پیدا کردن فایل htaccess. در سایت وردپرس

فایل htaccess. کجاست ؟

اخیرا” به کاربری توصیه کردیم که فایل htaccess. را از سایتش برای حل یک مشکل رایج در وردپرس حذف کند . آن کاربر نتوانست فایل htaccess. را بیابد و فکر می کرد که سایتش با مشکلی روبروست. برای مبتدی ها چیزهایی مثل این می تواند گیج کننده باشد. در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چرا شما نمی توانید فایل htaccess. را پیدا کنید و چطور زمانی که به آن نیاز دارید آن را بسازید.

فایل htaccess. چیست ؟

فایل htaccess. یک فایل پیکربندی سرور است که به شما می گوید، سرور چگونه به کارهای معینی در سایت شما رسیدگی می کند. مانند چگونگی تغییر مسر کاربران، حفاظت از گذرواژه ی قسمت مدیریت، محافظت از برخی دایرکتوری ها و غیره. شما می توانید کدهای ضروری برای امنیت وب سایت را بخواهید.
نقطه ی قبل از نام فایل نشان می دهد که این یک فایل مخفی است. هنگامی که شما در حال دسترسی به وب سرورتان از طریق FTP هستید، شما قادر به دیدن htaccess. نیستید، مگر اینکه سرویس دهنده FTP شما مجبور باشد که فایل های مخفی را نشان دهد.

showhiddenfiles-ftp11

بعضی اوقات که شما در موقعیتی قرار گرفته اید که سرویس دهنده FTP مجبور به نشان دادن فایل های مخفی است، این به شما فایل htaccess. را نشان نخواهد داد.

چرا شما فایل htacces. را پیدا نمی کنید ؟

مهمترین دلیل رایج برای این موضوع این است که هنوز سایت وردپرس شما فایل htaccess. را تولید نکرده است. وردپرس فایل htaccess. را برای بار اول زمانی تولید می کند که شما خیلی خوب permalinks را در قسمت setting تنظیم کنید. تنها کاری که نیاز دارید انجام بدهید کلیک کردن روی دکمه ذخیره تغییرات در صفحه permalinks است و وردپرس فایل htaccess. را در دایرکتوری روت سایت تان تولید می کند .

permalinksettings2

در برخی موارد نادر وردپرس ممکن است قادر به تولید این فایل برای سایت تان، به دلیل صدور مجوز ، نداشته باشد . در این مورد ، وردپرس یک هشداری به شما در پایین صفحه تنظیمات permalinks نشان می دهد که به شما اطلاع می دهد فایل htaccess. قابل نوشتن نیست. اگر شما تنظیمات دیگری غیر از تنظیمات پیش فرض روی permalinks انجام دهید ، وردپرس به شما کدی نشان خواهد داد که شما باید آن را در فایل htaccess. کپی کنید.

Rewrite Engine

شما نیاز دارید که این کد را در یک ویرایشگر مثل NotePad کپی و پیست کنید . بعد از این شما باید آن را به عنوان فایل htaccess. روی دسکتاپ خود ذخیره کنید. حالا به وب سایت تان با استفاده از FTP وصل شوید و این فایل را از ذسکتاپ خود آپلود کنید.
اگر در هنگام آپلود فایل خطایی مشاهده کردید، باید مجوز فایل برای دایرکتوری روت خود را تغییر دهید. بیایید فرض کنیم همه ی فایل های وردپرس شما در این دایرکتوری مستقر شده است : /home/syedbalkhi/public_html/
این کار پوشه ی public_html را دایرکتوری روت شما در نظر می گیرد. شما باید به پوشه ی بالایی دایرکتوری بروید و روی public_html کلیک راست کنید. روی مجوز فایل کلیک کنید که باکس مجوز فایل بعد از آن باز خواهد شد. عدد ۷۵۵ را در مجوز فایل وارد کنید و دوباره سعی کنید فایل htaccess. را در پوشه ی public_html آپلود کنید.

مجوز فایل

پیدا کردن فایل htaccess. در سی پنل Cpanel

بعضی وقتها فایل htaccess بصورت پیشفرض در هاست مخفی است!  در سی پنل (Cpanel)  گاهی کاربر متوجه نمی شود و تیک قسمت نمایش فایل های مخفی را قبل از مشاهده File Manager نمی زند و فکر میکنند در روت هاست آنها فایل htaccess وجود ندارد، در حالی که تنها کافیست این تیک را قبل از ورود به فایل منجر بزنند.

 

 

درباره حمید سلطانی

موارد جالب

حل مشکل آپلود فایل های فلش

با سلام حتما تا الان پیش اومده که خواسته باشید فایل فلشی رو آپلود کنید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *