نکات مهم در سئو تصاویر وب سایت

سئو و بهینه سازی عکس های وب سایت

یکی از مهمترین قسمت های وبلاگ تصاویر است . اگر شما به بهینه سازی تصاویر وبلاگ خود اهمیت دهید قطعا نتایچ مثبتی در سئو وب سات خود مشاهده خواهید کرد و آن را افزایش داده اید.

در این مقاله نکات مهم که بسیار ساده به نظر می رسند را به شما خواهیم گفت که تصاویر وب سایت شما را به سمت سئو پیش خواهد برد.

یک نام برای تصاویر خود انتخاب کنید

تصاویر مانند انسان نیاز به یک اسم دارند . بیایید تصور کنیم که ما اسم نداشتیم و برقراری ارتباط و تشخیص دیگران برای ما سخت می شد . بنابراین اسم یک شاخصه مهم برای شناسایی دیگران است ، در نهایت نام گذاری تصاویرتان موجب شناسایی آنها می شود . انتخاب کلمات کلیدی توصیفی مناسب برای نام تصاویر به رتبه بندی سایت شما کمک می کند.

همچنین توجه داشته باشید که متای شما مناسب با تصاویر باشد . پس تلاش کنید که در هنگام اضافه کردن یک تصویر به مقاله با ویرایشگر وردپرس یا هر سیستیمی، اطلاعات مناسبی را برای تصویر ارائه دهید.

از بهینه وب سازی Alt tags تصویر اطمینان پیدا کنید

ربات های گوگل متوجه نمی شوند که در تصویر چه چیزی وجود دارد و برای اینکه تصویر مورد نظر را برای ربات های گوگل شرح دهید نیاز به Alt tag ها است. اگر شما تصاویر خود را با استفاده از تگ ها برای ربات های گوگل شرح ندهید ، هنگامی که در قسمت Google Images محصول خود را جستجو کنید چیزی برای شما نمایش داده نمی شود . بنابراین Alt Tag های مناسب و مربوط به تصاویر خود را انتخاب کنید که بیشتر از ۱۵ کلمه نشود زیرا گوگل اخیرا وب سایت هایی که دارای کلمه کلیدی بسیاری هستند را مجازات می کند.

Alt Tag چیست ؟ به یک صفحه وب که دارای تصویر است بروید و به کد منبع تصویر نگاه کنید . این همان چیزی است که Alt Tag تصویر گفته می شود . بخش Alt نیز جایی است که شما باید در آن اطلاعات مربوط به Alt tag مرتبط با تصویرتان را در آن پر کنید.

بهینه سازی Alt tags تصویر

اندازه تصاویر بیش از حد بزرگ نباشد

تصاویر با اندازه بزرگ در صفحات وب ، میزان لود شدن وب سایت را افزایش می دهد . اگر می خواهید که کابران شما تصاویر را با سایز بزرگ مشاهده کنند باید از قبل عملیاتی را انجام داده باشید . در قدم اول باید اطمینان حاصل کنید که برای ذخیره ی عکس ها از Save for Web فتوشاپ استفاده کرده باشید . این گزینه کیفیت و سایز تصاویر را به همان اندازه و یا شاید با حجمی پایین تر نگه می دارد . یک جایگزین دیگر می تواند استفاده از سایز مناسب تصاویر و یا گزینه ای برای مشاهده ی بزرگتر تصاویر به صورت پاپ آپ و یا باز شدن بر روی یک تب جدید باشد. راستی مقاله ی برش دادن تصاویر شاخص را هم به شما پیشنهاد میکنم.

شما باید به یاد داشته باشید که میزان زمان لود شدن صفحات وب یک فاکتور مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها است.

کدام فرمت عکس بهتر است ؟  JPEG ، GIF یا PNG

این یک بحث جداگانه در مورد فرمت های تصاویر می باشد که در این مقاله توضیح مختصری در مورد آن خواهیم داد . در اول توصیه می شود که از فرمت PNG و سپس از فرمت JPG استفاده کنید . این دو فرمت از بهترین فرمت ها برای تصاویر شما است ، البته انتخاب با دقت بیشتر بستگی به نیاز شما دارد که باید تشخصی دهید کدام یک از این ۳ فر مت برای رفع نیاز شما مناسب تر خواهد بود. برای دیدن مقاله افزایش کیفیت تصویر تا حد قابل قبول به این مقاله مراجعه کنید.

کیفیت عکس و تصویر

استفاده از تصاویری که اجازه استفاده ندارید

با توجه به قوانین موجود شما باید از قانون کپی رایت را بدانید و از آن پیروی کنید .

شاید این سوال برای شما پیش آید که اثرات منفی نیز در پی خواهد داشت یا خیر ؟ بله ، شما فقط نمی توانید در Google Images جستجو کنید و اگر شما خالق آن تصویر نباشید پس مجاز به استفاده از آن نیستید و تنها راه استفاده از آن تصویر کسب اجازه از وب سایت منبع است.

آیا راهی برای کسانی که توانایی ساخت تصویر از خودشان را ندارند و نمی خواهند هزینه ای برای خرید یک تصویر کنند وجود دارد ؟ بله ، این اشخاص با مراجعه به منابع بزرگ مانند Smart Photo Stock و Flickr که رایگان هستند می توانند تصاویر رایگان را برای علاقه مندان و نیازمندان ارائه کنند.

به شما توصیه می کنیم که از خودتان ایده داشته باشید و تصویر خلق کنید . به طور مثال از خانه بیرون بروید و عکس بگیرید. بهبود و بهینه سازی عکس ها در صفحه ی وب یک هنر است و اگر شما یک وبلاگ نویس هستید می توانید از کارشناسان برای بهینه سازی کمک بگیرید . بهینه سازی تصاویر یک نکته ی مهم و اساسی برای شما خواهد بود زیرا جذب بازدیدکننده ، کاهش زمان بارگزاری ، شناسایی عکس ها در موتور جستجو وابسته به بهینه سازی تصاویر وب سایت شما می باشد.

منبع تم لاین

 

درباره محمد بیاتی

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *