۵ استاندارد مهم در طراحی وب سایت

آموزش بررسی اصول و استاندارد های طراحی وب سایت

امروز اصول و استاندارد هایی که باید در راه اندازی و پیشبرد یک وب سایت رعایت کنیم را مورد بررسی قرار میدهیم.
اولین گام برای فعالیت و راه اندازی کسب و کاری در اینترنت و دنیای مجازی داشتن یک وب سایت است. اما این حقیقتی است که در صورت رعایت نکردن استاندارد های طراحی سایت شانس موفقیت را از خود میگیرید و فقط متحمل هزینه شده اید.
رعایت کردن این اصول و استاندارد ها کاری سخت و نشدنی نیست و لازمه آن فقط کمی دقت و زمان گذاشتن است. با یک سایت قوی ، کاربردی ، سریع و ایمن است که میتوانید تحولی در کسب و کار خود ایجاد کنید.

استانداردهای طراحی وب سایت
میپرسید این اصول و استانداردها چیست؟
با ما همراه باشید….

۱- پیاده سازی سایت بر روی یک هاست و دامنه:

این قانون که هر سایت فقط باید یک هاست و یک دامنه مناسب داشته باشد سالهاست که در گوگل به اجرا درآمده اما متاسفانه بسیاری از وب سایت ها در ایران  را میبینیم که چندین دامنه را به یک سایت پارک میکنند. شاید وب مستر این سایت ها باور ندارند که با این کار سایت خود را از جستجوی گوگل محو میکنند.

۲- محتوا و فونت مطالب:

فونت از مهمترین گام های وب سایت شماست. اگر در طراحی وب سایت از مهمترین گام های فونت مناسب  برای وب سایت است.اگر از فونتی نامناسب استفاده کنید کاربران بجای ماندن و لذت بردن از سایت شما به سراغ سایت های جذاب تر می روند. فوتنی را برگزینید که کاربران در هیچ سیستم و مرورگری با آن مشکل نداشته باشند .
و اینک محتوا: دوستان هرگز محتوای کپی نگذارید ، الگوریتم ها و ربات های گوگل را دستکم نگیرید. گوگل با کسی شوخی ندارد ، سایت های از محتوای تکراری استفاده میکنند به راحتی از رتبه بندی گوگل حذف می شوند.

فونت انگلیسی

۳- ظاهر سایت:

کاربرد برای استفاده از سایت شما نیازمند آرامش است. تصاویر متحرک و فلش زن که جنبه تبلیغاتی دارند کاربران شما را فراری میدهند. اگر میخواهید تبلیغ کنید از تصاویری آرامش بخش و کم تحرک که موضعیتی با سایتتان دارد استفاده کنید.
پول درآوردن به قیمت از دست دادن کاربر وب سایت شما را به نابودی میکشد
در صورت درج تصاویر به کم حجم بودن بالا بودن کیفیت تصویر و در عین حال داشتن کیفیت مطلوب دقت کنید. گوگل خود نمونه ای از سادگی و جذابیت است.

۴- سازگاری با تمام مرورگرها:

همواره در طراحی سایت ، صفحات را با مرورگر های مختلف چک کنید تا از نمایش درست آنها در مرورگرهای مختلف مطمعن شوید.
کاربران با هر مرورگری مخاطب شما هستند ، صرف کمی هزینه و زمان بیشتر برای نمایش سایتتان به همه مخاطبانتان سودمند تر از هر تبلیغی برای فراخواند کابران به سایتتان است.

browser مرورگر

۵- سازگاری سایت با هر سیستمی:

امروزه  وسیله هایی مورد استفاده کاربران برای دسترسی به سایت ها متنوع تر شده مانند : اسمارت فون ها ، نوت بوک ها ، تبلت ها ، پی سی ها و … . در جوامع امروزی کاربرانی که از تبلت یا اسمارت فون و … برای جستجو در اینترنت بهره میگیرند روبه افزایش است.
برای حفظ مخاطبین خود حتما صفحات سایت را در تمام سیستم های مرسوم مورد بررسی قرار دهید.

درباره مرضیه سلیمانی

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *