نحوه ی مشخص کردن مکان برش دادن تصاویر شاخص در وردپرس

برش دادن تصویر شاخص
نحوه ی مشخص کردن مکان برش دادن تصاویر شاخص در وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۹ votes

برش دادن (Crop) تصویر شاخص در وردپرس

با توجه به انتشار نسخه ی جدید وردپرس که تنها چند هفته بیشتر از آن نمی گذرد، این امکان را برای توسعه دهندگان ایجاد کرده است که بتوانند پروژه های خود را با کنترل اجزای بیشتری به پیش برند و این تنها بخاطر قابلیت های جدید نسخه ۳٫۹ و انعطاف پذیری بالای آن می باشد. برای فهم بهتر موضوع می توان تابع add_image_size را در نظر گرفت. این تابع در مواقع افزودن تصاویر شاخص به قالب های وردپرس استفاده می شود. این تابع دارای پارامتری بوده که توسط آن می توانید مشخص کنید تصاویر برش داده شده اند یا نه. این تابع از لحاظ پوشش دهی برش تصاویر نمی تواند ناحیه ی برشی را تعیین کند که بالا سمت راست، پایین سمت چپ و … می باشد.

یکی از گزینه های به وجود آمده در نسخه ی جدید وردپرس این است که شما می توانید تصاویر مورد نظرتان را همراه با شاخص مشخص کنید که برای مثال تصویر اصلی از چه قسمتی برش داده شود. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا چگونگی مشخص کردن نواحی برش دادن تصاویر شاخص را برایتان توضیح دهیم.

در زیر یکی از کد های قدیمی وردپرس وجود دارد که با استفاده از آن می توانید شاخص با اندازه ۳۰۰ در ۳۰۰ را فعال کنید البته در آن جزئیاتی چون (crop) یا پارامتر برش مشخص نشده است و به عبارتی ما از وردپرس در خواست برش داده ایم:

 

ولی اگر به کد زیر توجه کنید متوجه می شوید که با توجه به این کد می توانید مکان برش را نیز مشخص کنید و به عبارت دیگر مکان مطلوب خود را برای عکس در وردپرس مشخص کنید:

تصویر

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا یعنی سایت وردپرس مراجعه کنید . همچنین گزینه ی background-position برای طراحان و توسعه دهندگان وب گزینه ای آشنا بوده که برگرفته از css می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 + = 84