آموزش کامل بازاریابی ایمیل Mailchimp (میل چیمپ) در وردپرس

راهنمای نهایی جهت استفاده از Mailchimp و وردپرس
آموزش کامل بازاریابی ایمیل Mailchimp (میل چیمپ) در وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۶ votes

راهنمای کامل و تصویری جهت استفاده از خبرنامه Mailchimp و وردپرس

آیا به دنبال ساخت یک لیست ایمیل هستید؟ آیا می خواهید ایمیل های به روز شده را به مشترکان خود ارسال کنید هنگامی که یک پست جدید در سایتتان منتشر می کنید ؟

Mailchimp یکی از پیشروان ارائه دهنده خدمات و بازاریابی ایمیل مارکتینگ در جهان است و استفاده از آن بی نهایت آسان است . در این راهنما ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از Mailchimp و وردپرس برای جذب مشترکان بیشتر استفاده کنید .

چرا می خواهید یک لیست ایمیل بسازید؟

بیش از ۷۰ % کاربرانی که وب سایت شما را ترک می کنند احتمالا هرگز دوباره بر نمی گردند مگر اینکه چیزی از شما بخرند یا شما با موفقیت ان ها را در لیست ایمیلتان ثبت نام کنید .

ایمیل ، خصوصی، شخصی و تا حد زیادی مستقیم ترین شکل ارتباطات در اینترنت است. اکثر مردم صندوق پستی خودشان را بیش از رسانه های اجتماعی چک می کنند. ایمیل در صندوق باقی می ماند مگر اینکه کاربر اقدامی روی آن انجام دهد. پیام شما در رسانه اجتماعی در جدول زمانی کاربر دفن خواهد شد.

چرا باید از میل چیمپ Mailchimp در سایت وردپرس خود استفاده کنید؟

در طی سال ها ما به این نتیجه رسیدیم که Mailchimp میل چیمپ یکی از سرویس های ایمیل است که بسیار مورد علاقه مبتدیان است. چرا ؟ چون استفاده از آن بسیار آسان و یکپارچگی وردپرس را نیز بسیار داراست.

این ایمیل تا حد زیادی مقرون به صرفه ترین ایمیل برای مبتدیان است، و زمانی که کمتر از ۱۲۰۰۰ ایمیل در ماه بفرستید یا کمتر از ۲۰۰۰ مشترک داشته باشید ، رایگان است . این بدان معناست که شما می توانید فورا بدون پرداخت چیزی از آن استفاده کنید.

زمانی که مشترکانتان افزایش می یابد ( بیش از ۲۰۰۰) از شما خواسته می شود تا حساب خود را با طرح پرداخت به روز رسانی کنید.

برخی از ویژگی های جالب دیگر Mailchimp علاوه بر گرفتن و ارسال ایمیل ها ، به شما این امکان را می دهد تا RSS را در ایمیل مشترکان نصب کنید. طرح های ایمیل زیبایی طراحی کنید . پاسخگویی خودکار را راه اندازی کنید و بر عملکرد گروه های ایمیل خود با گزارشات تحلیلی جامع نظارت داشته باشید.

شروع کار با خبرنامه Mailchimp

اولین چیزی که جهت اتصال به خبرنامه Mailchimp در سایت وردپرستان نیاز دارید یک حساب Mailchimp است. از وب سایت Mailchimp بازدید کنید و روی دکمه ثبت نام رایگان کلیک کنید.

ایمیلتان را پر کنید و یک نام کاربری/رمز عبور برای حساب خود ایجاد کنید .

ثبت نام mailchimp signup

 

هنگامی که ثبت نام کردید دوباره به داشبورد Mailchimp خود هدایت می شوید.

ایجاد اولین لیست ایمیل خود

اولین چیزی که شما باید در حساب خبرنامه Mailchimp میل چیمپ خودتان انجام دهید نصب یک لیست ایمیل است. در داشبورد Mailchimp خود روی دکمه ” ایجاد یک لیست ” کلیک کنید.

 

mailchimp create list ساخت لیست ایمسل

از شما خواسته خواهد شد تا اطلاعاتی مانند نام برای لیست ایمیلتان ، یک آدرس ایمیل که کاربران بتوانند پاسخ دهند، یک یادآوری به آنها که چگونه در لیست شما امده اند و غیره را ارائه دهید. فرم را پر کنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

این همه چیزهایی است که شما می توانید با موفقیت اولین لیست ایمیلتان را ایجاد کنید. اکنون باید لیست ایمیلتان را به وردپرس خود متصل کنید تا بازدید کنندگان وب سایت شما بتوانند ثبت نام کنند.

