یافتن آسان شناسه ها ID در وردپرس

آی دی شناسه ID
یافتن آسان شناسه ها ID در وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

پیدا کردن آی دی ID در وردپرس

بعد از انتشار نسخه ۲٫۵ وردپرس شاهد حذف ستون مربوط به شناسه یا آی دی ID بخش های مختلف در قسمت مدیریت بودیم. عدم نیاز کاربر های عادی شاید علت تغییر این قسمت باشد چرا که کار مفیدی برایشان انجام نمیداد و تنها اطلاعات مربوط به مطالب، دسته ها، برگه و.. را شلوغ می کرد. اما برای کاربران پرتوقع وردپرس این ستوان شامل اطلاعاتی کاربردیست که اغلب به آنها نیاز پیدا می کنند.به عنوان مثال برای نمایش دادن مطلب های یک دسته، داشتن شناسه ی دسته لازم است و همچنین برای استایل بخشیدن به مطلب خاصی شناسه مطلب کاربرد فراوان دارد.


با این حال این ستون در نسخه های جدید وردپرس مخفی است. برای آموختن نحوه نمایش مجدد این ستون با ما همراه باشید.

جدول نسخه 2.5
برای این منظور کافیست افزونه ی Reveal IDs را از مخزن افزونه ها دانلود و سپس آن را نصب کنید . بعد از فعال سازی ستون شناسه ها در بخش های مختلف مدیریت مثل برگه ها، مطالب، دسته ها، رسانه ها و … به نمایش در می آید.

انتشار

پیدا کردن ID دسته ها در وردپرس بدون افزونه

بعضی از قالب های شما یک فیلد فرم را باید با یک دسته ID پر کنید و این کار برای کاربران حرفه ای وردپرس ممکن است آسان باشد اما در مورد کاربران مبتدی چگونه است؟ در این جا یک شیوه راحت برای پیدا کردن یک دسته ID برای شما کاربران عزیز نمایش می دهیم.

اول شما وارد داشبورد وردپرس خود شوید. سپس به مدیریت وردپرس رفته و به بخش شاخه ها بروید.

نشانگر موس را بر روی پیوند ‘ویرایش’ مربوط به کاتگوریی که میخواهید ID آن را بدانید ببرید و به نوار وضعیت براوزر خود نگاه کنید که در آن جا نمایش میدهد: به همان صورت شما شناسه ی دسته بندی را مشاهده می کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =