موفقیت گوگل از ابتدا تا امروز

۱۰ کار جالب درباره کمپانی گوگل

گوگل دیگر یک وب سایت نیست ، دنیایی مجازی ست که با خدمات ویژه و متفاوت خود سبک زندگی بسیاری را در جهان تغییر داده. کاربران گوگل به کشور یا قشر خاصی محدود نمیشوند. شرکت گوگل در عین سادگی با بکارگیری قویترین سیستم بازاریابی و فروش جنبه های مختلف زندگی بشر را بررسی و فعالیت های مفید و موثر در این زمینه ها داشته و دارد.

google philosophy

بد نیست نگاهی به الگوی حرکت این شرکت بزرگ داشته باشیم .و بطور خلاصه در ۱۰ مورد به این نکات بپردازیم.

 1. فراموش نکنید همواره اولویت با کاربر است

گوگل در طراحی ظاهر سایت ، مرورگر جدید خود و موتور جستجویش بر روی نیاز و علایق کاربر تمرکز داشته و نه بر سود و اهداف داخلی شرکت. از روز اول شهرت گوگل بر صفحه ساده و سرعت بالایش بوده . هرگز برای منافع مالی امتیاز رتبه اول بودن در نتایج جستجو را نفروخت و در کنار فعالیتش با ارائه سیستم تبلیغات در گوگل هزینه خود را پوشش داد. گوگل از روز نخست با چنین وسعتی فعالیت خود را آغاز نکرد و به آرامی روز بروز گسترده تر شد اما با حفظ یکپارچگی در طراحی و پیاده سازی کاری کرد که کاربرانش در طراحی ابزار ها و نرم افزار ها تفاوت چشم گیری حس نکنند.

 1. در ارائه هر کاری بهترین باش

در ابتدا گوگل فعالیت خود را صرفا به عنوان یک موتور جستجو آغاز کرد. و تصمیم گرفت تا در این مسیر به کمک یک گروه تحقیقاتی بزرگ الگوریتم های جستجو را بررسی و به بهترین نحو ممکن پیاده کند. سوالی که کلید موفقیت این شرکت بود این است: این کار را چگونه درست و به بهترین نحوانجام دهیم.

هزینه ای که روزی گوگل برای یافتن بهترین الگوریتم جستجو کرد امروزه امتیازی برای سیستم های جی میل و گوگل مپ و سایر نرم افزار های این کمپانی است و امید دارد روزی با الگوریتم های قدرتمند جستجویش سبک زندگی بشر و دسترسی به اطلاعات را متحول سازد.

 1. زمان و سرعت عمل

در عصر حاضر زمان از همیت خاصی در میان مردم برخوردار است. گوگل از این نکته غافل نشده و میداند که وقتی کاربر به دنبال موضوعی میگردد پاسخ خود را همان موقع میخواهد و زمانش ارزشمند است. پس با بیشترین سرعت ممکن در میان حجم باورنکردنی از اطلاعات به دنبال پاسخ میگردد و در کسری از دقیقه شما را به جواب میرساند

 

 1. گوگل و نقشه ی راه

گوگل مبنای کار خود را برای جستجو برپایه انتشار لینک سایت هایی که محتوایی جدید تولید میکنند قرار داده و این خود دلیلی بر موفقیت روز افزون این سایت است. گوگل مدیریت و نظارت بر این لینک ها با روش های مختلفی به صورت همزمان انجام میدهد. برای مثال به کمک تجزیه و تحلیل داده هایی که از چند صد سیگنال و با استفاده از شیوه هایی همچون PageRank و الگوریتم های معروفش چون الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن میتواند منبع مطالب و اهمیت صفحات سایت دریابد. گسترش سایت ها با منابع اطلاعاتی جدید به پیش برد این هدف و ارتقا این مسیر کمک شایانی میکند

 

 1. گوگل و پلت فرم رایگان تلفن های همراه

  هر لحظه بر تعداد استفاده کننده از موبایل افزوده میشود. کاربران این سیستم نیازدارند تا در هر زمان و مکانی بدون محدودیتی خاص از دنیای مجازی و اطلاعات موجود در ان استفاده کنند.گوگل با ارائه راهکارهایی جدید در زمینه فعالیت و خدمات تلفن همراه در کنار جستجوگر قدرتمندش استفاده از سیستم هایی برای دیدن فیلم، چک کردن پست الکترونیکی، تقویم و …را راحت و راحتتر کرده. این پلت فرم رایگان فرصت های جدید فعالیت و کسب و کار را به توسعه دهندگان و تولیدکنندگتنش داده. اندرورید به کمک بسته های داده به سادگی اینترنت را به موبایل های آورد .

 2. سود در کارهای عجیب نیست

  حتما نام google Adwords را شنیده اید. سود کسب و کار گوگل از فروش تبلیغات و ارائه فن آوری نوین در جستجو نهفته است. هزاران کاربر در سراسر جهان برای تبلیغات کالا یا خدمات خود از سیستم Adwords‌ یا از سیستم Adsense برای تبلیغ سایت خود در میان سایت های مرتبط استفاده میکنند . در ادامه نکاتی برای کار با این سیستم ها را به اختصار آورده ایم

 • هرگز در نتایج جستجو تبلیغاتی که مرتبط با جستجو نیستند نخواهید دید چرا که گوگل فقط تبلیغات مرتبط با جستجویتان را برای نمایش در صفحه نتایج مشان میدهد. و به همین خاطرگاها هیچ تبلیغی در نتایج نمایش داده نمی شود.
 • گوگل مخالف سرسخت تبلیغات چشمک زن و pop-up‌ هاست زیرا معتقد است این نوع تبلیغات مانعی برسر راه کاربر برای گرفتن نتیجه مطلوبش است و این موضوع القا کننده حس نارضایتی در مخاطبین است. گوگل مطمعن است که تعداد کلیک بر روی تبلیغات های مرتبط خیلی بیشتر از تبلیغاتی تصادفی و اجباری به صورت چشمک زن و pop-up است.
 • فضایی مجزا با نام Sponsored Link برای نمایش این تبلیغات های مرتبط در نتایج جستجو وجود دارد که هیچ مزاحمتی برای نمایش نتایج ایجاد نمیکند.
 • PageRank google یک مرجع معتبر از سوی گوگل شناخته شده زیرا در هیچ شرایطی امکان خرید آن و قرار گرفتن درصدر نتایج جستجو وجود ندارد. گوگل باور دارد که ارزش اعتماد مخاطبین بسیار بیشتر از یک درآمد کوتاه مدت است.
 1. جستجو در هزاران مجموعه داده ای

  در ابتدا گوگل تعداد بیشماری صفحه را ایندکس کرد (بیشتر از تمام موتورهای جستجو) . اما آیا این برای جستجو در میان تمام محتواهای موجود در فضای مجازی کافی بود؟ پس تیم مهندسی به دنبال راهی برای دسترسی به تمام محتوا گشتند . اما در حقیقت این آرمان فقط افزودن یک پایگاه داده محقق نمیشد و نیازمند خلاقیت در زمینه های مختلف بود چرا که این جستجو باید دامنه وسیعی از اطلاعات از جمله اخبار، تصویر، کتاب ، نقشه و هزاران مجموعه داده ای دیگر را پوشش میداد. و نتیجه خلاقیت و تلاش این گروه موتور جستجوی قدرتمندیست که امروز میبینیم.

 2. جستجوی اطلاعات از مرزها گذشته

گوگل برای دسترسی کاربران در تمام دنیا و بیش از ۱۳۰ زبان ارائه شده ، ۱۸۰ آدرس اینترنتی در اختیار داشته و در ۶۰ کشور جهان دفتر دارد. دفتر اصلی این شرکت در کالیفرنیاست اما در عین حال ۵۰ درصد خدماتش در خارج از ایالات متحد استفاده میشود. جستجوی میتواند در میان تمام زبان ها و یا فقط زبان خاصی که مد نظر کاربر است انجام شود. ابزار مترجم گوگل به کاربر اجازه میدهد تا پس از جستجو مطالبی که به زبانهای دیگر هستند را ترجمه و مطالعه کند. گوگل به کمک مترجمین داوطلب کیفیت قابلیت این ابزار ترجمه خود را به سطح مطلوبی رسانده.

 1. رسمی بودن ضامن موفقیت نیست

شعار معروف گوگل اینست که: کار باید پر چالش باشد، و این چالش باید جالب باشد. فرهنگ و محیطی که بر گوگل حاکم است اصولی چون کار خلاقانه و فعالیت تیمی دارد و حتی موفقیت های فردی باید در راستای موفقیت های تیم باشد.

گوگل محیطی فراهم کرده تا کارکنانش با کار و بازی و زندگی مطلوب در کنار هم همواره پرانرژی خلاق و متعهد باشند.

 1. اهداف برای رسیدن نیست برای دویدن است

بهترین برای گوگل آغاز کار است نه پایان مسیر. هدف های بلند مدت و دست نیافتنی برای گوگل انگیزه فعالیت محسوب میشود و در مسیر تلاش برای رسیدن به این اهداف از انتظاراتش فراتر میرود

شرکت Google

درباره مرضیه سلیمانی

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *