آموزش بهینه کردن لینک های طولانی با افزونه pretty link Lite

افزونه pretty-link-Lite
آموزش بهینه کردن لینک های طولانی با افزونه pretty link Lite
5 (100%) 7 votes

با چه افزونه ای لینک های طولانی را بهینه کنیم؟

کاربران عادی هم شاید با این مورد برخورده باشند که لینک یک سایت بسیار طولانی است به شکلی که در یک خط نمی توان آن را جا داد و وقتی برای دوستان خود لینک مطلبی را ارسال میکنند با کاراکتر های عجیب و غریب به دنبال آدرس سایت روبه رو میشوند و این باعث میشود در بسیاری از موارد افراد فکر کنند سایت مشکل ویروسی داشته و ممکن است کامپیوترشان را دچار مشکل کند. اول از همه باید اشاره کرد این لینک های ایجاد شده به دلیل نوع دسته بندی های یک سایت وردپرسی است که پس از ارسال مطلب لینک اینگونه نمایش داده میشود و وب مسترها میتوانند به سادگی این مشکل را حل نمایند.

چطور لینک های طولانی را کوتاه بهینه کنیم ؟

کوتاه کردن این لینک های طولانی و بهینه کردن آنها کار سختی نیست و شما میتوانید با افزونه کاربردی به اسم pretty link Lite مشکل را حل کنید. این افزونه به شما کمک میکند که بتوانید لینک های بلند و بالای خود را به سادگی کوتاه کنید.

برای شروع این افزونه را روی وردپرس نصب کنید و آن را فعال کنید. پس از فعال سازی شمادر وردپرس خود pretty link را مشاهده خواهید کرد.

pretty link Lite

پس از نصب با منویی اینچنینی رو به رو خواهید شد.در ابتدا به بخش options بروید.

با چه افزونه ای لینک های طولانی را بهینه کنیم؟

 

گزینه reporting options مربوط به بخش آی پی هایی میشود که لینک کوتاه شمارا نباید مشاهده کنند مانند ربات ها که بیشتر شامل آن ها میشود.

قسمت مربوط به خصوصیت nofollow ، برای اینکه موتوز جستجو لینک کوتاه شما را بررسی نکند و همان آدرس اصلی را در نظر بگیرد  اما مطلب صفحه را index کند ایجاد شده است؛ می توانید این گزینه را تیک بزنید.

وقتی تنظیمات انجام شد با زدن گزینه update options تنظیمات شما ذخیره و به روزرسانی میشوند.

چگونه لینک کوتاه را با این افزونه ایجاد کنیم؟

برای این کار باید دوباره به منوی افزونه برگردیم و گزینهadd link را انتخاب کنیم.صفحه ای با گزینه ها و کاردهایی برای این بخش در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

با چه افزونه ای لینک های طولانی را بهینه کنیم؟

این صفحه ای است که میتوانید لینک را کوتاه کنید.گزینه های اصلی target URL،pretty link و قسمت title خب در بالا گزینه ریدکشن تایپ (rederection type) اولین گزینه شماست که در صورت استفاده از نسخه پرمیوم با انتخاب گزینه پرمیوم می توانید کلیه تنظیمات افزونه را دریافت کنید.

خب برای شروع باید در قسمت target URL لینک کامل خود را که تصمیم دارید کوتاهش کنید را وارد کنید و قسمت pretty link که در واقع کار اصلی را برای شما میکند.با یک اسلش آدرس سایت را از لینک کوتاه انتخابی شما که باید آن را وارد نمایید جدا کرده است.شما میتوانید لینکه مختصر خود را در این قسمت وارد کنید.

قسمت تایتل شما عنوان نوشته خود را وارد میکنید که در قسمت لینک های کوتاه شده لیست شوند و بتوانید ببینید هر یک از لینک ها مربوط به چه نوشته و مطلبی است.

نمونه کامل شده کادر ها

با چه افزونه ای لینک های طولانی را بهینه کنیم؟

 

با چه افزونه ای لینک های طولانی را بهینه کنیم؟

همانطور که ملاحظه میکنید تنظیماتی از قبیل مشخص کزدن گروهی از لینک ها در صورت وجود،پارامترهای موجود برای افزودن به انتخای هر لینک و مبحث سئو موجود است که به صورت کامل در تصویر توضیح داده شد.

با چه افزونه ای لینک های طولانی را بهینه کنیم؟

پس از پایان عملیات گزینه create را بزنید تا لینک جدید و مختصر شده شما ایجاد شود.به همین آسانی میتوانید لینک های مطالب سایت خود را کوتاه نمایید و از لینک های مختصر شده استفاده کنید.با این افزونه پرطرفدار حتی بلند ترین آدرس ها و لینک ها در کمترین زمان به یک لینک چند کلمه ای کوتاه تبدیل میشوند.با توضیحات و آموزش افزونه های جدید دیگر با سایت ما همراه باشید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =