۵ مورد ضروری در استراتژی بازاریابی ویدیو

استراتژی بازاریابی ویدیو
۵ مورد ضروری در استراتژی بازاریابی ویدیو
۵ (۱۰۰%) ۱۲ votes

سال بازاریابی ویدیویی

امسال (سال بازاریابی ویدیویی) نام گذاری شده است و مشاغل مختلف در پی راه های نوآورانه و جدید بهره بردن از این ابزار برای دسترسی به مشتریان می باشند. ویدیو ها در رسانه های اجتماعی قرار داده می شوند بدون اینکه مشتریان را درگیر انبوهی از کلمات کنند ، می توانند محصول مد نظر خود را دیده و ارزیابی کنند. در زمانی کمتر از سی ثانیه ،مشتری قادر است اطلاعات مورد نیاز خود درباره کسب و کار مورد نظرش را از راه ویدیویی با زمان کم و جذابیت بصری بالا به دست بیاورند.

خوشبختانه پیشرفت ابزار فناوری شرایطی را فراهم نموده که می توان با هزینه کم و راهی آسان یک ویدیو جذاب ساخت. کسب و کارها قادرند از دوربین گوشی هوشمند خود بهره ببرند یا در سایت های ارائه دهنده خدمات ساخت ویدیو های توضیحی ثبت نام کنند. مساله قابل توجه در این رابطه این است که با دقت برای فعالیت بازاریابی ویدیویی خود راه حلی مناسب در نظربگیرید تا نتیجه حاصله بیشتر شود.

در اینجا ۵ آیتم مهم که راهبرد بازاریابی ویدیو شما باید در بربگیرد ،مشخص کردیم :

ویدیو مارکتینگ

زمانبندی انتشار

همانطور که برای توئیت ها و پست های فیسبوکی تان زمان مناسب را انتخاب میکنید تا برنامه منظم و مناسب داشته باشند ،طرح بازاریابی ویدیویی خود را منظم و بخش بندی کنید. به جای ارسال یک ویدیو درباره محصول خود ، برای کمپین تبلیغاتی خود مجموعه ای از ویدیو های سریالی در نظر داشته باشید. چه موضوعی میتوانید در نظر بگیرید که تا چند هفته بصورت بخش های مختلف آن را ارائه کرد ؟

پس از انتخاب مضمون ویدیو های خود ،برنامه زمانبندی تنظیم کنید . زمان منتشر کردن ویدیو ها را برابر در نظر بگیرید و زمان ارائه ویدیو را به گونه ای تنظیم کنید که به رویدادی مهم یا زمان ارائه یک محصول قابل توجه منتهی شود. کار خود را ادامه بدهید و برای کمپین ویدیویی خود استراتژی طراحی کنید تا محصول و برند شما در خاطر مشتری نقش ببندد حتی پس از تاریخ آن رویداد بزرگ.

ویدیو های کوتاه

امروزه رسانه های اجتماعی روابط بین کاربران آنلاین خود را دگرگون ساخته اند از طریق عبارات کوتاه و فشرده نسبت به مضمون های طولانی و خسته کننده که عملکرد بهتری دارند .

برنامه های میکرو ویدیو در عمل زمان ویدئو را تا کمتر از ۱۰ ثانیه کاهش میدهند تا اشتراک گذاری مطلوبی در رسانه های اجتماعی مثل توئیتر و اینستاگرام انجام شود. بدین شکل ،مشتریانی که کاربران این شبکه های اجتماعی هستند می توانند از طریق خوراک های خبری اشتراک گذاری شده پیام را دریافت کنند و برند ها هم پیام خود را با سرعت برای مشتریان بیشتری می فرستند (خصوصا در واین و فیسبوک که ویدیو بصورت خودکار برای کاربران پخش می شود) . مقاله ما در رابطه با بهبود ویدیو مارکتینگ و بهبود کسب و کارتان را از دست ندهید.

جیسون دی مرس ، مؤسس و مدیرعامل AudienceBloom که از دوستانم است،معتقد است :(( با به وجود آمدن برنامه های میکرو ویدیو و امثال آن توئیتر و در حال حاضر اینستاگرام با قابلیت اشتراک گذاری ویدیو،در حال حاضر بیش از پیش ویدیو اشتراک گذاری می شود. اما نه هر ویدیویی . در اینستاگرام اجازه ارسال ویدیو ۳ تا ۱۵ ثانیه ای داریم و در واین دقیقا ۶ ثانیه ای .به همین دلیل کاربران تمایل بیشتری به ساخت ویدیو با گوشی هوشمند خود دارند تا به اشتراک بگذارند .))

منبع: forbes.com

ترجمه تم لاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =