۱۱ نکته مهم در بازاریابی با ایمیل

بازاریابی با ایمیل و مارکتینگ
۱۱ نکته مهم در بازاریابی با ایمیل
۵ (۱۰۰%) ۱۴ votes

۱۱ نکته مهم در بازاریابی با ایمیل برای کسب و کار های کوچک :

یکی از روش‌های روز تبلیغاتی دنیا برای کسب و کار های کوچک و بزرگ بازاریابی با ایمیل است. برای موفقیت وب سایت و کسب و کار خود در اینترنت باید یک روش مناسب برای تجارت داشته باشید . یکی از ابزار مناسب و رایج برای رشد و معرفی کسب و کار به کاربران “ایمیل” است . یک لیست قدرتمند از از کاربران مورد نظر خود برای موفقیت در بازاریابی با ایمیل خود ایجاد کنید . این اولین اولین برای شروع کار یک وب سایت و موفقیت در آن است. مدیریت لیست بزرگی از مخاطبین و نگهداری و ارسال ایمیل نیازمند به پیاده سازی یک استراتژی است . اگر لیست شما کوچک است می‌توانید از وب‌سایت خودتان برای مدیریت ایمیل‌های استفاده کنید در غیر این صورت باید از سرویس‌های حرفه ای برای ارسال و مدیریت مشتریان خودتان استفاده نمایید.

بازاریابی ایمیل مارکتینگ

یک لیست از مشتریان خود ایجاد کنید

برای شروع شما نیاز به ایجاد یک لیست از مشتریان خود دارید و اگر تا امروز چنین کاری انجام نداده اید ، هر چه زودتر نرم افزار های مربوط را نصب کرده و ساخت لیست مشتریانتان را آغاز کنید . هدف شما بزرگ یا کوچک باشد ، برای اغاز مشتریان را به لیست خود دعوت کنید . احتمالا در شروع کار یک لیست کوچک خواهید داشت ولی نگران نباشید ، به مرور زمان این لیست بزرگ تر می شود و مخاطبین شما افزایش خواهند یافت.

 ایمیل ها را در سایت خود ثبت کنید

به مخاطبین خود پیشنهاد عضویت در لیست خود را بدهید ، این یکی از ساده ترین و البته مهم ترین وظایف شما است . شما به آسانی می‌توانید فرم عضویت را به سایت خودتان اضافه کنید . اضافه کردن این فرم به سایت خود باعث جمع آوری لیست مخاطبین و افزایش نرخ تبدیل سایت شما می شود.

ارسال خبرنامه را آغاز کنید

از مهم ترین روش های بازریابی با ایمیل ، ارسال خبرنامه به کاربران سایت است . مضموع خبرنامه را مرتبط با موضوع کاری خودتان انتخاب و به کاربارن ارسال کنید . خبرنامه می تواند به صورت هفتگی ، ماهیانه باشد . با یک خبرنامه خوب شانس ارتباط بهتر با کاربران سایت خود را افزایش دهید . در خبرنامه خود سعی کنید کاربران را با آخرین محصولات و خدمات خود آشنا کنید.

اعصای لیست را در سایت خود عضو کنید

بازاریابی ایمیل و محتوا

افرادی که ایمیل خود را در اختیار شما قرار داده اند ، در سایت خود عضو کنید . با پیشنهاد های ویژه خود به کاربران آن ها را جذب سایت خود کرده و در نهایت آن ها را عضو سایت خود کنید.

ایمیل های با کیفیت ارسال کنید

به کاربران خود اطلالاعت قدیمی یا اطلاعاتی که مفید نیستند را ارسال نکنید . قبل از انجام فعالیت در زمینه مقاله خود ، در اینترنت تحقیق کنید . خبرنامه شما باید بسیار دقیق و مفید باشد تا کاربر را جذب کند ، معرفی محصولات و خدمات خود ایده ی خوبی است ولی ارائه اطلاعات مفید نیز مهم می باشد.

از یک عنوان مناسب برای ایمیل خود استفاده کنید

عنوان مناسب برای ایمیل های خود یکی از مهم ترین عوامل است و در باز شدن ایمیل‌ ها توسط کاربران تاثیر بسیاری خواهد گذاشت . برای انتخاب موضوع و عنوان نامه باید چند نکته را در نظر داشته باشید . مضووع ایمیل شما باید به نحوی باشد که در کاربر مورد نظر شوق و اشتیاق را برای خواندن آن ایمیل ایجاد کند و این اطمینان را به کاربر بدهد که اطلاعات مفید و با ارزشی در اختیار آن قرار خواهد گرفت . همچنین در ایمیل های خود از پیشنهادات ویژه استفاده کنید.

گرافیک و طراحی ایمیل ارسالی

برای ایمیل های خود از یک قالب کاربر پسند و شیک استفاده کنید . قالب ایمیل شما باید برای کاربران خوانا و واضح بوده و از رنگ های مناسب در آن استفاده شده باشد . در استفاده از تصاویر دقت کنید ، هر تصویر مورد نظر شما باید به صورتی بهینه شده باشد که به سرعت قابل خواندن باشد . در بحث طراحی نیز باید دقت فرمایید که برند شما را معرفی کند . همچنین فراموش نکنید که نام تجاری و اطلاعات تماس خود را در ایمیل ارسالی قرار دهید.

طراحی ایمیل
پاک‌سازی و حذف ایمیل‌های لیست

از مهمترین وظایف یک مدیر لیست این است که در هر زمان ایمیل افرادی که خود را از لیست حذف کرده‌اند را پاک کند . برخی از کاربران ایمیل های خود را چک نمی کنند و اکانت های آن ها بسته شده است ، در نهایت ایمیل های ارسالی شما برگشت می خورد . وظیفه شما شناسایی این ایمیل ها و حذف آن ها از لیست خودتان است . انجام این کار به با کیفیت بودن لیست و کاهش هزینه های شما کمک می کند . برای شناسایی کاربران وفادار خود هر سه ماه یکبار یک لیست جدید با هدیه ای ویژه را بسازید و اول به لیست خودتان ارسال کنید .
قبل از ارسال ، ایمیل های ارسالی خود را بررسی کنید

برخی از سایت ها در اراسل های خود اشتباهاتی می کنند . این می تواند باعث نابود شدن و بی اعتباری تجارت آن وب سایت شود . غلط‌های املایی ، لینک‌های ناصحیح و… به تجارت شما ضربه ی بزرگی وارد خواهد کرد .س قبل از ارسال ایمیل های خود آن ها را چندین بار بررسی کنید و پس از تائید آن را به کاربران مورد نظر ارسال کنید.
آمار های دقیق از مخاطبین خود داشته باشید

شما با استفاده از نرم افزار های مدیریت مخاطبین به آمار های دقیق مخاطبین خود دسترسی خواهید داشت . با نرم افزار گوگل آنالیتیک می توانید نرخ تبدیل وب سایت خود را محاسبه کنید ، این نرم افزار را حتما در وب سایت خود نصب کنید.
از جملات دعوت به انجام کار استفاده کنید

کاربران خود را دعوت به انجام کار کنید ، این دعوت شامل کلیک بر روی لینک شما یا خرید یک محصول از شما باشد . این روش یک سیستم بازاریابی ایمیل یا ایمیل مارکتینگ مفید و موثر است . با این روش و استفاده از جملات دعوت به انجام کار نرخ تبدیل وب سایت شما افزایش پیدا می کند.
ایمیل هایی که مشکلات کاربران را حل می کند ، ارسال کنید

این بخش یکی از مهم ترین نکته بازاریابی با ایمیل است .یکی از روش های موفقیت بازاریابی با ایمیل ، ایمیل هایی است که مخاطبین شما با مطالعه آن قادر به حل مشکلات خود خواهند بود . این روش وفاداری کاربران به سایت شما را افزایش می دهد و به راحتی می توانید نرخ تبدیل سایت خودتان را افزایش دهید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =