آموزش نصب افزونه در وردپرس

نصب افزونه پلاگین وردپرس
آموزش نصب افزونه در وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۸ votes

آموزش نصب افزونه و پلاگین در وردپرس

با علت گسترش پذیری روز افزون وردپرس، این سیستم مدیریت محتوا توانسته شهرتی نامحدود پیدا کند.این گسترشس پذیری به علت افزون ها است که هر روز بر تعداد ان ها افزوده میشود.

افزونه ها قطعه برنامه هایی هستند که با نصب آن ها به روی وردپرس بر ویژگی های سیستم وردپرس شما افزوده میشود. هر افزونه با توصرات انسان محدود میشود چون هر افزونه با تصور و بر حسب نیاز های انسان ساخته میشود.در ادامه با سه روش تازه برای نصب افزونه ها در خواهیم یافت که باید چه کنیم؟

از طریق پنل مدیریتی وردپرس

از این طریق فقط می توانید افزونه های موجود در سیستم وردپرس خود را نصب نمایید و برای نصب افزونهای دیگر مانند افزونه های دریافت شده از سایت تم لاین باید از دو روشی که مطرح خواهد شد استفاده کنید.

برای شروع به بخش افزونها/افزودن مراجعه کنید. پس از ورود به این بخش با صفحه ای مشابه جستجوی قالب جدید مواجه میشوید. در این صفحه با جستجوی عبارت یا کلمه مناسب و زدن اینتر لیستی از افزونه های کاربردی مرتبط برای شما ظاهر خواهد شد. با کلیک بر روی دکمه نصب هر یک را که برگزینید برای شما نصب خواهد شد.برای مثال در تصویر زیر به دنبال افزونه ای برای تغییر شکل موس هستیم.

پس زدن دکمه نصب مراحل نصب افزونه آغاز شده و شما پس از نصب میتوانید بر حسب نیاز های شما آن طور که میخواهید افزونه های خود را تنظیم کنید.

نصب افزونه از طریق بارگذاری

اگر میخواهید افزونه ای که ا سایت دیگر یا با پول خریداری کردید را روی وردپرس خد نصب کنید. ابتدا به بخش افزودن مراجعه کرده و سپس گزینه بارگذاری را انتخاب نمایید.به خاطر داشته باشید افزونه ها هنگام دانلود از طریق فایل زیپ عرضه میشوند.

پس از کلیک بر روی choose file فایل زیپ افزونه خود را انتخاب کرده و بارگذاری کنید.

شروع وردپرس

نصب افزونه از طریق FTP

خب این روش زمانی استفاده میشود که دو روش قبلی را نتوانید به کار ببرید.مانند زمانی که نتوانید به فایل هاست وردپرس خود دسترسی داشته باشید. برای استفاده از این روش شما نیاز به یک نرم افزار مدیریت FTP مثل فایل زیلا (Filezilla) البته از طریف مدیریت فایل هاست نیز می توانید این کار را بکنید. ما باید از این طریق دقیقا در همانجایی که وردپرستان را آپلود کرده اید. فایل زیپ افزونه خود را نیز آپلود کنید. پس از آپلود آن را از حالت زیپ در بیاورید یا از طریق نرم افزار های مدیریت اف تی پی فایل را از حالت زیپ در بیاورید و سپس آپلود کنید.

پس از نصب افزونه ها از این طریق وارد بخش افزونه ها / افزونه های نصب شده شوید. در این قسمت به دنبال افزونه آپلود شده خود بگردید. و دکمه فعال کردن آن را بفشارید تا فعال شود.

موفق باشید تم لاین وردپرس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 70