چطور مطالب سایت را برای خوانندگان جذاب کنیم ؟

چطور کیفیت مطالب سایت را برای خوانندگان بالا ببریم ؟

ممکن است شما صاحب یک سایت باشید یا صاحب یک تیم مدیریتی باشید و یا قصد راه اندازی یک وبسایت را داشته باشید. برای کنترل پیشرفت سایت و جذاب شدن سایت برای خوانندگان باید چه نکاتی مورد توجه شما یا تیمتان قرار بگیرد؟ سوال بسیاری از مدیران سایت این است که چگونه میتوانند یک سایت رو به رشد با کاربران ثابت داشته باشید و بتوانند هر روز یک ایده و محصول جدید برای کابران خود ایجاد کنند؟

با توجه به موضوعات مختلف هر وبسایت برای خود گروه و دسته ای از کاربران با ویژگی های مشترک دارد. برای مثال یک وبسایت هنری،کاربرانی را به خود جذب میکند که علاقمند به هنر،محصولات هنری و آثار هنری و مطالب مرتبط به آن هستند،اما بهترین نوع از وبسایتتان برای کسانی که میخواهند تازه شروع به کار کنند ساخت و راه اندازی یک وبسایت خبری با یک پورتال جامع می باشد.

یک پرتال یا سایت خبری دست شمارا برای آشنایی با علاقمندی های کاربران و چگونگی بهینه سازی و رشد یک سایت آشنا میکند. این توصیه برای کسانی است که میخواهند در آینده صاحب چندین وبسایت موفق باشند.اما کسانی که میخواهند صاحب یک وبسایت خاص باشند و روی همان وبسایت کلیه فعالیت های خود را انجام دهند اجباری نیست و میتوانند کار خود را در عرصه علاقهمندی هایشان پیش ببرند.در راه اندازی اولین وبسایت نیازی نیست خیلی مته به خشخاش بگذارید که حتما در هفته اول بهترین رتبه الکسا را کسب کنید یا هزاران بازدید کننده داشته باشید.سعی خود را بکنید تا از همان ابتدا وبسایتی با کیفیت و به روز داشته باشید.مطمین باشید اگر کارهای شما کیفیت داشته باشد و وبسایتی به روز داشته باشید،کاربران به سمت وبسایت شما جذب خواهند شد.

نکته ای تکراری است اما بازهم چند نکته اصلی برای کیفیت یک وبسایت را یاد آور می شوم تا شاید مبتدی ها هم بیاموزند و برای کسانی که وارد تر هستند مروری شود.

اخطار سوال

تیتر های جذاب و مطالب مرتبط و لینک دهی مناسب

وقتی مطالبتان تیتر های مفهومی و کوتاه و در عن حال جذاب داشته باشند. کاربر با خواندن تیتر به مطلب سر خواهد زد.سعی کنید تیتر هایی را استفاده کنید که کلیه ویژگی های نوشته شمارا بروز ندهد و کیفیت مطلب را حفظ کند.لینکدهی کلمات مرتبط در یک نوشته هم که دیگر چیزی است که همه شاهد آن در کلیه وبسایت ها هستیم.

عکس های سایت

در ضمن گذاشتن عکس های جذاب و با کیفیت برای مطالب سایت نیز یکی از نکات اساسی است. نکاتی که قابل ذکر برای مدیران عزیز بود در اینجا مروری شد و ذکر شد. توضیحات تخصصی تر به زودی در سایت قرار داده خواهد شد.

نظم و هماهنگی سایت

وقتی کاربران وارد سایت شما می شوند اولین نکته ای که توجه میکنند نظم و هماهنگی اشیاء در یک سایت است. مثلا کاربری برای مطالب آموزشی وارد سایت شما میشود اما چنین دسته بندی را مشاهده نمیکند.خب اینجا است که دیگر نمیگردد بلکه با یک کلیک از سایت شما خارج میشود.در صورت اینکه ممکن است یک دسته بندی کلی برای بخش آموزشی داشته باشید.پس کاری کیند تا کاربران به آسانی بتوانند به بخش های مورد علاقه خود دستیابی داشته باشند.اما خاطرنشان میشوم از شلوغ کاری بپرهیزید.و یک نکته مهم دیگر در نظم یک سایت نظم نوشته های یک مطلب و نوع املا و عکس گذاری آن است.وقتی نوشته یک مطلب نظم نداشته باشد و یا درهم و برهم باشد.کاربر با خواندن آن به مقصود خود به طور کامل دست نمی یابد پس در نتیجه اگر بار اولش باشد بار دومی برای سر زدن به سایت را امتحان نمیکند.چون دید اولش نسبت به سایت یک دید نسبتا بی نتیجه و نامنظم بوده است.

استفاده از رنگ ترکیب رنگ مناسب

سعی کنید در قالب سایت خود یک ترکیب رنگ یا همان رنگ بندی مناسب داشته باشید. برای مثال در سایت خود یک منبع رنگین کمانی نسازید حداکثر از دو تا سه رنگ به شکل مفید استفاده کنید. و سعی کیند رنگ هایی همه پسند را انتخاب کیند. مثلا یک قالب سیاه باعث ایجاد یک حس منفی در بازدید کننده میشود.

 

درباره آرزو کشاورز

موارد جالب

راه اندازی اصولی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی اصولی کسب و کار اینترنتی

هر روز خبر راه اندازی سایت های جدیدی را می شنویم و کسب و کار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *