چطور بهترین ترکیب رنگ را در وب سایت خود به کار ببریم؟

نکاتی طلایی برای رنگ بندی وب سایت ها

وقتی وارد یک وبسایت می شویم اولین چیزی که مورد مشاهده قرار میگیرد. قالب و نوع رنگ بندی پیرامون وب سایت است.نکته قابل توجه اینجاست که چگونه از رنگ ها استفاده کنیم که هم به اندازه باشند و هم هنگام دید مخاطب جذابیت خود را حفظ کنند.مطمینا برای بسیاری از بازدید کنندگان پیش آمده است که با ورود به یک سایت با قالبی به رنگ سیاه و بدون تنوع رنگی،احساس میکنند که وارد وب سایت یا وبلاگی با محیط دلگیر شده اند.قطعا انتخاب رنگ های تیره نمیتوانند گزینه های خوبی برای تم اصلی قالب یک وب سایت باشند. در این قسمت تنها برای طراحی قالب برای سایت های جوملا یا وردپرس نکاتی گفته نمی شود بلکه این نکات برای تمامی وب سایت ها و بلاگ هاست.

چه رنگ هایی و چه تعدادی؟

هنگامی که میخواهید رنگ هایی مینیمال برای یک وب سایت انتخاب کنید بیش از  ۴ رنگ استفاده نشود.استاندارد استفاده از رنگ ها ۳ رنگ اصلی است که انتخاب بیش از سه الی ۴ رنگ میتواند یک ریسک بزرگ محسوب شود و به علاوه اگر به درستی از رنگ ها استفاده نشود برای بازدید کنندگان جذابیتی وجود ندارد.

سعی کنید همیشه بیشترین استفاده را از یک رنگ جذاب و همه پسند داشته باشید و از متعادل ترین تن رنگ استفاده کنید برای مثال یک قرمز پر رنگ سریعا چشم مخاطب را خسته میکند اما استفاده از یک رنگ قرمز متناسب و استفاده درست از ان نه تنها خستگی ایجاد نمیکند،بلکه باعث میشود یک ترکیب زیبا نیز به وجود بیاید.

نکته قابل توجه درصد های استفاده از رنگ هاست زمانی که شما ۷۰ درصد از یک رنگ ثابت استفاده کنید مطمینا یک ترکیب حرفه ای انجام نداده اید.برای درک بهتر شمارا با یک مثال همراه میکنم.شما میخواهید رنگ ثابت و اصلی شما سبز باشد و در کنار آن از رنگ های آبی و زرد هم استفاده شود.خب برای شروع شما در تصویر زیر یک ترکیب ساده که هارمونی در بین آن ها دیده میشود مشاهده میکیند.

ترکیب رنگ و رنگ بندی سایت

 

خب حالا این سه رنگ مد نظر یک طراح است. باید تا آخر هم از این رنگ ها بخصوص رنگ سبز و سایه های آن استفاده کند.استفاده از تن های مختلف رنگ های اصلی خیلی بهتر از استفاده از رنگ های جدید در ترکیبات شماست. پس این نکته را به یاد داشته باشید.همیشه بیشترین درصد متعلق به رنگ اصلی شماست اما باید حداکثر نصف، یعنی پنجاه الی شصت درصد ترکیبات شمارا فرا بگیرد.

 

 

سه معیار برای انتخاب رنگ بندی وب سایت داریم

  •  آیا سایت شما همگام سازی ترکیب رنگ لازم رو دارد؟ بعضی وقت ها لازم است که رنگ بندی سایت باید برند سایت را به خوبی نشان دهد.
  • اهداف وب سایت چیست؟ اگه هدف ما فروش فایل های و نوعی فروش گرافیکی است، ترکیب رنگی که استفاده میکنیم باید به شیوه ای جذاب به نظر برسد.
  • چه نوع از عکس ها و حالت های گرافیک می توانند در سبک سایت با یکدیگر ادغام شوند؟ ترکیب رنگ شما باید با انتخاب عکس ها هماهنگ باشند! در واقع عکس ها و تصاویر می توانند منبع بزرگی برای انتخاب رنگ ها باشند.

سایت های کمکی

برخی از سایت ها و نرم افزار ها میتوانند به شما کمک کنند که رنگ مد نظر خود را به همراه رنگ هایی که می توانید با آن ها هارمونی ایجاد کنید را پیدا کنید که در ادامه به ۲ سایت مرتبت با این موضوع و کاربرد های آن ها آشنا میشوید.

https://color.adobe.com/

http://www.colorsontheweb.com

با ورود به دو لینک بالا میتوانید از امکانات موجود استفاده کنید سایت اول یک کتابخانه بزرگ برای انتخاب رنگ و تم ها نگ بندی در اختیار شما قرار میدهد و وب سایت دوم هم به شکل مشابه با انتخاب رنگ مد نظر شما رنگ هایی که میشود از آن ها استفاده کرد را به شما معرفی میکند.

یادتان باشد وقتی میخواهید یک سایت تبلیغاتی،تفریحی یا فروشگاهی بزنید از رنگ بندی های ترکیب رنگ های جذاب و رنگ هایی که میان مردم طرفداران بیشتری دارد را انتخاب کنید، همچنین بخاطر داشته باشید یک سایت تجاری یا شرکتی حتما باید از رنگ هایی اصیل و رنگ هایی که برند و مجموع اعمال شرکت رو منعکس میکنند استفاده کنید.با کمی خلاقیت و درایت همه میتوانند انتخاب های خوبی داشته باشند. راستی شما می توانید با این مقاله هم که جدیدتر است یاد بگیرید که چطور یک رنگ ایده آل برای سایت خود انتخاب کنید این یک مقاله ترجمه شده است برای کمک به رنگ بندی سایت. موفق باشید منبع تم لاین

درباره آرزو کشاورز

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *