردپرس طراحی کنن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *