۲۵ اشتباه متداول وردپرسی ها

همه دچار اشتباه می شوند. به خوبی اسکار وایلد بیان می کند : ” تجربه نامی است که ما به راحتی به اشتباهات خود می دهیم. ” تجربه به عنوان یک معلم بزرگ است و هر کسی از اشتباهاتش می آموزد. اگرچه از اشتباهات دیگران تاثییر یادگیری بیشتر است. ما در این مقاله ۲۵ عنوان از خطاهای رایج وردپرس را که اکثر کاربران مرتکب می شوند را بررسی می کنیم. به امید آن که شما از این راهنما برای جلوگیری از مرتکب شدن به این اشتباهات استففاده نمایید.

حتما بخونید : تغییر خودکار پیوند تصاویر به هیچ کدام در وردپرس

۱. انتخاب پلتفرم اشتباه

25 اشتباه رایج وردپرس 2
۲۵ اشتباه رایج وردپرس

بین وب سایت های وردپرس با هاست جداگانه و وبلاگهای رایگان در سرویس دهنده های وبلاگ وردپرسی سوء تفاهم های زیادی وجود دارد. بیشتر مردم این دو را اشتباه می گیرند و این اشتباهی بسیار رایج می باشد. بعضی اوقات کاربران تنها میخواهند که یک وبلاگ شخصی بسازند، و مشکل شان هزینه های دوره ای در محدوده زمانی مشخص مثل ماهانه یا سالانه برای مدیریت سایت وردپرس با هاست جداگانه می باشد. از طرف دیگر ( وبلاگگ رایگان در سرویس دهنده وردپرسی ) ، با ساخت یک وبلاگ رایگان وردپرس کاربران می خواهند کل سایت خود را کنترل کنند، افزونه های دلخواه نصب کنند و به درآمد زایی بپردازند که با وبلاگ رایگان نمیشود این کارها را کرد. تا حد بسیار زیادی این اشتباه در بین کاربران مشهود است.

۲. بیشتر خریدن از مقدار نیاز شما

همه چیزی که شما برای شروع کار با یک سایت وردپرسی با هاست جداگانه واقعا به آن نیاز دارید، هاست و دامنه وب است.گرچه بیشتر این ثبت دامنه ها که به منظور تشویق به خرید خدمت های دگر هستند بی فایده است. صاحبان کسب و کارهای کوچک با این کار سردرگم می شوند. بعضی از این خدمات عبارت اند از : ایمیل های مارک ، ثبت نام های خصوصی ، SSL ، ثبت نام ۵ سال و غیره .
ثبت نام خصوصی را شما نمیخواهید. یکی از مشتری های ما با Godaddy ثبت نام خصوصی داشت. و به مشکل بزرگی برای انتقال نام بعد از آن شده بود . ما مجبور بودیم گواهی نامه رانندگی ، مقاله از الحاق برای شرکت ، و اطلاعات محرمانه دیگر را به منظور انتقال دامنه ارسال کنیم. برای ایمیل های برند . نرم افزار گوگل وب را شما دارید. در بیشتر موارد ، به SSL نیازی ندارید. برای پرداخت به منظور ثبت دامنه های ۵ ساله هیچ گونه دلیلی برای تان وجود ندارد. اگر شما به تغییر در کسب و کارتان تصمیمی گرفته اید نتیجه چه می شود ؟ همه پول های تان را از دست دادید. همچنین، احتمالا شما با تخفیف مجدد قادرید در پول تان صرفه جویی بیشتری کنید.

۳. از وردپرس بک آپ نگرفتن

25 اشتباه رایج وردپرس 3
۲۵ اشتباه رایج وردپرس

این اشتباه را ما همیشه انجام می دهیم که از وردپرس مان بک آپ نمیگیریم و تنها زمانی که به مشکل برخورده باشیم این کار را انجام میدهیم و برای حل آن به یک بک آپ نیازمند می شویم. ما به کاربران مان می بایست توصیه کنیم کخ از وردپرس خود همیشه یک بک آپ خودکار تهیه کنند. بک آپ گرفتن می تواند به دو روش پولی و رایگان انجام بشود.

۴. به روز رسانی وردپرس را نادیده گرفتن

در زمان هایی ما از به روز رسانی می ترسیدیم. گاهی وقت ها، به راحتی به روز رسانی وب سایتی که خودمان صاحبش هستیم را فراموش می کنیم برای اینکه آن را به صورت صحیحی مدیریت نمیکنیم. این کار در هنگامی که یک باگ امنیتی پیدا شود و هنگامی که سایت تان هک شده باشد، می تواند موجب ایجاد مشکل شود. اخیرا ما مجبور شدیم که سایت یکی از مشتریان مان را از وردپرس۲.۹.۲ به روزرسانی کنیم. مهمترین درس در اینجا این است که هر چقدر بیشتر صبر کنیم. مشکل به روز رسانی بزرگ و بزرگتر می شود. به روز رسانی از یک نسخه به نسخه ی بالاتر کار مشکلی نیست. با فشار دادن یک کلید این کار انجام می شود. اگر پلاگبن ها و تم شما به درستی کد گذاری شده باشند، وب سایت تان به کار خود ادمه می دهد. باز هم میگوییم که سایت تان را به روز رسانی کنید و از آن لذت ببرید.

۵. استفاده از یک favicon پیش فرض

25 اشتباه رایج وردپرس

Favicon ، آیکون های ریزی هستند که در پنجره مرورگرتان کنار عنوان صفحه وجود دارند. این آیکون را بسیاری از مبتدیان نادیده می گیرند. پس وب سایت های شان، به طور معمول favicon هایی از فراهم کنندگان هاست مثل bluehost و یا شرکت سازنده تم آن ها مثل GENESIS را دارند. به عنوان یک کارت هویت وب سایت تان از favicon یاد کنید. اگر آن را ندارید الان انجامش دهید.

۶. بروز رسانی فایل functions.php بدون داشتن دسترسی به FTP

همه ما لا اقل یک بار دچار مشکل شده ایم که به صورت نادرستی در فایل functions.php تم خود را از ادمین وردپرس جابجا کرده ایم. اگر شما دسترسی به FTP ندارید و یا طرز استفاده با آن را بلد نباشی، چه مشکلی بدتر از این می خواهد به وجود بیاید ؟ همچنین ما توصیه می کنیم که از داشتن مشخصات FTP خود مطمئن شوید قبل از این که پوسته تان را از قسمت ویرایشگر مدیریت ، ویرایش کنید.

۷. دسته بندی بیش از حد

25 اشتباه رایج وردپرس

وردپرس برای کاربران ایجاد دسته بندی را بسیار آسان کرده است. در بیشتر موارد این دلیلی است که چرا افراد برای هر وب سایت دسته بندی هایی را ایجاد می کنند. قبلا همه ما از این مسیر برای یادگرفتن و تغییردادن هرچیزی رای اضافه نمودن ساختار مناسبی در وب سایت مان عبور کرده ایم.

۸. تنظیم نبودن پیوند یکتای شما

برای زمان های طولانی افراد به راحتی از پیش فرض های ساختاری URL استفاده می کنند. این هم برای کاربران و هم برای جست و جو گران بد می باشد. در زمان نصب وردپرس از به روز رسانی ساختار پیوند یکتا با رفتن به تنظیمات -> پیوند یکتا اطمینان حاصل کنید.

۹. تنظیمات سئو را نادیده گرفتن

در زمان نصب وردپرس برای جلوگیری از index کردن سایت تان توسط ربات های جستجوگر گزینه ای به شما می دهد. اغلب مردم در طی مراحل توسعه، گزینه چک را فعال می کنند. مشکل از آنجا آغاز می شود که آنها فراموش می کنند گزینه چک را غیر فعال سازند. و اینن بدان معناست که سایت شان هرگز index نخواهد شد.
ما کاربرهای گوناگونی داشته ایم که در هنگام طراحی مجدد تم، index همهس سایت شان را از دست داده اند.
از جمله چیزهای ساده دیگری که ما خاطر نشان می کنیم این است که کاربران مبتدی از تنظیمات جستجوگر برای پستها و صفحات وبلاگ چشم می پوشند. نصب افزونه ای مانند WordPress SEO by Yoast فقط کافی نیست. شما می بایست متا تنظیمات خودتان را به طور مرتب به روز رسانی نمایید.

۱۰. تغییر آدرس وب سایت و از دست دادن ترافیک

چند تا از شما از اولین دامنه ای که به ثبت رساندید متنفرید و مایل به تغییر آن هستید هنگامی که در وبلاگ نویسی تصمیم جدی گرفته اید ؟ آری، این برای همه ما اتفاق می افتد.چه چیزی بدتر از تغییر دادن آدرس وب سایت تان بدون در نظرگرفتن قدم های مناسب می تواند باشد که باعث کاهش قابل تئجهی در درآمد و ترافیک سایت شود.

۱۱. نصب نکردن یک پلاگین کش

25 اشتباه رایج وردپرس

بسیاری از مبتدیان نمی دانند که کش چیست که همین موضوع نشان می دهد که چرا آن ها یک افزونه کش نصب نمی کنند. در این جا توضیح داده ایم که بع چه منظور از W3 Total caxhe استفاده می کنیم. به عبارت دیگر، این اجازه را کش به شما خواهد داد که سرعت سایت تان را بالا ببربد و در زمان برخورد از هرگونه کاهش یک مرتبه آن به حجم قابل توجهی از ترافیک جلوگیری نمایید.

۱۲.انتخاب تم وردپرس از منبع نا مناسب

ما به تعداد زیادی از کاربران مبتدی برای حذف ویروس وب سایت شان ، هنگامی که با لینک های خراب آلوده شده بودند کمک کرده ایم . این هنگامی رخ می دهد که شما از یک منبع نا مناسب تم وردپرس تان را دانلود کنید. برخی از قانون هایی که ما از آنها پیروی می کنیم :
۱. تم های رایگان را فقط از wordpress.org دانلود کنید.
۲. از یکی از ارائه کنندگان مورد اعتماد استفاده کنید.

۱۳. نداشتن یک فرم تماس

در زمان هایی ما به سادگی یک صفحه تماس با ما ایجاد کرده و تمامی ایمیل های خود را در آن لیست کردیم. بعد از چندین ماه متوجه شدیم که صندوق پستی ما ایمیل های اسپم قابل توجهی را دریافت کرده است. آری، این زمانی است که شما برای پیدا کردن فرم های تماس به دنبال راه حلی هسید. به شدت ما استفاده از قفرم ساز پیشرفته را توصیه می کنیم. به خاطر این که به شما اجازه می دهد هر نوع فرم ( فر تماس ، اشتراک، ثبت نام ، نظرسنجی و ..) را ایجاد نمایید.

۱۴. عدم نصب و راه اندازی آمارگیر

بیشتر ما از کاربران ایمیل هایی در رابطه با افزایش سهم شبکه اجتماعی آن ها و ترافیک سایت شان دریافت کرده ایم . زمانی که از آنها پرسیده ایم که در کدام مرحله هستند ، آنها با ذکر تعداد دنبال کننده توییترشان پاسخ داده اند. در بیشتر این مواقع کاربرها Google Analytics را نصب نمی کنند.
Google Analytics امکان این را به شما می دهد تا در رابطه با سایت تان بینش های مختلفی دیده و برای بهبودش از حیطه وسیعی استفاده نمایید.

۱۵. نوشتن در Microsoft Word

ما بیش از اندازه عادت به نوشتن بر روی نرم افزارهایی مثل مایکروسافت ورد کرده ایم. حتی زمانی شده که رایانه خاموش شده و شما همه اطلاعات خود را از دست داده اید. یا هنگامی که مقاله تان را از ورد به مکان موردنظر دیگری انتقال داده و با اضافه شدن تعداد بسیار زیادی از کاراکترهای عجیب و غریب برخورده اید. آری، در ویرایشگر ویژوال وردپرس گزینه ای برای انتقال از ورد وجود دارد. ولی همیشه ما استفاده کردن از ویرایشگر خود وردپرس را به خوانندگان توصیه کرده ایم. وردپرس قابلیت ذخیره سازی خودکار نیز دارد. پس بدون هیچ عملی پست های شما ذخیره می شوند. همچنین ویرایشگر وردپرس بازنگری و برگرداندن به نسخه های قبلی این نسخه را برای شما امکان پذیر می کند

۱۶. برچسب وبلاگی دیگر با وردپرس

به عنوان پیش فرض، وردپرس برچسبی را تحت عنوان وبلاگی دیگر در زمان نصب وردپرس اضافه می کند. مبتدیان در بیشتر مواقع از آن اطلاعی ندارند. پس تا زمانی که آنها متنوجه نمایه اش در گوگل نشوند، آن را تغییر نمی دهند. شما می توانید با رفتن به گزینه تنظیمات – عمومی این برچسب را تغییر بدهید. ( در وردپرس فارسی این مورد مشاهده نشده )

۱۷. حذف نکردن صفحه نمونه

درباره صفحه وردپرس در گذشته یک پیش فرض وجود داشت. ولی حالا آن تحت عنوان صفحه نمونه پیش فرض وجود دارد. جستجویی سریع در گوگل این را نشان می دهد که همچنان در حدود ۱.۱ میلیون سایت این پیش فرض را دارند. بیشتر کاربران درباره آن چیزی نمیدانند و یا به سادگی آن را نمیخواهند حذف کنند.

۱۸. شکست در ارتقا دادن نظرات

در بیشتر موارد زمانی که توسعه دهنده ها وب سایتی را برای یک کسب و کار کوچک راه اندازی میکنند. آن ها با یک شکست ارائه آموزش رو به رو می شوند. به دلیل آگاهی نداشتن مشتریان از نحوه مدیریت سایت وردپرس شان این مورد رخ می دهد . زمانی ۀن ها این را تشخیص می دهند که با حجم زیادی از کار برای بهبود آن روبه رو می شوند. یکی از کاربران با این مشکل مواجه شده و هنوز هم درگیر بهبودش می باشد. چنان چه شما تمایلی به داشتن نظرات بر روی سایت تان ندارید به راحتی می توانید با استفاده از گزینه غیرفعال کردن افزودن نظرات، آن را غیرفعال سازید.

۱۹. خطا در زمان اتصال به پایگاه داده

این مورد کمتر یک اشتباه است و بیشتر مواقع به عنوان خطا به حساب می آید.ولی می تواند این خطا در زمان یک اشتباه رخ بدهد. جایی که شما از یک رمز ورود مشابه هم برای پایگاه داده تان و هم برای پسورد پنل تان استفاده کرده اید. اگر انجامش دادید و آن رمز ورود را تغییر داده اید. در این هنگام سایت وردپرس تان با خطایی در زمان اتصال به پایگاه داده مواجه خواهد شد. به همین دلی است که شما باید همیشه یک کاربر پایگاه داده خاص ایجاد نمایید. این خطا به دلیل دیگر نیز می تواند به وجود بیاید

۲۰. صفحه سفید مرگ

اگر سن تان بالای ۱۸ سال است، پس صفحه آبی مرگ را شما بر روی سیستم تان تجربه کرده اید. خطایی مشابه تحت عنوان صفحه سفید مرگ در وردپرس وجود دارد. این خطا هنگامی رخ می دهد مه شما یک تم و یا یک افزونه نامناسب که بیش از ظرفیت محدود حافظه وب سایت تان است را نصب نمودید. شما در بسیاری از موارد می توانید با اضافه کردن محدودیت حافظه را برطرف نمایید.

۲۱. آرشیو طولانی به هم ریخته

هنگام شروع کار با وردپرس، ویجت آرشیو بسیار خوب به نظر میرسد. چون آن ها همه ی ماه هایی که شما وبلاگ نویسی کرده اید را نمایش می دهد. پس از یک سال این آرشیو به هم ریخته و آزار دهنده به نظر می آید که باعث طولانی تر شدن نوار ابزارتان می گردد که خیلی مناسب نمی باشد. در چنین مواردی شما به ایجاد یک آرشیو سفارشی مایل می شوید.

۲۲. ذخیره نکردن تصاویر برای وب

به عنوان یک مبتدی، ما به عملکرد، فضای ذخیره سازی و مواردی چنین اهمیت نمی دهیم و این به دلیل آپلود تصویرهای غیر بهینه است. با کسب کردن تجربه بیشتر به این تشخیص می رسیم که تصاویر را با حجم کوچکتری نیز می توان آپلود کرد. اگر تنها آن را برای استفاده در وب فشرده کنیم در بیشتر مواقع کیفیت تصاویر نیز از بین نمی روند . فتوشاپ گزینه ای برای ذخیره سازی در وب سایت دارد. JPEG mini هم ابزار مناسبی است که این اجازه را به شما می دهد که این کار را به خوبی انجام دهید.

۲۳. امنیت را درنظر نگرفتن

در بیشتر موارد کاربرها به امنیت سایت شان اهمیت خاصی نمی دهند، تا زمانی که هک شوند . به همین علت است که آنها در همان آغاز از سایت شان پشتیبانی تهیه نمی کنند. ما بسیار به شما توصیه می کنیم که برای بهبود امنیت سایت وردپرس تان تلاش کنید. کارهایی که می توانید شما انجام دهید عبارت اند از :
پشتیبان گیری ایجاد کنید
نصب Limit Login Attempts
استفاده از Two Factor Authenitication با Google Autheniticator
شروع به استفاده از Sucuri

۲۴. تهیه کردن دیسک برنامه نویسی از هر چیزی

بیشتر کاربران به تهیه یک دیسک برنامه نویسی در صفحه قالب سفارشی شان تمایل دارند. انجام دادن این کار درست نیست. ولی همین چیزها مدیریت سایت را سخت تر می کند. یکی از دلایل مهم استفاده کردن مردم از وردپرس استفاده سهل و آسان از آن است. اگر یک دیسک از هر چیزی تهیه کنید، یعنی هدفش با شکست مواجه شده است. به همین علت است که شما باید در استفاده از برنامه نویسی با بهترین شیوه ها و استانداردها بپردازید.

۲۵. بیشتر یاد نگرفتن

از بزرگترین اشتباهاتی که شما می توانید مرتکب شوید، نیاموختن در مورد پلتفرمی است که شما در حال استفاده از آن هستید. هر روز افزونه و راه حل های جدیدی به وجود می آیند. برخی از آن ها به صورت قابل توجهی نحوه انجام کارهایی که در گذشته انجام می شده اند را بهبود می دهند. به همین علت استکه ما یک تلاش آگاهانه برای یادگیری و درگیری بیشتر راجع به وردپرس توصیه می کنیم.

درباره تم لاین

بنده محمود هستم . علاقمند به وردپرس و کسب و کارهای اینترنتی. این سایت رو هم برای دوستداران وردپرس راه اندازی کردیم . انتقادات و پیشنهاداتتون رو از ما دریغ نکنید . با تشکر

موارد جالب

آموزش پیدا کردن لینک های خراب و صفحات ۴۰۴ در وردپرس

سلام صفحات ۴۰۴ و لینک های خراب تاثیر بسیار بدی در سئوی سایت شما دارند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *