رتبه در سایت الکسا تا چه حد اهمیت دارد؟

تاثیر رتبه الکسا

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که آیا رتبه الکسا مهم و تاثیر گذار است ؟ تمام تجارت هایی که در فضای مجازی فعالیت دارند ، می خواهند درصد مشتریان خود را افزایش دهند . روش های متفاوتی برای جذب کاربران وجود دارد ، درواقع همه قصد موفقیت در تجارت خود را دارند ولی نکته مهم این است که بدانیم کاربرانی که وارد سایت ما می شوند چه واکنشی خواهند داشت ؟ آیا در سایت شما خواهند ماند یا اینکه سایت شما را ترک خواهند کرد ؟ اگر سایت شما را ترک کنند به این معنی است که اطلاعات مورد نظرشان را در سایت شما پیدا نکردند و یا اینکه صفحه مورد نظر کاربر مشکل خاصی دارد . بهترین مکان برای اندازی گیری میزان موفقیت شما و از همه مهمتر وضعیت رقیبان شما سیستم رتبه بندی الکسا است.

Alexa-Rank

سیستم رتبه بندی الکسا چیست؟

این سیستم رتبه بندی مربوط به سایت alexa.com است . این سایت به شما آمار دقیق از واکنش کاربران نسبت به سایت شما و نحوه ورود به سایت های وب در سراسر دنیا را بدست آورده و با آنالیز آن اطلاعات رتبه بندی خودش را انجام می دهد . سیستم بدست آوردن اطلاعات الکسا ساده است ، کاربرانی که تولبار الکسا را نصب کرده باشند با ورود به هر سایتی اطلاعات را به سایت الکسا ارسال می کنند . شما هم می توانید با مراجعه به سایت الکسا این تولبار را نصب کنید تا هم به این آمار کمک کنید و هم رتبه هر سایتی را در آن تولبار مشاهده کنید.

این سایت میزان کاربران و میزان مشاهده صفحات در روز ها و ماه های محتلف سال را نمایش می دهد.

سیستم الکسا چطور کار می کند ؟

به سایت alexa.com بروید . تولبار آن را دریافت کنید و سپس آن را نصب کنید . در حال حاضر به هر سایتی بروید اطلاعات مورد نیاز الکسا را به این سایت ارسال می کنید.

بسیاری از متخصصان الکترونیک اعتقاد دارند که اگر سایت شما عضو ۱۰۰ هزار سایت برتر الکسا باشد ، سایت شما موفقیت آمیز بوده است.

آمار الکسا واقعی است ؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا این آمار توسط الکسا واقعی است ؟ بله واقعیست ولی اطلاعات آن بستگی به تعداد کاربرانی دارد که تولبار الکسا را نصب کرده اند . بسیاری از کاربران تولبار الکسا را ندارند و امکان دارد یک سایت بیش از حد کاربر داشته باشد ولی آن ها تولبار را نصب نکرده باشند ، به همین دلیل ممکن است سایت شما در رتبه بندی الکسا رتبی خوبی نداشته باشد.

مزایای الکسا :

 1. با الکسا امکان مقایسه خودتان با رقیب هایتان را به شما می دهد . با استفاده از ابزار مقاسه می توانید سایت خود را با رقیبان مقایسه کنید.
 2. رتبه شما هر چه بهتر باشد اعتباری بیشتری از سوی کاربران کسب می کنید . این باعث می شود دیگر سایت ها درخواست تبلیغ در سایت شما را داشته باشند.
 3. ابزار مفید برای بهینه سازی است شما است.

معایب الکسا :

 1. کاربرانی که تولبار الکسا را نصب نکرده است و نباید توقع اطلاعات کامل را از الکسا داشت.
 2. مانند وبلاگ ها ، تمام امتیاز های آن به دامنه اصلی منتقل می شود.

چگونه رتبه الکسا خود را ارتقاء دهیم؟

برای ارتقاء رتبه الکسا خود ، قوانین زیر را رعایت کنید

 1. تولبار الکسا را نصب کرده و به سایت خود بروید.
 2. ابزار الکسا را در سایت خود قرار دهید . این کار باعث می شود که کاربران بر روی تولبار کلیک کرده و آن را نصب کنند.
 3. مقالات مفید که صاحبان سایت ها را جذب  می کند ، بنویسید . مقاله خود را در انجمن هایی که مدیر سایت دارند ارسال کنید ، مدیران تولبار الکسا را دارند و در صورتی که به سایت شما وارد شوند رتبه الکسا شما بیشتر می شود.
 4. مطالب خود را در صفحات اجتماعی منتشر کنید.
 5. به کاربران و دوستان خود بخواهید که تولبار الکسا را نصب کرده و از سایت شما بازدید کنند. همچنین می توانید بنر تولبار الکسا را در سایت خود قرار دهید.
 6. در انجمن ها پس از ارسال پست ، آدرس سایت خود را نیز در امضاء خود قرار دهید.

نتیجه :

کسانی که با استفاده از تبلیغات در سایت خود قصد کسب درآمد دارند ، می توانند با افزایش رتبه الکسا خود کاربران بیشتری جذب کنید . الکسا اطلاعات خود را فقط از کاربرانی که تولبار آن را نصب کرده اند جمع آوری می کند.

درباره محمد بیاتی

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *