تخصص های مورد نیاز توسعه دهندگان وب

توسعه دهندگان وب
تخصص های مورد نیاز توسعه دهندگان وب
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

با بالا رفتن سطح کیفی وبلاگ های ایرانی میتوان گفت که خوشبختانه افراد متخصص و نه صزفا تحصیل کرده به این جمع پیوسته اند. و این خود کمک بسیاری در بالا بردن سطح محتوای وبلاگ ها نموده.

تخصص های مورد نیاز توسعه دهنده وب چه مواردی است؟

در اینجا خلاصه ای از مطالعات انجام شده ، در زمینه تخصص های مورد نیاز توسعه دهندگان وب (توسعه دهنده developer) را برای علاقمندان گردآورده ایم.

از آنجا که میدانید فعالان رشته کامپیوتر صرفا یا در زمینه برنامه نویسی حرفه ای عمل میکنند و یا در زمینه سخت افزاری، این در حالی است که ماهیت رشته IT به گونه ای است که نه صرفا سخت افزار و نه صرفا نرم افزار محسوب میشود . این دسته از متخصصان که با نام توسعه دهندگان وب،(Web Developer) ، و حتی فراتر شناخته میشوند.

اگر در یک جمله کوتاه بگوییم: یک توسعه دهنده وب یک نوع آچار فرانسه محسوب میشود و از عهده فعالیت های مختلفی در زمینه کامپیوتر بر می آید.
دانشجویان این رشته نباید به دروس دانشگاهی خود بسنده کنند زیرا این شاخه از علم نیازمند دانش روز است و برای موفق شدن در این زمینه باید خود را هر لحظه (به اصطلاح خودمان ) به روزرسانی کنند.
در نظر داشته باشید که فراگیری زبان های گوناگونی چون XHTML، PHP ،CSS، Ajax، SEO، MySQL و خیلی از زبان ها و تکنیک های دیگر ، لازمه فعالیت در این عرصه است.

توسعه دهنده شبکه اجتماعی

درست یا غلط ، در میان افکار عمومی ما یک مهندس IT یعنی یک طراح وب هستیم!

پس شما به عنوان یک توسعه دهنده وب برای فعالیت در جامعه نیاز دارید تا تسلط کافی در این زمینه را داشته باشید و در کنار آن تا حدی که بتوانید قسمت گرافیکی سایت را طراحی کنید نیازمند دانش گرافیکی هستید

همانطور که گفتیم IT نیازمند دانش روز است ، و دلیل آن توسعه روزبه روز زبانهاست. اینجا مقاله ای درباره که چطور یک طراح وب شویم نوشته ایم که می تواند مفید باشد.

هر روز آپدیت آموخته های جدید

شما نیازمندید هر روز آموخته های خود را بار با مراجعه به مستندات اینترنتی آپدیت کنید و تنها آموختن یک زبان کافی نیست
دوره های MCSE ( شبکه )جز لاینفک کار یک مهندس IT است. با این کار هم تخصص کافی را لازمه کار است پیدا میکنید و هم مدرکی در رشته خود میگیرید.

دوره های CCNA و CCNP هم برای کسانی مناسب است که به دنبال فعالیت های حرفه ای تر هستند .

اگر میخواهید از سایرین ممتاز باشید میتوانید دانش عیب یابی روتر ها، سوییچ ها و اتصال شبکه های LAN به یکدیگر، را هم کسب کنید.

مهندس IT یعنی طراح وب

تبدیل شدن به IT Man (مهندس آی تی)

برای تبدیل شدن به یک IT Man تمام و کمال شوید باید در تمام زمینه هایی که به نوعی به اینترنت و فناوری های دیجیتال مربوط می شود مانند وبلاگ نویسی، دوربین دیجیتال، موبایل و … اطلاعات جامعی کسب کنید.

شاید برای شما عجیب باشد، اما ورود شما به مباحث با داشتن اطلاعات جامع و بروز به اعتبار شما مسلماً می افزاید.
گذراندن دوره ی CIW و تجارت الکترونیک شما را به عنوان یک طراح وب سایت بسیار کارامد معرفی می کند، بلکه دانش شما را در زمینه ی نرم افزار های تحت وب، خدمات تجارت الکترونیک و … افزایش می دهد
یک مهندس آی تی و یا شاید یک توسعه دهنده ی وب، یعنی چیزی نباید وجود داشته باشد که از آن اطلاعی نداشته باشد .همان طور که در بالا ذکر شد باید آچار فرانسه باشد.

در نهایت باید بگویم سخت است اما لذت بخش.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 39 = 40