۳ ترفند برای طراحان وب

طراحان وب طراحی
۳ ترفند برای طراحان وب
۵ (۱۰۰%) ۷ votes

۳ ترفند معمول که طراحان وب باید آن را رعایت کنند

طراحی سایت دارای یک سری ویژگی های اساسی می باشد که با مرور زمان ارزش بیشتری پیدا می کنند. طراحی منعطف یا واکنش گرا (respensive) یک از این ویژگی ها به شمار می آید. بعضی ویژگی های دیگر نیز وجود دارند که محبوبیت شان را در طول زمان از دست می دهند. واقعیت این است که بعضی از سبک های خاص طراحی فقط مناسب وب سایت های صنف خاصی است. از یک طرف دیگر سبک های دیگر ، در صفحه نتیجه جست و جوی گوگل رتبه سایت را پایین می آورند. اگر شما بر روی ساخت سایت برای اصناف خاصی مانند امور مالی، پرورش اندام، مشاوره و غیره تخصص دارید. لازم است این نکته را بدانید که نکاتی که در طذاحی اثبات شده اند می توانند بسیار موثر باشند. به خاطر بسپارید که اگر ترفندهای طراحی وب سایت را ندانید رقیبان تان آن ها را می آموزند و به کار می برند و از شما سبقت می گیرند.

طراحان وب
طراحان وب

می توان رویکردها با طول عمر و دوام بالا را، درست مثل روش های رایج در بازاریابی محتوا ، در طراحی وب سایت استفاده کرد. به خوبی این روش جواب می دهد به خصوص برای مدیرهایی که فرصت ندارند سایت شان را به روز رسانی کنند. همچنین این مورد برای افرادی که همواره امکان پرداخت هزینه های جدا به طراحان وب سایت را ندارند مناسب است. با این وجود، اگر به علت هزینه های بالا نمی توانید به طور مرتب سایت تان را به روز کنید، می توانید از پلتفرم هایی استفاده نمایید که این تمکان را به اشخاص می دهد تا خودشان اقدام به به روز رسانی سایت خود کنند.
یک نمونه از این پلتفرم های رایگان وردپرس است. هر اندازه هم که از تکنولوژزی به دور باشید، در وردپرس و دیگر محیط های مشابه می توانید به راحتی کار کنید و از امکانات مجانی آنها بهره مند شوید.

اگر آمادگی این را دارید که استراتژی طراحی وب خود را به مرحله بعدی ببرید، در ادامه با ما همراه باشید:

۱٫ برای کامپیوتر و موبایل ، طراحی وب واکنش گرا را بخشی از کار خود بدانید.

طراحی به سبک واکنش گرا نوعی از طراحی می باشد که به خوبی و با سرعت پاسخگوی نیاز کاربران جدا از پلتفرم ها و ابزارهای مورد استفاده است. با استفاده از پلتفرم هایی که کار کردن خود فرد را میسر می کند (مثل wordpress و wix) ، RD یا همان طراحی واکنش گرا را در برنامه خود جای دهید . ارائه ی یک سایت کاربر پسند و تعاملی نقش مهمی را می تواند ایفا نماید. برای این منظور به ابزارهای عجیب و غریب نیازی ندارید. حتی با تعبیه کردن یک ماشین حساب در سایت تان، به این مهم می توانید دست یابید.
امکان دارد داشتن یک استراتژی برای طراحی نسخه ی تلفن همراه ، برای همه ی اصناف کاربرد نداشته باشد. همه ی شرکت ها به وب سایت واکنش گرا نیازمند نیستند. ولی اگر برای اکور کالی وب سایتی در نظر دارید و خواهان تعامل با کاربران هستید، طراحی ریسپانسیو (واکنش گرا) و پیاده ساختن وب سایت موبایلی خیلی کاربردی است. از مشتریان تان یک نظر سنجی به عمل آورید و یا در گروه های مختلفی حضور پیدا کنید تا به طور کامل نیاز کاربران را درک کنید.

۲٫ برای وب سایت منوی ناوبری ساده درنظر بگیرید.

منوی ناوبری یا همان nav menu جایی است که همه ی آیکون هایی که کاربر به آن نیاز دارد مثل : “درباره ما ، ” پشتیبانی” ، ” تماس با ما ” و غیره. به طور مشخص افراد برای دیدن منو در وب سایت شما به مکان های خاصی نگاه می کنند. به عنوان مثال اکثرا در هدر و یا دو طرف سایت می شود منو ها را پیدا کرد. بعضی از سایت ها نیز از روش های خلاقانه استفاده می کنند و منوها را پنهان می کنند و یا به صورت شناور به نمایش می گذارند که به هیچ وجه این روش توصیه نمی شود. بیش از خلاقانه بودن وب سایت، کاربردی بودن و قابلیت استفاده بودن آن اهمیت بیشتری دارد. در سایت هایی که صرفا برای سرگرمی و تفریح به وجود نبامدند این نکته اهمیت بیشتری دارد.

۳٫ از تصاویر بزرگ استفاده کنید

استفاده از یک تصویر بزرگ در پس زمینه سایت، روشی به ظاهر ساده برای نوسازی وب سایت است. به راحتی می شود این تغییر را انجام داد و با این کار سایت تان همواره به روز و جدید به نظر می رسد. این روش در حال حاضر بسیار متداول و رایج است. با این که گاهی وقت ها تصاویر مشکلاتی را به وجود می آورند و بارگذاری و سرعت آن را تحت تاثیر قرار می دهند. حتی در طراحی واکنش گرا اگر تصاویر را طوری به نمایش در آوریم که در هر پلتفرمی به خوبی نشان داده شود باز هم روی سرعت تاثیر خود را می گذارد. آموزش بالا بردن کیفیت تصویر ، از مقاله ما را ببینید
عوامل بسیار زیادی در سرعت وب سایت تاثیرگذار است. که کیفیت host و ارتباط wifi نیز از جمله آنهاست. این در حالی است که که تصاویر بسیار بزرگ نیز هم چنان تاثیر گذارند. به تازگی مقاله ای در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده است که پژوهشگران گوگل دریافتند که کاربران نمیتوانند برای بازشدن یک صفحه بیش از یک چشم بر هم زدن منتظر بمانند. البته برای کاربرهای ایرانی این نکته صدق نمی کند. اگر تصاویر بزرگ به درستی استفاده نشود به راحتی بازدیدکنندگان سایت خود را از دست می دهید.
در کل حفظ سادگی و در دسترس بودن وب سایت نکته ای کلیدی است. ساخت یک سایت بدون ایراد، به روز نگه داشتن آ«، و با تکنولوژی همگام بودن و همچنین بهینه ساختن آن برای موتورهای جستجو نکات بسیار مهمی هستند. همچنین در نظر داشته باشید برای مدت طولانی یک وب سایت بهینه نمی ماند و لازم است که این مراحل هر از چندگاهی تکرار شود. به روز رسانی منظم و پشتیبانی مناسب می تواند یک وب سایت را در بهترین حالت خود نگه دارد. ریزه کاری ها و ترفندها گذرا هستند و پایه گذاری وب سایت بر اساس اصول کیفیت است که برای همیشه ماندگار است. هم در طراحی و هم در تولید محتوای سایت باید کیفیت رعایت بشود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =