چطور در وردپرس شورت کد shortcode بسازیم ؟

shortcode شورت کد در وردپرس
چطور در وردپرس شورت کد shortcode بسازیم ؟
۵ (۱۰۰%) ۷ votes

آموزش نحوه اضافه کردن شورت کد shortcode به وردپرس

آیا شما تا به حال خواسته اید که محتوایی تخصصی و پیشرفته رو به صفحات یا پست های خودتون اضافه کنید اما مطمئن نبودید که چگونه؟ به عنوان مثال شاید شما بخواهید که ویجتی از توییتر به وردپرس خودتان اضافه کنید یا API اضافه کنید؟ وردپرس چیزی را معرفی کرد به نام “شورت کد” که این نوع کارها را به شدت آسان کرده.

در این آموزش ما به شما روند ساخت, نصب, استفاده از شورت کد وردپرس را آموزش می دهیم. بیایید با توضیحی از شورت کد آموزش را شروع کنیم.

شورت کد وردپرس چیست ؟

به طور خلاصه شورتکد وردپرس یک نوع برچسب مخصوص است که شما می توانید آن را درون متن وارد کنید و هنگامی که شما پست های دیگر را مشاهده می کنید این تگ ها با محتوای دیگر عوض می شوند. اگر شما همیشه برچسب گالری وردپرس در وبلاگتان قرار داده اید همیشه این کد ها را برای برچسب گالری می بینید.

وقتی که شما صفحه ای همراه با شورت کد گالری بارگزاری کنید , وردپرس شورت کد گالری را باتمامی کد هایی که در واقع گالری از عکس شما نمایش می دهند عوض می کند.

این کد هنگامی که مرورگر صفحه را بارگزاری می کند با بعضی کد های دیگر عوض می شود. چیز واقعا جالب این است که وردپرس به شما اجازه می دهد که شورت کد مخصوص خودتان را بسازید.

شما می توانید از خروجی یوتیوب استفاده کنید , توییت هایتان را نشان دهید یا به هر صورتی که مایل هستید از این شورت کد ها استفاده کنید.

بیایید که مثالی بزنیم, مثلا من میخواهم یک خروجی از تبلیغاتی درون پست هایم نشان دهم. من به حالت html از ادیتور وردپرس میروم و بلوک تبلیغات را کپی پیست میکنم. اما اینکار به طور بالقوه خسته کننده است که بخواهیم تمامی پست ها را به این صورت نشانه گذاری اضافه کنیم.

همچنین اگر من بخواهم که کد بلوک تبلیغات را عوض کنم باید برگردم و تک به تک کد تبلیغات را پاک کنم و کد جدید را جایگزین نمایم . پس راه آسانتر این است که از شورت کد استفاده کنم.

شورت کد به این صورت است :

در واقع وقتی به این پست نگاه می کنید شورت کد با بلوک تبلیغات عوض می شود. اما چرا باید با تبلیغات عوض شود ؟

بدیهی است که شما باید به وردپرس بگویید که این شورت کد چه کاری انجام بده .

چگونه خودم شورت کد shortcode بنویسم ؟

خوشبختانه وردپرس این کار رو بسیار آسان کرده . اولین چیزی که لازمه برای  تعریف یک شورت کد برای مثلا کد ادسنس این است که به فایل functions.php درون پوشه تم خود بروید.

بسیار خب کد ادسنس گوگل برای فایل functions این است :

این کد در واقع کد گوگل ادسنس من را گرفت و تبلیغ گوگل را برای من نشان خواهد داد. اما این کد میتواند هر چیزی باشد. مانند ویجت توییتر

بسیار خب الان ما یک فانکشن داریم که می دانیم چه کار می کند. اما ما چگونه این کد را به شورت کد قلاب کنیم؟اینجاست که API گوگل به کمک ما می آید.

حالا باید به شورت کد توضیح بدیم که چه خبره.این کد ادسنس کد گوگل را به عنوان شورت کد معرفی می کند.

اینه , پارامتر اول نام شورت کد هست وپس در کد ما  ‘adsense’ به گوگل می گوید که شورت کد  ‘adsense’ را بساز.

پارامتر دوم فانکشن را فراخوانی می کند .

همچنین get_adsense به وردپرس می گوید که  [adsense] را با نتیجه متد  get_adsense عوض کن.

زیاد هم بد نیست . درواقع کد بسیار ساده ای بود.ورد پرس به شما اجازه می دهد کار های زیادی با شورت کد های خود انجام دهید .

The full API در کدکس وردپرس قابل مشاهده است.

چگونه از کد شورت کد استفاده کنم؟

بعد ازین که این کد را در فایل function اضافه کردید می توانید در هر صفحه ای از وردپرس با قرار دادن شورت کد [adsense] محتوای تبلیغاتی خود را اضافه کنید.

توجه کنید که [adsense] مثال بود.

*راستی داخل پارانتز بهتون یاداوری کنم adsense ادسنت یکی از سرویسهای بزرگ تبلیغات گوگل است!

با این آموزش شما میتوانید یک شورت کد وردپرس را در بین مطالب خود بسازید. موفق باشید تم لاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + = 20