از اسپم شدن ایمیل های خود جلوگیری کنید

ایمیل اسپم (spam) را بهینه کنید

آیا برای شما هم اتفاق افتاده است که کسی به شما گفته باشد ایمیل شما را دریافت نکرده است ؟ آیا ایمیلی که در انتظار آن بودید در شاخه اسپم خود پیدا کرده اید ؟ دلیل این اتفاق چیست و چطور آن را حل کنیم ؟ باید بگویم که راه حلی برای حل این مشکل نیست . ولی با این نکته ها می توانید شانس خود را برای ارسال و دریافت ایمیل مورد نظر خود افزایش دهید که به شاخه اسپم نرود.

پست الکترونیکی و ایمیل اسپم

اسپم چیست؟

۱- اسپم در ایمیل به معنی ایمیل های نا خواسته است.
۲- اسپم بخشی از کاربران را برای ارسال مستقیم هدف قرار می‌دهد.
۳- لیست ایمیل‌های اسپم به روش‌های اسکن کردن وب، سرقت اطلاعات سایت های اینترنتی و یا جستجوی اینترنت برای یافتن آدرس است.

کار نرم افزار های تشخیص اسپم چگونه است ؟

این نرم افزار های تشخیص اسپم شامل یک لیست بزرگ از اطلاعات می باشد که تصمیم می گیرد ایمیل مورد نظر در شاخه اسپم قرار بگیرد یا خیر . الیته در هر زمان این قوانین تغییر می کند ، اگر از کلمات فیلتر کننده در ایمیل خودتان استفاده کنید حتماً در امتیاز اسپم شما تاثیر گذار است . اگر این امتیاز از حدی بیشتر باشد مطمئن باشید که ایمیل شما به شاخه اسپم می رود .هر سرور دارای امتیاز دهی های متفاوتی در زمینه اسپم یا هرزنامه ها می باشند.

ارسال ایمیل اسپم

چه کاری انجام دهیم که ایمیل های ما توسط فیلتر کننده ها اسپم نشود ؟

در زیر به نکاتی که باعث امتیاز منفی فیلترهای اسپم ایمیل شما می شود را اشاره خواهیم کرد :

۱- در ایمیل های ارسالی خود هرگز از جملاتی مانند ” اینجا را کلیک کنید ، این تنها شانس زندگی شما است ” استفاده نکنید.
۲- در صورت استفاده از لغات انگلیسی ، از حروف کوچک استفاده کنید . معمولا برای جلب توجه کاربران حروف بزرگ نوشته می شود که اینکار باعث اسپم شدن ایمیل شما خواهد شد.
۳- در ایمیل خود از فونت های قرمز روشن یا سبز استفاده نکنید زیرا امتیاز منفی برای شما خواهد داشت.
۴- بیشتر از ایمیل متن تا فرمت HTML استفاده کنید . در صورت استفاده از فرمت HTML تلاش کنید که کمتر از کدهای HTML استفاده کنید و بیشتر سعی داشته باشید که متن شما بیشتر از کد ها باشد.
۵- سعی کنید از تصاویر زیادی در ایمیل خود بهره نبرید . تصاویر را در ایمیل ضمیمه نکنید ، این کار شما باعث حجیم شدن ایمیل شما خواهد شد و باعث نا رضایتی کاربارنی می شود که با گوشی خود ایمیل های خود را بررسی می کنند و ممکن است ایمیل شما به شاخه اسپم برود.
۶- لغو عضویت سایت را در ایمیل خود قرار دهید ، شاید کاربرانی باشند که دیگر قصد دریافت ایمیل های ارسالی شما را نداشته باشند ، شما نباید آن ها را به دریافت ایمیل های خود مجبور کنید.
۷- زمانی که کاربران درخواست لغو عضویت داشتند ، حداکثر تا ۱۰ روز خواسته آن ها را انجام دهید.
۸- آدرس فیزیکی شرکت خود را در پایان ایمیل قرار دهید . اطلاعات و شماره تماس شما باید به زبان انگلیسی در پایین تمام ایمیل های ارسالی قرار داده شود.
۹- اگر شما در یک زمان تعداد زیادی ایمیل ارسال کنید ، امکان اسپم شدن ان ها وجود دارد و شما برای رفع این مشکل باید سعی داشته باشید در هر دقیقه نهایت ۳ ایمیل ارسال کنید.
۱۰ – از واژه های “امتحان” و “تست” در عنوان ایمیل خود استفاده نکنید.

راستی ما به شما مقالات ایمیل مارکتینگ با وردپرس و بازاریابی ایمیل را به شما پیشنهاد میکنیم.

احتمالا کسی نمی خواهد که اسپم یا ایمیل های ناخواسته را در ایمیل خود دریافت کند . اگر شما قصد ارسال ایمیل بازریابی برای کاربران خود دارید باید این نکات را در نظر بگیرید که ایمیل شما به اسپم تبدیل نشود و از مفید بودن آن برای کاربران اطمینان حاصل کنید .

در صورت رعایت نکردن قوانین و نکات ، در نهایت کاربرا شما را از لیست خود حذف می کند و یا از این به بعد ایمیل های خود را به شاخه جانک مخاطب ارسال خواهید کرد.

درباره محمد بیاتی

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *