تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی با استفاده از موبایل

تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی با استفاده از موبایل
تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی با استفاده از موبایل
۵ (۱۰۰%) ۹ votes

تجارت آنلاین و خرید اینترنتی با تلفن همراه

در تجارت الکترونیک از طریق موبایل، آمارها به اندازه ای عجیب است که منجر به تغییر در کسب و کار شما خواهد شد. برای کسانی که اهمیت زیادی برای تجارت الکترونیک قائل هستند، خواندن این مقاله می تواند آمار و ارقام جالب توجهی را در اختیار تان قرار دهد. خرید از راه موبایل خیلی گسترده و رایج شده است. اگر تا کنون شما اقدام به این کار نکرده اید، متاسفانه از قافله تکنولوژِی در حال عقب ماندن هستید. تمامی فعالیت ها در این روزها به موبایل ختم می شود.
البته فقط بهینه سازی سایت های موبایل و یا جست و جو کردن از طریق موبایل مورد نظر نیست، بلکه، همه فعالیته، از شروع جست و جو تا خرید ، در این مجموعه جای می گیرد.

۷۸ درصد از جست و جو های موبایلی در رابطه با جست و جوی کسب و کاری محلی برای خرید است.

آماری چشمگیر در رابطه با پژوهش های موبایل، درصد بالای جست و جو کنندگان را شامل می شود که به مشتری وب سایت تبدیل می شوند. آن دسته از جست و جو ها که در نهایت منجر به خرید از فروشگاه می شود، حاکی از پیروزی تجارت الکترونیک با استفاده از موبایل است. این آمار در سایت comscore نمایش داده می شود.

percentage-of-searches-that-resulted-in-a-local-purchase

به چگونه تحقق یافتن این کار توجه نمایید. به عنوان مثال، سه نفر را در نظر بگیرید که به دنبال یک بستنی فروشی در اطراف خود هستند. نفر اول از طریق لپ تاپ، نفر دوم از طریق موبایل و آخری از یک تبلت به جست و جو پرداخته است، به نظر شما کدام یک از آن ها خرید خود را با احتمال بشتری از یک فروشگاه محلی انجام خواهد داد؟
جواب : شخصی که از موبایل به جست و جو پرداخته است. مهم ترین بخش از مشتریان را کاربر های موبایل تشکیل می دهند. چون آن ها با احتمال بیشتری از وب سایت خرید خواهند کرد. با وجود این که جست و جو از راه موبایل در حال افزایش است، متمرکز بودن بر روی کاربران این بخش و تامین نیازها و خواسته هایشان، خیلی مهم است.
نکات کلیدی:
اگر شما صاحب یک کسب و کار محلی هستید، اطمینان حاصل کنید که جست و جوی محلی در وب سایت شما بهینه سازی شده است.
اگر شما صاحب یک کسب و کار محلی هستید، از داشتن نسخه موبایل برای وب سایت خود اطمینان حاصل کنید.
در نظر گرفتن این نکته مهم است ، مشتریانی که فروشگاه تان را در موبایل شان پیدا کنند، برای خرید اقدام خواهند کرد. برای نمونه، اگر کاربری ، در موبایل خود شما را بیابد ، در ازایه جایزه و هدیه ها با شما به تبادل اطلاعات می پردازد و نهایتا” به یکی از مشتریان وب سایت تان تبدیل خواهد شد.

از هر سه مشتری، دو نفر نسخه موبایلی وب سایت را ترجیح می دهند به استفاده از یک نرم افزار

اکثر کاربر ها تمایل به این دارند که بدون اینکه از نرم افزار استفاده کنند، از موبایل شان استفاده کنند. زمانی که کاربری مجبور شود برای جست و جو و خرید، اپلیکیشن دانلود کند، پیمودن این مرحله ها را طاقت فرسا و غیر ضروری ارزیابی خواهد کرد.

consumers-prefer-mobile-websites

بیشتر کاربران انتظار این را دارند که فعالیت های مد نظر شان را با سرعت و به آسانی و بدون پیمودن مراحل اضافه انجام بدهند. طبیعتا” اپلیکیشن ها، مزایا و امتیازهای بیشتری به طور مستقیم نسبت به استفاده از وب موبایل دارند. ولی کاربر ها تمایلی به استفاده از نرم افزار برای دست یافتن به راه حلی سریع و جست و جوی آسان ندارند. در سال ۲۰۱۲، مرکز پژوهش های ABI پیش بینی نمود که کاربران اسمارت فون ها در سر تا سر جهان ، نرم افزار های موبایل کمتری را دانلود خواهند کرد و تمایل کمتری به این کار نشان می دهند.

christmas-spike-in-app-downloads

کاربران موبایل به تبدیل شده به یک مشتری وفادار به فروشگاه و برند شما علاقه ای ندارند. آنها فقط به دنبال یک پیشنهاد خوب هستند. یک موسسه تبلیغاتی در زمینه موبایل ، از میزان دانلود ها در زمان اوج خرید قبل از تعطیلات انجام داده است. نتایج نشان می دهد که مقدار دانلود در پرفروش ترین زمان سال ، بسیار کم تر شده است. فروشگاه های محلی و خرده فروش ها، باید تصمیمی برای انتخاب یک نرم افزار موبایل و یا یک سایت بهینه سازی شده بگیرند.
نکات کلیدی:
توسعه دهنده های وب موبایل باید فضایی شبیه به نرم افزار در وب سایت خود ، با استفاده از خلاقیت خود، ایجاد نمایند. مشتری، زمانی از شما خرید خواهد کرد که خرید کردن از راه وب سایت ، از دانلود نرم افزار آسان تر باشد. ورژن موبایلی یک وب سایت، باید برای خرید مشتری آماده باشد. یعنی بدون استفاده از نرم افزار، یک کاربر باید بتواند به مشتری وب سایت تبدیل بشود و خرید کند.

۷۵ درصد خریداران موبایلی از کوپن های اینترنتی استفاده می کنند

با بیشتر شدن استفاده از موبایل برای خرید، استفاده از کوپن های کاغذی به کمترین میزان خود رسیده است. زمانی که می توان خیلی شیک همه فعالیت ها را از طریق موبایل انجام داد، حمل برگه ها به تعداد زیاد بی دلیل به نظر می آید.
صاحبان تجارت های الکترونیک از طریق موبایل، واقف اند که از کوپن ها می شود استفاده درستی کرد. کاربران برای استفاده از تخفیف ها تمایل بسیار زیادی به کوپن های تخفیف دارند. برای چه این چنین امکانی برای مشتریان از طریق تلفن همراه محیا نشود ؟ یک بررسی صورت گرفته این را نشان می دهد که ۷۵ درصد کاربران تمایل به استفاده از کوپن ها دارند.
ولی این همه ی داستان نیست، ۸۰٫۴ درصد خریداران که اگر فروشنده ها به ارائه کوپن های موبایلی و پیشنهادات ویژه بپردازند ، خرید کردن آنها از وب سایت بهبود پیدا می کند.
نکات کلیدی:
در برنامه خود استفاده از کوپن ها را قرار دهید. این کار یک راه استراتژیکی برای ترغیب مشتری هاست و زمانی که به پذیرش برند منجر بشود اهمیت دو چندانی می یابد. توسط Street Fight Mag پنج استراتژی پیشنهاد شده است :
۱٫ از تخفیف های متنوع و ویژه استفاده نمایید.
۲٫ برای خرید بیشتر ، بر روی تشویق تمرکز نمایید.
۳٫ از بخش بندی های استراتژیکی استفاده نمایید.
۴٫ از لحاظ موقعیت جغرافیایی مشتریان تان را هدف قرار دهید.
۵٫ مقدار جذابیت پیشنهاد ها را بررسی نمایید.

یک سوم خریدهای اینترنتی از طریق گوشی های هوشمند، در زمان تعطیلات شب عید ۲۰۱۲ صورت گرفته است.

برای کاربرانی که بر روی خرید از طریق موبایل حساب می کردند، خرید شب عید در سال ۲۰۱۳، بسیار تاثیرگذار بود.
عنوان mobile friday به جای black friday برای پرفروش ترین روز سال در نظر گرفته شده است. حدودا” ۴۰ درصد از کل خریدها در بزرگ ترین روز سال از راه تلفن همراه صورت گرفت. جمعه سیاه اصطلاحی سنتی است و به هنگامی گفته می شود که خریداران در صف های طولانی انتظار خرید کالا را در ساعات مختلف می کشند. زمانی که می شود به راحتی در منزل استراحت کرد و به خرید مشغول بود، تحمل خرید و دردسرهایی که در خرید حضوری اتفاق می افتد بی معنی به نظر می رسد.
Cyber Monday به ارائه روش هایی برای خرید از طریق تلفن همراه در روزهایی مثل جمعه سیاه پرداخته است. پس ، صاحبان کسب و کار به مشتری هایی که از طریق تلفن همراه به خرید اقدام می کنند ، بهای بسیار زیادی می دهند. هر ساله شاهد افزایش ۵۰ درصدی این روش از خرید هستیم.
نکات کلیدی:
در ساعات اوج خرید ،برای پیشنهادهای موبایلی ، کاربران وابستگی خود را نشان می دهند. با مشتری در رابطه باشید و روش های خرید را برای شان آسان تر کنید. Direct Marketing News به فروشنده ها با این جمله آگاهی می دهد : ارتباط داشتن با این خریداران برای فروشندگان زیرک فرصتی عالی به وجود خواهد آمد که برای موفقیت سال های بعدی نقشه کشیده اند.

کاربران برای خرید از طریق موبایل زمان بیشتری می پردازند تا برای خرید از طریق کامپیوتر

طبق گزارش ها، خرید آنلاین اکثرا” از راه تلفن همراه صورت می گیرد.
۴۴ درصد از وقت اختصاص داده شده به خرید، از طریق موبایل انجام می شود.
۱۱ درصد وقت اختصاص داده شده به خرید، از طریق تبلت انجام شده است.
به روشنی مشخص است که بیشتر از نصف زمان اختصاص داده شده به خرید آنلاین ، با موبایل و تبلت صورت گرفته است. مدیر سایت shop.org درباره این نتایج نظرش را این گونه اعلام کرد : از آنجا که بیش از نیمی از زمان خود را مشتریان در سایت های فروشگاهی سپری می کنند و از طریق تبلت و موبایل این کار را انجام می دهند، نمیش ود موبایل را وسیله ای جانبی و فرعی در نظر گرفت. چون که این وسیله به ابزاری موثر تبدیل شده است.
نکات کلیدی:
برای کاربران موبایل تجربه ی یک خرید رافراهم کنید تا در آن ها اشتیاق ایجاد کنید. آمارها نشان دهنده این است که مشتریان بیشتر مایلند به جای کامپیوتر از طریق موبایل با شما در ارتباط باشند. هر چه قدر خرید کردن از طریق موبایل را برای مشتریان خود آسان تر کنید به همان اندازه هم میزان فروش شما نیز تسهیل می شود. گر چه مشتریان تمایل دارند از طریق موبایل به جست و جو بپردازند، به لغو کردن خرید هم تمایل دارند. چون در موبایل پروسه خرید معمولا” سخت است. فروشندگان می توانند با بهبود روند پرداخت در موبایل، فروش بیشتری را تجربه نمایند.

جمع بندی:

متخصصین تجارت الکترونیک، هیچ گاه تلفن همراه را نادیده نمی گیرند. تقریبا” همه ی آمارها ، گزارشات و مقاله های منتشر شده در این موضوع اتفاق نظر دارند که خرید موبایلی رو به رشد است.
البته فقط دانستن این موضوع کافی نیست، بلکه باید اقداماتی هم انجام دهید.
۱٫ گام اول بهینه ساختن جستجو از طریق تلفن همراه است. جست و جو از بر اساس منطقه جغرافیایی را هم باید خیلی بیشتر مهم در نظر بگیرید.
۲٫ وب سایت تان را برای استفاده موبایلی طراحی کنید. برای کاربران بهترین تجربه از بازدید را فراهم آورید.و همچنین خرید مستقیم موبایلی را برای شان تدارک ببینید.

ترجمه تم لاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

43 + = 52