اضافه کردن فرم های ثبت نام ایمیل میل چیمپ Mailchimp در وردپرس

Mailchimp با یک فرم اشتراک عمومی ساخته می شود. تمام کاری که باید انجام دهید این است که به صفحه لیست ها در حساب خبرنامه Mailchimp خود بروید. سپس روی دکمه فلش رو به پایین کنار لیست ایمیل خود کلیک کرده و فرم های ثبت نام را انتخاب کنید.

select embed form قرار دادن فرم

در صفحه بعد ، تعدادی از انواع فرم هایی که شما می توانید به وجود آورید را خواهید دید. باید روی دکمه انتخاب در کنار فرم های جاسازی شده کلیک کنید.

generate form code ساخت کد ایمیل

شما می توانید به صفحه تنظیمات رفته و انتخاب کنید در چه زمینه هایی می خواهید فرمتان نشان داده شود ، عرض فرم و گزینه های دیگر را تنظیم کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید کد جاسازی شده را به سادگی کپی کنید.

اکنون باید از داشبورد مدیریت وردپرس خود بازدید کنید و روی زبانه ویژگی های ظاهری کلیک کنید. یک ابزار متن به نوار کناری وردپرس اضافه کنید و کد فرم ثبت نام را داخل آنجا وارد کنید.

signup widget ویجت mailchimpتمام شد. اکنون می توانید از سایت خود بازدید کنید و عملکرد فرم ثبت نام Mailchimp را ببینید.

preview signup form دیدن فرم ثبت نام ایمیلاضافه نمودن فرم های ثبت نام زیبا با استفاده از Optin monster

اگر چه اضافه نمودن یک فرم اولیه ثبت نام Mailchimp میل چیمپ در وردپرس بسیار آسان است اما جذب افراد جهت پیوستن به لیست ایمیل شما کار ساده ای نیست. ما در تم لاین از افزونه optin monster برای ساخت لیست ایمیل خود استفاده می کنیم. شما می توانید همه چیز را در مورد این مطلب در این مطالعه موردی که ما در آن مشترکین ایمیلمان را با استفاده از optin monster  ۶۰۰% افزایش دادیم ، بخوانید.

optin monster به شما این امکان را می دهد تا فرم های ثبت نام مختلفی را مانند پنجره سبد، جعبه ظاهر شونده، نوار شناور بالا و پایین ، فرم های پس از ارسال ، فرم های نوار کناری ، فرم های به شکل اسلاید و موارد بیشتری را اضافه کنید.

می توانید تست A/B ، هدف قرار دادن سطح صفحه، انتخاب از بین الگوهای مختلف زیاد و حتی قصد خروج را انجام دهید.

exit popup خروج پاپ آپ

ما optin monster را ساختیم چون به یک راه حل به کمک وردپرس نیاز داریم که برای عموم مقبولیت داشته باشد ، استفاده از آن آسان باشد و نتایج خوبی را ارائه دهد.

optin monster با همه ارائه دهندگان عمده خدمات بازاریابی ایمیل از جمله Mailchimp کار می کند.

راه اندازی خبرنامه RSS وردپرس در Mailchimp

اکنون که شما بازدیدکنندگانی که در لیست ایمیلتان ثبت نام کردند را دارید بسیار مهم است که مرتبا موارد به روز شده را برای آنها بفرستید. همیشه می توانید به حساب Mailchimp خود وارد شده و یک ایمیل را به صورت دستی برای ثبت نام کنندگان خود بفرستید اما شما با استفاده از Mailchimp می توانید همچنین گرو ه های خودکاری را راه اندازی کنید که آخرین پست های وبلاگتان را با ایمیل بفرستد. به این کار خبرنامه RSS گفته می شود. ( راهنمای ما را در خبرنامه RSS وردپرس ببینید.)

اگر از Feedburner  جهت فرستادن ایمیل ها به ثبت نام کنندگان RSS خود می فرستید باید بدانید که چرا شما باید استفاده از Feedburner را متوقف کنید و به جایگزین های Feedburner روی آورید. این همچنین نشان می دهد که چگونه می توان ثبت نام کنندگان Feedburner  خودتان را به Mailchimp میل چیمپ سوق داد.

راه اندازی RSS Feed در گروه ایمیل Mailchimp

برای راه اندازی یک RSS در گروه ایمیل اول باید به حساب Mailchimp خود وارد شوید، سپس روی گروه ها/ زبانه ایجاد گروه کلیک کنید.

Mailchimp در صفحه بعد به شما انواع مختلف گرو هایی که می توانید ایجاد کنید را نشان خواهد داد. شما باید RSS مشتق شده از گروه را انتخاب کنید.

آدرس خبرنامه RSS خود را وارد کنید و انتخاب کنید چه زمانی می خواهید تا ایمیل به طور خودکار فرستاده شود. می توانید ایمیل ها را به صورت روزانه، هفتگی یا حتی ماهیانه بفرستید.

همچنین می توانید برای ایمیل خود زمان انتخاب کنید. هنگامی که تنظیمات خود را باز کردید روی دکمه بعدی در قسمت سمت راست صفحه جهت ادامه کلیک کنید.

rss feed campaign

اکنون Mailchimp از شما می خواهد تا یک لیست را انتخاب کنید. لیستتان را انتخاب کنید و روی دکمه بعدی برای ادامه و گرفتن اطلاعات گروه کلیک کنید.

در ابتدا باید نامی را برای گروه خود ارائه دهید. سپس توجه داشته باشید که Mailchimp به طور خودکار بیشتر قسمت ها را برای شما پر کرده است. این تنظیمات پیش فرض در اکثر وب سایت ها کار می کند. هر چند می توانید جهت تناسب با نیازهای خود آن را سفارشی کنید . برای ادامه روی دکمه بعدی کلیک کنید.

campaign setup

در مرحله بعد ، باید الگویی را برای ایمیل خود انتخاب کنید. Mailchimp میل چیمپ گزینه های مختلف بسیاری برای آن دارد. الگویی را که به بهترین وجه مناسب شماست را با کلیک روی دکمه انتخاب نزدیکترین الگو به آن برگزینید.

mailchimp email templates قالب ایمیل

Mailchimp میل چیمپ به شما این امکان را می دهد تا بهترین طرح و طراحی را برای ایمیلتان انتخاب کنید. می توانید لوگو و یک تصویر برای سر فصل خود اضافه کنید و متن را جهت نیازمندی های سایت خود تغییر دهید. شما بیشتر نیاز دارید تا سر فصل RSS و جعبه اقلام RSS را به الگوی ایمیل خود اضافه کنید.

design rss email طراحی قالب ایمیل

وقتی این کار را کردید روی دکمه بعدی کلیک کنید. در نهایت روی ذخیره کلیک کنید و از قسمت بالا سمت راست صفحه خارج شوید. تمام شد. شما با موفقیت خبرنامه RSS وردپرس خود را با Mailchimp ایجاد کردید.

ما امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری چگونگی استفاده Mailchimp میل چیمپ با وردپرس کمک کرده باشد. حال که شروع به ایجاد لیست ایمیل کردید شاید بخواهید به آموزش ما در مورد “آموزش کامل ایمیل مارکتینگ” نظری بیاندازید.

اگر این مقاله را پسندیدید  می توانید ما را در توییتر و فیسبوک پیدا کنید. تم لاین همیشه باشماست.

پیشنهاد میکنم آموزش خبرنامه تلگرام برای وردپرس را نیز مطالعه نمایید.


3 دیدگاه... اضافه کردن یکی

سلام دوست عزیز
واقعا مقاله عالی بود چون که کار من رو خیلی راه انداخت. دستت درد نکنه
در اینجا دو تا سوال دارم:
۱- من میخوام وقتی کسی ثبت نام میکنه در خبرنامه و بعد از تایید ایمیل که انجام شد یک ایمیل حاوی پیام خوش آمد گویی براش ارسال بشه، چیکار باید بکنم؟؟؟
۲- شما از افزونه userpro استفاده میکنید و سوال من اینه که وقتی یکی از کاربران ثبت نام میکنه و بعد رمز رو فراموش میکنه وقتی گزینه فراموشی رمز رو میزنه، هیچ ایمیلی براش ارسال نمیشه تا رمز رو ریست کنه میشه بگین چه تنظیماتی رو باید انجام بدم؟؟؟
چون در سایتتون ثبت نام کردم و کد امنیتی برام اومد.
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام کاربر عزیز
در مورد سوال اول که باید به تنظیمات سایت میلچیمپ بروید
سوال دوم هم مشکل احتمالا بخاطر میزبانی سرورتون باشه ، می تونید با میزبانی وبتون تماس بگیرید.
با تشکر

ببخشید سوال تکراری میپرسم
من افزونه یوزر پرو رو به صورا مجانی تهیه کردم، میدونم که نسخه پریمیومش بهتره فقط میخوام بدونم که نسخه free ایمیل ارسال میشه و ربطی به نسخه ها نداره و باید با پشتیبانی هاستم تماس بگیرم؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =