آموزش کامل ویرایشگر دیداری وردپرس

آموزش کار با Editor ادیتور وردپرس، از دکمه ها تا تا میانبر، کپی و..

نویسندگان و کاربران وردپرس برای نگارش پست و نوشته، بیشتر زمان خود را در قسمت دیداری ویرایشگر (ادیتور) صرف می کنند. اما کاربران حرفه ای در این ادیتور چندین نکته مهم را رعایت می کنند که در این بخش به معرفی این نکات می پردازیم .

۱- دکمه ی kitchen sink‬‎

در قسمت ویرایشگر وردپرس کاربرانی که برای اولین بار وارد سیستم وردپرس میشوند یا در حالت اولیه فقط یه ردیف از دکمه ها و تنظیمات ویرایشگر برایشان نمایش داده می شود برای اینکه بتوانیم بخش دوم تنظیمات و دکمه ها را فعال کنیم روی آخرین دکمه از سمت راست به نام kitchen sink کلیک می کنیم پس از کلیک کردن سطر دیگری از دکمه ها فعال می شود .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۲- میانبر ها در وردپرس

گاهی افزودن لینک پررنگ کردن متن و … به شکل دستی خسته کننده هست اما ویرایشگر وردپرس با قرار دادن دکمه های میانبر این اعمال را برای شما راحت کرده و شما با صرف زمان کمتری کارهایتان را انجام خواهید داد .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۳- فاصله ی تک خط و دو خط

کاربران تازه کار اکثرا با این مشکل مواجه هستند که چگونه یک پاراگراف ایجاد کنند و در مورد این موضوع گاهی دچار مشکل می شوند در قسمت دیداری ویرایشگر برای افزودن یک پاراگراف کافی است دکمه اینتر را بفشارید ، پس از فشردن یک پاراگراف جدید با دو خط فاصله ایجاد می شود .

نکته : اگر بخواهید فقط یک خط فاصله ایجاد نمایید باید دو کلید شیفت و اینتر را همزمان فشار دهیم .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۴- چگونه در حالت نوشتاری فول اسکیرین ایجاد کنیم ؟

گاهی اجزا صفحه تمرکز شما را به هم میزنند و می خواهید فقط در بخش نوشته تان تمرکز کنید . برای این کار روی گزینه ی فول اسکیرین کلیک کنید تا صفحه شما ( Post Editor) به حالت تمام صفحه تبدیل خواهد شد .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۵- سوئیچ بحالت Html editor‬‎

زمانی که در حال تنظیم و تراز کردن عکس هستیم ادیتور این اجازه را به ما نمیدهد که پس از افزودن عکس دوباره شروع به نوشتن نماییم با کلیک به روی میانبر تکست می توانیم به حالت Html editor رفته و متن خود را بنویسید .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۶- کپی و پیست بعنوان یک متن ساده‬‎ در وردپرس

هنگامی که متنی را از مکانی کپی می کنید استایل و فونت و کلیه ویژگی های آن به همراهش کپی میشود برای اینکه متن را به شکل ساده پیست کنیم باید به روی دکمه Paste as text کلیک نمایید .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۷- کارکتر های ویژه وردپرس

زمانی که لازم است کارکتر های ویژه ای مانند trade mark یا copy right به نوشته اضافه شود . در این حالت با کلیک بر روی گزینه یspecial character میتوانیم از لیست کارکتر مورد نیازتان را انتخاب کنید .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۸- اجزا صفحه ی ویرایش پست‬‎ وردپرس

کسانی که از بی نظمی و شلوغی صفحه رنج میبرند می توانند با استفاده از امکاناتی که وردپرس در اختیار آن ها قرار داده است  ابزار و اجزایی را که خیلی به آن ها نیاز ندارند مخفی کرده و یا جایگاه آن ها را تغییر دهند .

۹- تغییر اندازه فونت در وردپرس

در یک نوشته قطعا اندازه فونت ها در کیفیت آن نقش مهمی دارد و استفاده از انواع اندازه ی فونت ها در دید کاربران و جذب آن ها بسیار کار آمد است وردپرس به شکل پیش فرض چندین سایز فونت را برای هدر ها ، پاراگراف ها و … در نظر گرفته است .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۱۰- چگونه در post editor ستون اضافه کنیم ؟

به شکل پیش فرض وردپرس راه حلی برای دستور های اضافه ندارد . برای این کار شما میتوانید با سوییچ و نوشتن کدهای html به حالت text made ستون ایجاد کنیم .

۱۱- ایجاد جدول در نوشته های وردپرس

و اما چیز دیگری که به شکل پیش فرض در ویرایشگر وردپرس وجود ندارد عدم ابزاری برای ایجاد جداول است . گاهی نیاز داریم جدولی در نوشته های خود قرار دهیم . یکی از راه های آسان برای افزودن جدول استفاده از ایجاد کننده جدول به صورت آنلاین است اما باید به این نکته توجه کنیم که این جدول ها چندان هم زیبا نیستن راه حلی راحت تر برای افزودن جدول در وردپرس به شکل مستقیم وجود دارد که میتوانیم در post editor از آن استفاده کنیم .

۱۲- نحوه اضافه کردن ویدیو های you tube در ویرایشگر وردپرس

همانطور که میدانید نمی توان به شکل مستقیم فایل های ویدیویی را در وردپرس آپلود کرد . اما میشود به جای آن از هاست ویدیویی مانند Youtube یا Vimeo استفاده کرد . نحوه کار با این هاست ها به این شکل است که باید ویدیو مورد نظرتان را در Youtube یا Vimeo آپلود کنید . سپس لینک Url را کپی کنید و در post editor خود پیست نمایید .

۱۳- چگونه بدون کدهای کوتاه دکمه اضافه کنیم؟

پلاگین ها و افزونه های زیادی وجود دارد که در حال حاضر می توانید از افزونه اضافه کردن دکمه استفاده کنید. و به شما امکان ایجاد انواع مدل های مختلف دکمه ها را فراهم میکند اما نکته مهم اینجاست که دکمه سریعا نمایش داده نمیشود .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

۱۴- صحت املایی و دستوری جملات

شاید بارها و بارها متن نوشتاری خود را روخوانی کنید اما متوجه غلط املایی و نوشتاری آن نشوید راه حلی ساده برای این مشکل در وردپرس وجود دارد .

نکاتی درباره ی کار با ویرایشگر دیداری وردپرس

با رعایت نکات ذکر شده شما می توانید یک کاربر وردپرسی حرفه ای شوید و از ابزار ها و امکانات آن لذت ببرید . برای مطالعه سایر آموزش ها به بخش های دیگر سایت سر بزنید.

 

ترجمه از تم لاین

درباره فرید خسروی

موارد جالب

حل مشکل آپلود فایل های فلش

با سلام حتما تا الان پیش اومده که خواسته باشید فایل فلشی رو آپلود کنید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *