۱۲ نکته که شما را تبدیل به یک طراح وب سایت موفق می کند

چطور یک طراح وب سایت موفق شویم؟

طراح های وب سایت ها اکثرا در مورد قابلیت هایشان به نگرانی دچار می شوند. مهارت های استفاده از فتوشاپ، تسلط بر Query و… می تواند از جمله این نگرانی ها باشد. برای موفقیت در زمینه طراحی وب نیازمند ملزوماتی هستید. با اینکه این ملزومات فراتر از موجود بودن تجهیزات و درک بالا در حیطه طراحی است، موردهای بسیار مهمتری نیز وجود دارد که یک طراح وب مشتاق و علاقه مند باید آن ها را در نظر داشته باشد. به همین منظور نکات مفیدی تهیه کرده ایم که اطلاعات شما را در این زمینه افزایش می دهد.

طراح وب

تعریف

از طراحی یک وب سایت بسیار زیبا و چشم نواز و متعادل ساختن بی شمار اطلاعات که بگذریم، چالشی که طراحان وب با آن مواجه هستند، به زندگی حرفه ای آن ها مربوط می شود. با ساختن یک سایت که از لحاظ ظاهر بسیار خوب است، کار یک طراح وب به پایان نمی رسد. شما باید همه موردهایی که منجر به ساخت یک کسب و کار عالی می شود را مدیریت نمایید. از برنامه ریزی و پیاده ساختن تا ارتباطات و بازاریابی، باید همه ی قدم ها با دقت بسیار خاص و به شکل حرفه ای برداشته شود.
موفقیت به تعبیر ساده ، به مجموعه ای از ویژگی ها نیازمند است که ممکن است بعضی از آنها شامل حال شما باشد و بعضی از آنها چیزهایی باشد که از آن غافلید. انتخاب هایی وجود دارند که هیچ گاه با مطالعه کتاب ها و رفتن به کلاس های متعدد دست یافتنی نیستند. با ابن وجود، می توان با گذشت زمان و به دست آوردن تجربه بعضی از مهارت ها را کسب کرد. به نظر می آید که همین موردهای کوچک در بازه زمانی طولانی به کار شما خواهد آمد و به شما کمک می کند که به یک طراح وب حرفه ای تبدیل شوید.
با خواندن نکته های زیر می توانید در زمینه طراحی وب حرفه ای تر گام بردارید.

۱. مهارتهای ارتباطی تاثیرگذار یک طراح وب

از جمله مهارتهایی که می تواند در زمینه های مختلفی بسیار کارآمد و یا گاهی بی تاثیر باشد، ارتباطات قوی است. اما در مورد طراحی وب این مورد به عنوان یک گزینه موثر و مهم قلمداد می شود ، چون داشتن ارتباط با مشتریان، طراح حای گرافیک و توسعه دهندگان می تواند ضامن موفقیت یک پروژه باشد. به طور معمول اشخاصی که روحیه خلاقانه ای دارند به صورت ذاتی با دیگران در تعامل نیستند و چندان ازتباطات قوی ندارند.، ولی هنگامی که از موفقیت یک وب سایت صحبت می شود و شما باید به کار و فروش تان بیشتر تمرکز کنید، ناچارید که ارتباطات قوی و مستحکمی با مشتریان خود داشته باشید. باید بسیار روشن و زیرکانه برای طراحی وب سایت در مورد انتخاب خود صحبت کنید. اختلاف ها به راحتی قابل حل و فصل هستند. پس کافیست که رابطه برقرار کنید و این عمل را به خوبی اجرا کنید. این عمل موحب ادامه یافتن حیات حرفه ای شما می شود و منجر به موفقیت شما خواهد شد.

۲. به عنوان یک طراح وب سایت برای فروش تلاش نمایید

دنیایی که در آن زندگی می کنیم بسیار کوچک است و از منظر یک طراح وب شبیه یک جنگل است. یک طراح وب با رقبای بی شماری روبرو خواهد شد و هرکدام آن ها را می توان جویندگان طلا در نظر گرفت، و کسی که پشتکار بیشتری دارد، در پایان به موفقیت می رسد. اگر می خواهید بیشتر در این رقابت بمانید، باید این اجازه را به افراد دهدید تا درباره مهارت ها و خود شما آگاهی داشته باشند. گرچه طراح ها به طور ذاتی انسان های متواضعی هستند، ولی زمانی که صحبت از موفقیت حرفه ای می شود باید رقیبان زیادی را از سر راه خود بردارید و حضور خود را به صورت ملموسی جلوه دهید. برای رسیدن به این هدف راه های زیادی موجود است. بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی دهان به دهان، و حتی بازاریابی هایی که از طریق کارت ویزیت انجام می شود می تواند به خوبی جواب دهد. اگر شما این را ترجیح می دهید که به صندلی راحتی خودتان تکیه دهید و بنشینید و ببینید مشتریان خودشان به سراغ تان می آیند، مسلما” دچار شکست خواهید شد.

۳. داشتن برنامه ریزی قبل از طراحی سایت

طراحی سایت

گرچه اکثر طراحان وب روی کرد نسبتا خاصی نسبت به پروژه هایشان دارند و منتظر این هستند که ایده ای به ذهنشان برسد و یا به آن ها الهام شود، با برنامه ریزی می توان کمک کرد که این ایده ها خیلی سریع تر به ذهن برسد. به عنوان نمونه ، برنامه ریزی ، تحقیق و پژوهش قبل از شروع یک پروسه ی طراحی از اهمیت به سزایی برخودار است. می توان برنامه ریزی را به سه بخش تقسیم کرد:
– در مورد شرکت مشتری تحقیق کنید
-در رابطه با آنچه که مشتری می خواهد و انتظار او از وب پرس و جو نمایید
-رقیبان و عملکرد آن ها را بررسی کنید
از وب سایت طرح اولیه ای در ذهن خود طراحی کنید و در صورت امکان آن را روی کاغذی پیاده سازید. گر چه برنامه ریزی ممکن است فرآیندی گیج کننده برای طراحان وب قلمداد شود و اکثر طراحان در صدد این هستند که این مورد را از قلم بیندازند، ولی می توان اعلام کرد که برنامه ریزی و پیش طراحی باعث صرفه جویی در زمان ، هزینه و منابع می شود.

۴. ارزیابی کردن کار خود و دریافت بازخوردها

چرخه ی پروژه های طراحی وب سایت به ارزیابی و آنالیز شما خاتمه می یابد. از خصوصیت های مهم افراد حرفه ای داشتن تلاش برای =ذیرفتن بازخوردها و پیاده ساختن مناسب آن هاست. داشتن چشم سومی که به اشتباهات اشاره کند مهمترین ویژگی طراح وبی است که می خواهد به موفقیت برسد.
طراح وب باید همه ایرادها و اشکالات کار خود را از چشم یک مخاطب نظاره کند و در مورد آن قضاوت نماید. از این گذشته، چک کردن وب سایت توسط اشخاص دیگر به منظور اکتشاف اشتباهات می تواند کار وقت گیری باشد.

۵. یک طراح وب باشید و نه یک طراح گرافیک

تصور غلطی وجود دارد که یک طراح گرافیک با توجه به مهارت هایی که دارد می تواند یک طراح وب باشد و بر عکس. گرچه این عمل می تواند به صورت تئوری درست باشد، اما افراد بسیار کمی وجود دارند که توانایی این را دارند که تفاوت های بین پروژه های بر مبنای چاپ و بر مبنای وب را از میان بردارند.
حقیقت این می باشد که طراحی وب شاخه ای است جداگانه از طراحی که به تخصص خاص خود نیازمند است. این ها رسانه ای کاملا” جدا هستند و با وجود این ، اهداف و مخاطب های یک وب سایت با یک طرح گرافیکی کاملا تفاوت دارد. همیشه محتمل است که یک طراح گرافیک با یادگیری مهارتهای لازم و توسعه کار خود به یک طراح وب تبدیل شود. ولی نکته حائز اهمیت اینجاست که الزاما یک طراح گرافیک موفق، یک طراح وب موفق نخواهد بود. برای موفق شدن در کسب و کار وب باید روی طراحی وب متمرکز شوید و در این رشته تخصص کسب کنید.

۶. همواره به روز باشید و از تکنولوژی استفاده کنید

تجارت، تجاری دست

دنیای تکنولوژی کامپیوتر روزانه در حال تغییر است و یک طراح وب برای اینکه با آن هم گام باشد به هماهنگی با تغییرات مربوط به تکنولوژی نیاز دارد.
باید به طور روزانه و یا هفتگی قسمتی از کار خود را به یادگیری اختصاص دهید و مطلب های جدید در رابطه با زمینه شغلی خود را بیاموزید. به چک کردن موارد جدید بپردازید و بررسی کنید، ببینید چه چیزهایی در حال حاضر رایج است و موارد در حال سقوط را نیز بشناسید. اگر نمی خواهید رقیبان تان از شما سبقت بگیرند و به روز تر و جدید تر از شما جلوه نمایند، از این نکته استفاده نمایید.به طور مثال طراحی مینیمال را خوب بشناسید

۷. برای طراحی وب از مهارت های نرم افزاری غافل نشوید

داشتن مهارت های نرم افزاری یکی از عوامل موفقیت در زمینه طراحی وب است و از مهترین آنها به شمار می آید. همانطوری که قبلا” اشاره شد طراحی وب رابطه ی مستقیمی با به روز بودن دارد. هروزز تکنیک جدیدی معرفی و رونمایی می شود. حتی اگر شما از این ترفندها به ندرت در برنامه نویس به کار می برید، باز هم نیازمند این هستید که این تکنیک ها را بیاموزید و به خوبی درک نمایید.
به غیر از دیگر مهارت های طراحی وب ، داشتن درک کامل از موضوع های زیر با اهمیت است :
تازه ترین کدنویسی CSS ، و HTML پیشرفته برای سازگاری بیشتر وب سایت با انواع مرورگر ، روش های هوشمندانه سئو ، تکنیک های مربوط به Javascript و ساختن یک سایت بنیادی که در طول زمان بتوان به حجم محتوا و وصفحات آن اضافه نمود.

۸. کسب تجربه

گاهی می توان تجربه را بیش از شایستگی ها و مهارت ها امر مهمی دانست. بدین ترتیب، موفق بودن در دنیای وب به مقدار بسیار زیادی به تجربه هر فرد در این زمینه بستگی دارد. هم کارمندان شما و هم مشتریان تان، همه افراد مایلند از مقدار تجربه شما آگاهی داشته باشند و از پیشینه شما اطلاعاتی دقیق داشته باشند. به عنوان مثال ، شما در چه سازمان هایی فعالیت داشته اید و در چه پروژه هایی نقش داشتید پرسش هایی هستند که به پاسخ نیاز دارد. از نظر یک طراح وب، داشتن یک تجربه ی قوی در این مورد به شما کمک خواهد کرد تا در جلسات تان با سرعت راه حل های طراحی را شناسایی کنید. اگر اکنون دانشجو هستید ، فرصت را از دست ندهید و منتظر پایان درس های تان نباشید. از هم اکنون اقدام به کار روی پروژه های مربوط به وب کنید. هر قدر تجربه تان بیشتر باشد با سرعت بیشتری به سوی قله حرکت خواهید کرد.

۹. کار سازمان یافته

این مهم نیست که کار شما مربوط به چه صنفی است. داشتن نظم برای رسیدن به موفقیت لازم است. بدین ترتیب، بعضی وقت ها در مورد طراحی وب، کارها طبق روال عادی پیش نمی روند و شما را سردرگم می سازند. پس بهتر است در آغاز کار، کامپیوترتان را منسجم نمایید. متن ها، ویدئو ها، گرافیک و عکس ها، و حتی فایل های صوتی را در فایل های جداگانه ای طبقه بندی نمایید و برچسب های مناسبی به آن ها بزنید. برای یک طراح وب تهیه to-do-list می تواند خیلی کاربرد داشته باشد و کمک بزرگی به سازمان دادن امور کند. در این صورت وقت های خود را به شکل بهتری تنظیم خواهید کرد و به راحتی کارهایی که انتظار داشته اید به پایان می رسد.

۱۰. داشتن درک بالایی از کسب و کار

ایده طراح وب

طراحان وب ( چه مستقل و چه کارمند) زمانی که با یک پروژه روبرو می شوند، باید یک ذهنیت قوی در رابطه با کسب و کار داشته باشند. در دنیای وافعی طراحی مثل فروشندگی ، متعادل سازی و ارزش یابی هزینه ها است. یک طراح وب موفق فقط به ساختن وب سایتی برای مشتریانش اکتفا نمی کند، بلکه بلکه به ایجاد کردن راه حل هایی برای کسب و کار شان نیز کمک می کند.اگر شما در زمینه ی نیازهای بازاریابی یک سازمان درک بالایی دارید و می توانید مشتریان بالقوه را تحت تاثیر قرار بدهید، یک قدم از رقیبان تان جلو تر هستید. با این وجود، اگر مدیریت طراحی وب برای شما کاری دشوار است، می توانید به یک استودیو ملحق شوید و با این کار بیشتر مسئولیت ها را واگذار نمایید.

۱۱. به عنوان یک عضو از تیم طراحی وب سایت فعالیت کنید

طراحی وب را به ندرت می توان یک کار فردی در نظر گرفت. چه عضوی از یک استودیوی طراحی حرفه ای باشید و چه با مشتری خردی کار می کنید، کار گروهی اجتناب پذیر نمی باشد. این در حالی است که کار یک طراح وب به یک تیم بزرگ و حرفه ای نیازمند نیست، اما درک این موضوع بسیار مهم است که چه زمانی باید توانایی های خودتان را در یک گروه به اشتراک بگذارید و یا وظایفی را به دیگران بسپارید. به عنوان عضو خوبی از یک تیم، باید از نقش های خود درک خوبی داشته باشید و برای دیگران هم مفید باشید. بیاموزید که به طرز کارآمدی با دیگران همکاری داشته باشید و کار خود را بهبود بخشید.

۱۲. به روز رسانی نمونه کارهای طراحی وب سایت خود

داشتن یک رزومه ی خوب کاری برای هر طراحی بسیار اهمیت دارد. اما طراحان وب با مشکل مشابهی مواجه هستند : همیشه باید آخرین کارهایتان را در وب سایت تان به عنوان نمونه قرار دهید. یک طراح پوستر می تواند همه طرح های خود را از بیست سال پیش تا کنون در نمونه کارهای خود ارائه دهد، ولی شما به عنوان یک طراح وب نمی توانید کارهای قدیمی تان را به نمایش بگذارید. چون سایت ها به سرعت قدیمی می شوند و برای نمایش نمونه ی خوبی نخواهند بود.
بهترین روش ارائه دادن توانایی ها و سلیقه یک طراح وب، نمونه کارهاست. ولی نکته حائز اهمیت این جاست که نمونه کارهای شما نشان دهنده مشتریان بالقوه در حال حاضر شما نیز است. این مشتریان به شش سال گذشته مربوط نیستند و هم اکنون فعال هستند و با شما در ارتباط هستند. به جای این که از وب سایت های که تا کنون ساختید بی هدف استفاده کنید، به عنوان اسناد و شواهدی که می توانند توانایی های شما را ارائه کنند نمونه کارهای اخیر شماست. بی شک شما نمونه کارهایی را ترجیح می دهید که شامل تمام جنبه های طراحی وب باشد. ای جنبه ها عبارت اند از : مدیریت، محتوا، طرح بندی، تایپوگرافی، ترکیب رنگ، تکنیک های منطقی طراحی و .. . بنا بر این مشتریان حال حاضر شما کمک خواهند کرد تا مشتریان تازه و درآمدزایی به دست آورید.

جمع بندی

طراحی وب سایت فعالیتی چالش بر انگیز به شمار می رود. برای موفق شدن در این حوزه باید صبر و بردبارری و اراده ای قوی برای از بین بردن موانع داشته باشید. علاوه بر این، نباید در این مسیر دل سرد شویذ، حتی اگر زمانی کارهای تان مطابق با انتظار و میل شما پیش نمی رود. برای موفقیت در این زمینه باید ایستادگی و پشتکار داشته باشید و هیچ گاه تسلیم نشوید.
هدف این مقاله اراوه راهنمایی هایی برای کسانی است که از عوامل موفقیت یک طراح وب اطلاعی ندارند ، همچنین یادآوری این مطالب نیز می تواند یادآوری این موارد به طراحان وب باشد.

ترجمه تم لاین وردپرس

درباره حمید سلطانی

موارد جالب

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس

پیام خوش آمدگویی در صفحه ورود وردپرس سلامی ویژه خومت تمامی کاربران عزیز تم لاین. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *